کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
برخی از حالات و مشکلات کودکی
برخی از حالات و مشکلات کودکی بچه ها بین 3.5 تا 4.5 سالگی ، معمولا میتوانند شصت و انگشت خود را بخورند و رفتاری داشته باشند که دوست نداریم . در این باره توضیح داده خواهد شد . بچه ها مایل به فرار و دور شدن هستند . برخی از حالات و مشکلات کودکی

برخی از حالات و مشکلات کودکی
در این جا اشاره ای به برخی از حالات کودکی و یا مشکلات کودکان بین 3 تا 7 سالگی خواهیم داشت :
بچه ها بین 3.5 تا 4.5 سالگی ، معمولا میتوانند شصت و انگشت خود را بخورند و رفتاری داشته باشند که دوست نداریم . در این باره توضیح داده خواهد شد . بچه ها مایل به فرار و دور شدن هستند .
ممکن است که لگد بزنند ، تف کنند ، دست در بینی خود کنند ، حرف زشت بزنند و برخی از اوقات از درد شکم و روده و معده ی خودشان که واقعی است و میتوانند آن را اغراق آمیز کنند ، شکایت داشته باشند.
بچه های حدود 4.5 تا 5.5 ساله میتوانند لرزش دست داشته باشند. غالب اوقات باید سینه ی خودشان را صاف کنند ، مخصوصا نزدیک غروب و یا مقارن شام که همه دور هم هستند. یعنی خودشان را بالا میکشند .
زبان خودشان را در دهانشان می چرخانند ، و زمینه ای هم ممکن است به جهت لکنت زبان داشته باشند.





بچه های 6.5 تا حدود 7.5 ساله یک مقدار بیشتر حالت بی قراری دارند . یک جا نمیتوانند آرام بگیرند. غالبا به میز یا هر چیزی که دور و برشان است ، ضربه ای میزنند ، تا صدایی در بیاورند. صندلی خودشان را حرکت میدهند.
با شکلک درآوردن و مسخره کردن دیگران ، بچه های دیگر ( خواهر و برادرشان ) را به جنگ و دعوا دعوت میکنند. مشکل نفس کشیدن دارند ، درست مانند کسی که یادش میرود نفس بکشد و بعدا مجبور است که کار را به صورت غیر عادی انجام دهد.
خوردن ناخن و خوردن شصت و انگشتان دوباره میتواند نمایان شود.
بچه هایی که کمی سن بیشتری دارند ، برای کنترل خودشان برخی اوقات دست به مانورهای عجیب و غریبی می زنند. احتمالا تیک دارند یا چشم هایشان را باز و بسته می کنند و کوشش میکنند تا با حرکاتی از این قبیل (( اضطراب )) و (( نگرانی )) خودشان را پنهان کنند.
گرفتار حالات وسواسی میشوند. فکری را از خودشان نمیتوانند دور کنند. احساسی آنها را رها نمی کند. برخی از اوقات حتی می سرشان را میکشند تا حد و مرزی که ممکن است آن قسمت ، یا قسمت های بزرگتری از سرشان ، حالت طاس پیدا کند.
بهانه گیری و بداخلاقی می کنند و وقتی که اتفاقات در این حد و سطح است و ما نه علتش را می شناسیم و نه برایش کاری میتوانیم بکنیم ؛ بهتر آن است به یک روان درمانگر یا یک روانشناس در این زمینه مراجعه کنیم.
به هر حال ما باید با ایجاد شرایط و موقعیت مناسب ، فراهم کردن روابط درستِ مخصوصا شما و همسرتان و ارتباطتان با بچه ها ، به عنوان الگو و مدل ، فرزندانمان را به جهت روابط دوستانه یاری کنیم.
منبع : کتاب پرورش ، تعلیم و تربیت 3 تا 7 سالگی
برخی از حالات و مشکلات کودکی
نه گفتن به بدرفتاری کودکان – بخش اولنه گفتن به بدرفتاری کودکان – بخش اول

نه گفتن به بدرفتاری کودکان – بخش اول راهکارهایی که در اینجا شرح خواهیم داد برای تعداد زیادی از خانواده ها مفید بوده اند و ارزش این را دارند که به مجموعه ی ترفندها و امکانات شما برای مقابله با بدرفتاری های کودک افزوده شوند. نه گفتن به بدرفتاری کودکان – بخش اول


مدیریت رفتار بد کودک در خارج از خانهمدیریت رفتار بد کودک در خارج از خانه

مدیریت رفتار بد کودک در خارج از خانه آیا هیچگاه اتفاق افتاده است هنگامی که به همراه کودک خود بیرون از منزل هستید رفتار او موجبات ناراحتی شما را فراهم کرده باشد؟ آیا شما قادر به برخورد با گریه ها و تقاضاهای مداوم او به هنگام ملاقات دوستان یا در زمان خرید هستید؟ آیا هیچگاه با خود فکر کرده اید (( دیگه هیچ وقت او را با خود جایی نمی برم!)) مدیریت رفتار بد کودک در خارج از خانه


اصلاح رفتار کودک (ناخن جویدن ، مکیدن شست ، انگشت در بینی کردن)اصلاح رفتار کودک (ناخن جویدن ، مکیدن شست ، انگشت در بینی کردن)

اصلاح رفتار کودک (ناخن جویدن ، مکیدن شست ، انگشت در بینی کردن) - مادر با عصبانیت انگشت او را بیرون می کشد و به او می گوید مگر نگفتم نخور، باز هم که داری می خوری و ... . - مادر با دلخوری به او می گوید: دیگه دوستت ندارم، من مامان تو نیستم، من با تو قهرم و ... .


مکیدن شست در کودکانمکیدن شست در کودکان

مکیدن شست در کودکان کودک آنلاین: ظاهراً مکیدن شست کاری نسبتاً رایج در کودکان است و در واقع آنقدر عادی محسوب می شود که نگرانمان نمی کند. افراد شاد و با کفایتی نیز هستند که چون کودکان به مکیدن شست عادت دارند. مکیدن شست در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران