کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
خشم خفیف کودکان – قسمت اول
خشم خفیف کودکان بعضی از کودکان برای این که توجه دیگران را جلب کنند ، یا خواسته ی خود مانند اسباب بازی یا غذای دلخواه خود را به دست آورند ، به خشم و عصبانیت و پرخاشگری متوسل میشوند تا والدین یا دیگران را تسلیم خواسته ی خود کنند. خشم خفیف کودکان

خشم خفیف کودکان – قسمت اول
بعضی از کودکان برای این که توجه دیگران را جلب کنند ، یا خواسته ی خود مانند اسباب بازی یا غذای دلخواه خود را به دست آورند ، به خشم و عصبانیت و پرخاشگری متوسل میشوند تا والدین یا دیگران را تسلیم خواسته ی خود کنند.
 این نوع خشم را خشم خفیف می نامند. در این نوع خشم ، کودک یاد گرفته و فهمیده است که جیغ زدن و فریاد کشیدن باعث میشود که او به خواسته ی خود برسد.
تغییرات مغز کودکان در خشم خفیف :
تغییرات مغز در خشم شدید و حقیقی با خشم شدید کودک نمیتواند فکر کند و حرف بزند و بشنود ، زیرا مغز فوقانی او تحت تاثیر مغز تحتانی قرار گرفته است ، اما در خشم کوچک قسمت پیشانی مغز فوقانی کودک تحت تاثیر قرار می گیرد و کودک عمدا و برای منظور و حساب شده عصبانی می شود و جیغ می زند و داد می کشد.
اگر پدر و مادر هنگام خشم خفیف کودک ، به دفعات تسلیم او گردند ، سبب میشود که کودک یاد بگیرد به دفعات عصبانی و خشمگین شود تا خواسته ی خود را به دست آورد. بعضی از کودکان در سن دو سالگی ، روش داد و فریاد کردن و خشمگین شدن را شروع می کنند و تا سن 6 تا 8 سالگی ادامه می دهند.
این گونه کودکان در سنین بزرگسالی نیز درصدد این هستند که با تهدید و ارعاب با مردم رفتار کنند و به وسایل مختلف متوسل میشوند تا با تهدید کردن ، خواسته ی خود را به دست آورند و تهدید و ارعاب کردن ، عادت آنها میشود.


خشم خفیف کودکان


خشم خفیف کودکان


روش برخورد پدر و مادر با خشم خفیف :
در مورد کودکی که دچار خشم خفیف شده ، رفتار پدر و مادر باید متفاوت با کودکی باشد که دچار خشم شدید شده است. در این روش والدین باید سعی کنند با عمل کردن به اصول زیر ، کودک را تحت کنترل خود درآورند ، نه این که خود تحت کنترل کودک درآیند.
* به داد و فریاد و خشم کودک توجه نکنید. اگر شما کاملا تشخیص دادید که کودک دچار خشم خفیف است و خشم شدید ندارد ، به جیغ و داد و فریاد کودک توجه نکنید و اتاق یا محلی را که کودک در آن هست ترک کنید. اگر شما به داد و قال و فریاد کودک توجه نکنید ، داد و فریاد او قطع می گردد.
* با کودک گفتگو نکنید و سعی نکنید با برهان و دلیل او را قانع کنید. اگر پدر و مادر و دیگران بخواهند با برهان و دلیل کودک را قانع کنند ، اثری نخواهد داشت و رفتار منفی او بیشتر و شدیدتر میشود.
* کودک را در بغل نگیرید و او را نبوسید. بغل کردن و بوسیدن کودک سبب میشود که او تصور کند رفتارش موجب دوست داشتن بیشتر او می گردد.
* با کودک یا نوجوان خود وارد معامله و داد و ستد نشوید. به کودک یا نوجوان کادو یا وعده و وعید ندهید ، زیرا کودک می فهمد که شما تسلیم او شده اید و خشم او تکرار می شود. نوجوانان و جوانانی هستند که هر روز برای به دست آوردن خواسته ی خود به در و دیوار لگد می زنند و فریاد می کشند.
* در برابر خواسته ی غیر معمول کودک ، با قاطعیت (( نه )) بگوئید . هیچ کس تسلیم شدن را دوست ندارد.
* در برابر امر و نهی کودک ، پابرجا بایستید و به کودک با زبان سن او بگوئید که خواسته ی او انجام پذیر نیست. اگر کودک با امر و نهی شدید ، چیزی ( مثلا حتی یکک عدد شکلات ) از شما میخواهد و داد و فریاد می کشد و لگد می زند ، به او بفهمانید موقعی او میتواند شکلات بگیرد که صدای او آرام باشد و کار غیرطبیعی انجام ندهد و اگر عمل غیرمعمول انجام داده است ، عذرخواهی کند.
هیچگاه تسلیم امر و نهی کودک نشوید ، مخصوصا موقعی که میخواهد شما تسلیم گردید ، زیرا کودک امر و نهی خود را تکرار می کند و با داد و فریاد بیشتر میخواهد شما تسلیم او شوید . شما هم باید مقاومت کنید و تسلیم نشوید.
منبع : کتاب رفتار پدر و مادر با کودک و نوجوان
خشم خفیف کودکان – قسمت اول
خشم خفیف کودکان – قسمت دوم خشم خفیف کودکان – قسمت دوم

خشم خفیف کودکان * در مورد رسوم اجتماعی و پذیرفتن کودک در مدرسه و اجتماع به کودک آگاهی دهید. اگر کودک کاملا بزرگ شده است و درک می کند ، پدر و مادر باید سعی کنند از پذیرفتن او در اجتماع به کودک آگاهی دهند. خشم خفیف کودکان


خشم شدید کودکان – قسمت اول خشم شدید کودکان – قسمت اول

خشم شدید کودکان بعضی از کودکان ، گاهگاهی دچار خشم میشوند و علت آن تکامل نیافتن کافی مغز فوقانی آنهاست که نمیتواند مغز تحتانی را کنترل کند و در نتیجه چنین رفتاری به کودک دست می دهد. خشم شدید کودکان


آموزش روش هایی برای تخلیه خشم به کودکانآموزش روش هایی برای تخلیه خشم به کودکان

آموزش روش هایی برای تخلیه خشم به کودکان - پاهایت را محکم روی زمین بکوب و فریاد بزن (این کار را در زیرزمین یا پارکینگ خانه انجام بده تا صدایت دیگران را اذیت نکند). - از احساسی که داری یا کاری که دوست داری انجام بدهی تا عصبانیتت رفع شود یک نقاشی بکش، سپس نقاشی را پاره پاره کن.


خشم کودکان را کوچک نشماریدخشم کودکان را کوچک نشمارید

خشم کودکان را کوچک نشمارید خشم حالت برانگیختگی و هیجان شدید در هنگام رو به رو شدن با محرک های نامناسب محیطی است و احساسی است که همه ی بچه ها به نوعی آن را تجربه میکنند. خشم بخشی از زندگی ماست و باید به بچه ها آموخت که چگونه با خشم خود کنار بیایند، برخی اوقات کودکان احساساتشان را از طریق رفتار بروز می دهند ؛ زیرا این تنها وقتی است که از طریق آن می توانند آنچه را احساس می کنند بیان کنند. خشم کودکان را کوچک نشمارید


کنترل خشم کودککنترل خشم کودک

کنترل خشم کودک کودک آنلاین : کودکان هم مانند بزرگسالان خشم را تجربه میکنند و ممکن است از چیزی ناراحت یا خشمگین شوند. والدین باید روش های مهار خشم را به کار گیرند تا خشم کودکان به عصبانیت تبدیل نشود ؛ زیرا وقتی کودک عصبانی شود ممکن است رفتارهایی نامناسب بروز دهد. یک احساس است و عصبانیت یک رفتار. کنترل خشم کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران