کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
خیال بافی در کودکان
خیال بافی در کودکان کودکان شش تا نه ساله خیلی خیال بافی می کنند. آنها احساس می کنند که میتوانند به همه ی خواسته هایشان برسند. اگرچه آنها در این سنین تا حدی یاد گرفته اند که منطقی فکر کنند ولی باز فقط زمان حال را درک می کنند و درک درستی از آینده و گذشته ندارند. خیال بافی در کودکان

خیال بافی در کودکان
کودکان شش تا نه ساله خیلی خیال بافی می کنند. آنها احساس می کنند که میتوانند به همه ی خواسته هایشان برسند. اگرچه آنها در این سنین تا حدی یاد گرفته اند که منطقی فکر کنند ولی باز فقط زمان حال را درک می کنند و درک درستی از آینده و گذشته ندارند.
مثلا اگر کودکی اسکی روی یخ بازی می کند ، احساس می کند که میتواند یک اسکی باز مشهور شود.
بچه ها در مورد آینده نیز فکر میکنند ولی نگرش آنها در مورد آینده با نگرشی که ما بزرگترها داریم کاملا متفاوت است. آنها نمیتوانند خودشان را جای کسی که سخت تلاش کرده و به چیزی رسیده است ، بگذارند.
آنها به توانایی ها ، وقت ، پول و محدودیت های دیگری که در راه رسیدن به موفقیت های گوناگون پیش روی خودشان دارند فکر نمی کنند.
آنها فقط خوش بین هستند که وقتی بزرگ شدند انسان موفقی باشند. وقتی کودک از آرزوهای بلند و بالایش برای شما حرف می زند ، تلاش نکنید او را اصلاح کنید و به او بگویید آرزوهایش محال است.


مثلا اگر کودک شما دوست دارد هنرپیشه شود ، به او از سختی های این کار نگویید چون ممکن است کودک ناگهان شروع به گریه کردن بکند.
به اعتماد به نفس فرزندتان احترام بگذارید و ببینید طرز تفکر او چگونه است و او به چه چیزهایی فکر می کند.
اگر کودک به شما می گوید که میخواهد فرد ثروتمندی شود ، از او بپرسید می خواهد ثروتش را در چه راهی خرج کند.
احتمالا او به شما می گوید که میخواهد چه چیزهایی را بخرد و یا به چه کسانی کمک کند. مثلا کودکی که در این باره با پدرش حرف می زد ، به او گفت که می خواهد با پول و ثروتش پارک بزرگی برای بچه های معلول بسازد.
دوران کودکی بسیار کوتاه است و به سرعت می گذرد. با گذشت زمان کودک خودش به محدودیت هایی که برای رسیدن به آرزوهایش دارد ، پی می برد و  می فهمد در این دنیا چه قوانینی وجود دارد.
وقتی او با واقعیت های زندگی رو به رو می شود ، حقایق را می پذیرد . بنابراین سعی نکنید دنیای تصورات کودکتان را خراب کنید ، بلکه به آرزوها و رویاهای او گوش کنید.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک
خیال بافی در کودکان
خیالبافی یا دروغ ؟خیالبافی یا دروغ ؟

خیالبافی یا دروغ ؟ دروغ گفتنهای اولیه ی کودکان از قصه گویی نشئت میگیرد. از سه سالگی تا سن کودکستان تخیلات آنها به سرعت شکوفا میشود. به طوری که گفته های آنان منعکس کننده ی شیوه ای است که دوست دارند همه چیز طبق آن باشد. اینجاست که والدین باید به کودکشان کمک کنند تا فرق بین خیالبافی و دروغگویی را تشخیص دهد. خیالبافی یا دروغ ؟


دوست خیالی کودکاندوست خیالی کودکان

دوست خیالی کودکان با افزایش خانواده های تک فرزندی کودکان تنها یا فرزندان اول خانواده بیشتر از بقیه ی کودکان درگیر ارتباط با دوست خیالی خود هستند و گاهی نیز تا بزرگسالی همراه او زندگی میکنند البته با گسترش روابط اجتماعی و جمع‌های دوستان، حضور دوست خیالی کم‌رنگ‌تر و گاهی حتی محو می‌شود. دوست خیالی کودکان


تخیل و فکر و خیال در کودکتخیل و فکر و خیال در کودک

تخیل و فکر و خیال در کودک کودک آنلاین: علاوه بر حس و کوششی که کودک از آن استفاده می کند، موضوع تخیل و فکر و خیال بد موضوعی است اساسی است. آنها تفاوتی بین تخیل و واقعیت قائل نیستند یعنی آنچه را که در ذهن دارند واقعیت می دانند. تخیل و فکر و خیال در کودک


تقویت قوه ی تخیل کودک با نقاشی کردن تقویت قوه ی تخیل کودک با نقاشی کردن

تقویت قوه ی تخیل کودک با نقاشی کردن بسیار مفید خواهد بود که کودک شما بتواند الگوهایی از وقایع زندگی ، اعم از الگوهای برنامه ریزی و سیاست گذاری و نیز الگوهای طراحی و راهبردی ، استنتاج و ترسیم کند. تقویت قوه ی تخیل کودک با نقاشی کردن

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران