کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

1
حرف بد زدن در کودکان
حرف بد زدن در کودکان بچه ها حرف های بد را از دوستان ، آشنایان ، اطرافیان ، خانواده و حتی تلویزیون یاد می گیرند. آنها وقتی حرف بدی به دیگران می زنند ، میخواهند ببینند این حرف بدشان چه تاثیری روی دیگران می گذارد. حرف بد زدن در کودکان

حرف بد زدن در کودکان
بچه ها حرف های بد را از دوستان ، آشنایان ، اطرافیان ، خانواده و حتی تلویزیون یاد می گیرند. آنها وقتی حرف بدی به دیگران می زنند ، میخواهند ببینند این حرف بدشان چه تاثیری روی دیگران می گذارد.
آنها با دوستانشان حرف می زنند و برای هم تعریف می کنند که وقتی حرف بدی بزنند ، چه عواقبی در انتظارشان است. وقتی کودک حرف بدی را به زبان می آورد احساس می کند بزرگ شده است. کودک با این کار احساس می کند که شبیه دوستانش بزرگ شده است.
بچه ها دوست دارند حرف بد بزنند ولی خوب می دانند این کارشان درست نیست. کودکان خوب می دانند که والدینشان از این کار آنها خوششان نمی آید.
بچه ها با هم دعوا می کنند و به هم حرف بد می زنند ولی خوب می دانند که نباید این حرف ها را به معلمشان و دیگر بزرگترها بگویند. گاهی بچه ها در خانه به یکدیگر حرف بد می زنند و با این کار عصبانیتشان را به دیگران نشان می دهند.

بچه ها وقتی حرف بدی می زنند شرمسار می شوند و خودشان می دانند کارشان اشتباه است. اگر والدین نگاه شرمسار کودک را ببینند ، نیازی نیست نگران باشد که مبادا او دوباره حرف بدش را تکرار کند.
او کلمه ای را که شنیده به زبان می آورد و شاید معنی آن را درست نداند. بعضی از والدین وقتی فرزندشان حرف بدی می زند از او ایراد نمی گیرند ، ولی عده ای دیگر حتی به فرزندشان اجازه نمی دهد یک حرف بد از دهانش خارج شود.
در هر صورت وقتی کودک می داند حرفی که زده بد است باید به او هشدار بدهد که دوباره آن حرف را به زبان نیاورد.
اگر کودک از فحش دادن ناراحت نمیشود و احساس شرمندگی نمی کند ، باید بیشتر به این کار بد او فکر کنید و تصمیم درستی بگیرید.
شاید کودک به توجه شما بیشتر نیاز دارد به همین دلیل حرف بد می زند تا توجه شما را به خودش جلب کند. کودک احساس می کند که توجه منفی شما نسبت به خودش بهتر از این است که اصلا به او توجه نکنید.
شاید هم شما به او نمی گویید که این کارش اشتباه است و بنابراین کودک به کارش ادامه می دهد. به کودک تذکر دهید و اگر تذکرهای شما را نادیده گرفت به او بگویید که تنبیه خواهد شد.
گاهی اوقات نیز کودک حرف بد را از والدینش یاد می گیرد و تکرار می کند بنابراین برای این که کودکتان حرف بد نزند باید خودتان مراقب رفتارتان با کودک باشید ؛ او از شما الگو می گیرد.
منبع : کتاب راهنمای تربیت کودک از 6 تا 9 سالگی
حرف بد زدن در کودکان
بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت

بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت وقتی کودک عصبانی است ممکن است بدون این که احساسات والدینش را در نظر بگیرد به آنها چیزهایی بگوید که ناراحت شوند. وقتی کودک از دست پدر یا مادرش عصبانی است ، یکباره همه ی کارهایی را که آنها برایش انجام داده اند را فراموش می کند. بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت


بد دهنی در کودکان بد دهنی در کودکان

بد دهنی در کودکان آیا میدانید مغز انسان با واژه های زننده، رکیک و زشت متفاوت با سایر لغات رفتار مینماید . بصورت کلی زبان در نیمکره چپ مغز و در قشر مخ پردازش می گردد. استفاده از ناسزا و بددهنی در خانواده امری عادی رایج محسوب میگردد : که در اینصورت کودک با تقلید مستقیم این رفتار ناپسند را انجام خواهد داد .


کودک بی شرمکودک بی شرم

کودک بی شرم بیشتر والدین این عبارت را برای کودکان زیر شش سال به کار نمی برند اما به گونه ای با فرزندان خود رفتار می کنند که زمینه ساز آن می شوند. کودک بی شرم خود به خود به وجود نمی آید ، بلکه این والدین هستند که با مدیریت نادرست و رفتارهای ناخواسته چنین شخصیتی را در کودک پرورش می دهند. کودک بی شرم

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران