کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

1
خوابیدن کودک یکساله در رختخواب والدین
خوابیدن کودک یکساله در رختخواب والدین بسیاری از نوزادان به ویژه هنگامی که از شیر مادر تغذیه می شوند بیشتر طول شب را در رختخواب والدینشان می گذرانند. گاهی هنگامی که نوزاد در طول شب از خواب بیدار می شود و نیاز به آرام شدن دارد به رختخواب والدین آورده می شود و تا صبح کنار والدینش می خوابد. خوابیدن کودک یکساله در رختخواب والدین

خوابیدن کودک یکساله در رختخواب والدین
بسیاری از نوزادان به ویژه هنگامی که از شیر مادر تغذیه می شوند بیشتر طول شب را در رختخواب والدینشان می گذرانند. گاهی هنگامی که نوزاد در طول شب از خواب بیدار می شود و نیاز به آرام شدن دارد به رختخواب والدین آورده می شود و تا صبح کنار والدینش می خوابد.
در بعضی خانواده ها نوزاد تمام طول شب را کنار والدینش می خوابد. البته اگر پدر و مادر به مچاله شدن و چسبیدن کودک به خودشان اهمیتی ندهند و به نظر برسد کودک خوب میخوابد مشکلی وجود ندارد.
به تدریج که نوزاد رشد می کند والدین به این فکر می افتند که (( آیا هرگز دوباره تنها خواهیم خوابید؟)) در این حال پدر و مادر ممکن است با دوستان و پزشکان متخصص کودک ، روانشناسان ، انسان شناسان و طرفداران پرشور و هیجان روش های مختلف تعلیم و تربیت کودک صحبت کنند.
هرچه بیشتر بشنوند احتمالا دچار سردرگمی بیشتری میشوند. علت این است که پاسخ واقعا درست یا واقعا غلطی برای پرسش (( آیا کودک ما میتواند در رختخواب ما بخوابد؟)) وجود ندارد. همان گونه که در مورد سایر پرسشهایی که در طول زندگیتان به عنوان والدین از خود می پرسید توجه به نیازهای شما به عنوان بزرگسالان ، خلق و خوی فرزندتان و احساسات شخصی شما در این مورد که برای خانواده تان چه چیزی صحیح است تعیین کننده است.
اگر در حال حاضر کودکتان تمام یا ساعتی از شب را در تخت شما می گذراند شاید میل داشته باشید به مواردی که طی سالهای آینده احتمالا موجب بروز مشکلاتی می شوند بیندیشید.
این مسائل ممکن است در حال حاضر و یا هیچوقت موجب پریشانی شما نشوند اما از تجربه ی سایر والدینی که کودکشان تمام طول شب را در رختخواب آنان خوابیده است به دست آمده اند.
دغدغه بسیاری از پدر و مادرها نیاز به خوب خوابیدن در شب است. بعضی از والدین به قدری عمیق به خواب می روند که هرگز به فردی که در رختخواب آنهاست توجه نمی کنند. بعضی دیگر درمی یابند هنگامی که فرزندشان تکان تکان می خورد بیدار میشوند.
اگر چه بیشتر والدین برای کمک به خواب بهتر فرزندشان در کنار او می خوابند ولی متوجه میشوند گاهی در طول شب طفل از خواب بیدار شده و تقاضای غذا می کند یا میل به بازی دارد.

گاهی والدین از اعتراف به اینکه در نیمه شب برای سرگرم کردن کودکشان همراه با او در اتاق نشیمن تلویزیون تماشا کرده اند شرمنده و خجل هستند اما این مسئله پیش می آید! اگر فرزندتان خوب نمی خوابد زمان آن است که تدبیر دیگری در مورد ترتیب خوابیدنتان بیندیشید.
گاهی کودک و پدر و مادر در طول شب به راحتی میخوابند اما والدین احساس می کنند دیگر وقتی برای خلوت کردن و رابطه ی خصوصی با یکدیگر ندارند. مسلما حضور کودک در رختخواب مانع از روابط جنسی یک زوج است اما حضور کودک همچنین میتواند با داشتن زمانی برای صحبت با یکدیگر در آغوش گرفتن و نوازش و یا فقط تنها بودن با یکدیگر در تعارض باشد.
اغلب کودک هنگامی که یکی از والدین کنارش دراز کشیده است به خواب می رود حال اگر یکی از والدین هم به خواب رود همسر او شاید احساس کند فرزندش جای او را اشغال کرده است. و همین امر گاهی سبب می شود والدین دچار مشکل شوند و از صحبت کردن درباره ی آن طفره روند.
بسیار سخت است به همسرتان اظهار کنید احساس طردشدگی دارید مخصوصا هنگامی که رقیب شما کودکی است که شما نیز دوستش دارید. گاهی پدران چنان احساس طردشدگی و محرومیت می نمایند که در اتاق دیگر میخوابند و مادر و فرزند را تنها می گذارند.
اگر شما به هر دلیل پدر یا مادر تنهایی هستید نسبت به پدر یا مادر دارای همسر در مورد مسئله خوابیدن با فرزندتان باید به روش متفاوتی بیندیشید. با آرامش خوابیدن با نوزاد به قدری ساده است که با بزرگ شدن کودکتان از تغییر نحوه ی خوابیدن ناراضی میشوید.
هنگامی که پدر یا مادر تنهایی با فرزند خود زندگی میکند اغلب آنان دارای روابط نزدیک مخصوصی هستند رابطه ای که برای هر دو گرم و ارضا کننده است. اما همزمان با شروع احساس نیاز کودکتان به استقلال و جداشدن از شما ممکن است او احساس کند بین خواسته اش برای ماندن در کنار شما در تمام طول شب و نیازش به مستقل شدن سرگردان و درمانده شده است.
او حتی ممکن است احساس کند بیش از آنکه به شما نیاز دارد شما به او نیازمندید و این امر میتواند برای یک طفل خردسال ناراحت کننده باشد. همچنین ممکن است زمانی فرا برسد که میل داشته باشید شبی دور از او به سر ببرید یا هنگامی از شما بخواهد در رختخواب باشید که مهمان دارید.
همزمان با تصمیم گیری در مورد چگونگی خوابیدن خانواده تان در شب به خاطر داشته باشید که تقریبا تمام کودکان گاهگاهی در رختخواب والدینشان می خوابند. شاید شما میل نداشته باشید همیشه با فرزندتان در یک رختخواب بخوابید اما این بدان معنی نیست که هرگز نباید در کنار یکدیگر بخوابید. مهم آن است که ترتیبی را که موجب آرامش و راحتی همگی شماست پیدا کنید.
منبع کلیدهای رفتار با کودک یکساله
خوابیدن کودک یکساله در رختخواب والدین
خوابیدن کودکان در رختخواب والدینخوابیدن کودکان در رختخواب والدین

خوابیدن کودکان در رختخواب والدین نوزادان نباید در طول شبانه روز تنها باشند و به مادرشان نیاز دارند. نوزادان شب ها از خواب بیدار میشوند و گریه می کنند. بچه های نوپا نیز شب ها از خواب بیدار میشوند و به دنبال پدر یا مادرشان میگردند. خوابیدن کودکان در رختخواب والدین


زمان مناسب خوابیدن کودک در تختخوابشزمان مناسب خوابیدن کودک در تختخوابش

زمان مناسب خوابیدن کودک در تختخوابش کودک آنلاین: گذاشتن کودکی که مدتی قبل در گهواره می خوابیده، در تختخواب باعث تغییراتی در او می شود. وقتی او در گهواره اش بود، عروسک ها و اسباب بازی هایش در کنارش بودند و او فضای کافی در اطرافش داشت.


می خواهم کودکم در اتاق خواب خودش بخوابد !می خواهم کودکم در اتاق خواب خودش بخوابد !

می خواهم کودکم در اتاق خواب خودش بخوابد ! کودک رابه اتاق خوابش می‌برید. چراغ خوابش راروشن می‌کنید، کمی باهم حرف می‌زنید، کتاب می‌خوانید،به همه بهانه‌های کودک جواب می‌دهید، برایش آب می‌آورید. بالاخره باکلنجار بسیار کودکتان می‌خوابد. هنوززمان زیادی نگذشته است که دراتاق خودتان صدای پاهایش رامی‌شنوید و درخواب و بیداری متوجه می‌شوید مثل همیشه او، خودش رابه تخت خواب شما دعوت کرده است. می خواهم کودکم در اتاق خواب خودش بخوابد !


می‌خواهم فرزندم در اتاق خودش بخوابدمی‌خواهم فرزندم در اتاق خودش بخوابد

می‌خواهم فرزندم در اتاق خودش بخوابد شاید شما هم از آن دست پدر و مادرانی هستید که از خوابیدن فرزندتان درون اتاق و تخت خود خسته شده‌اید. و هر شب این معضل باعث بحث شما و فرزندتان می‌شود. نکاتی که در این زمینه بایستی در نظر داشته باشید : می‌خواهم فرزندم در اتاق خودش بخوابد

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران