کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

2
شن بازی کودکان – قسمت دوم
شن بازی کودکان * مقداری شن فرصت های خوبی برای کودکان به وجود می آورد تا به وسیله ی حفاری ، پر کردن ظرف ها ، ریختن ، بلند کردن و حمل کردن شن به هماهنگی و انعطاف عمومی بدن برسند. شن بازی کودکان

شن بازی کودکان – قسمت دوم
مهارت ها و مفاهیمی که کودکان در هنگام شن بازی فرا می گیرند :
* مقداری شن فرصت های خوبی برای کودکان به وجود می آورد تا به وسیله ی حفاری ، پر کردن ظرف ها ، ریختن ، بلند کردن و حمل کردن شن به هماهنگی و انعطاف عمومی بدن برسند.
* کودکان ، از طریق شن بازی ، به مفاهیم وزن و ظرفیت پی می برند.
* شناسایی ذرات شن و خاصیت چسبندگی آن.
* ساختن اشیا با شن و مقایسه ی شن خیس و شن خشک.
* پی بردن به شکل پذیری شن خیس ، که اگر شن را کمی مرطوب کنیم به شکل ظرفی درمی آید که در آن قرار دارد.
* پی بردن به مفاهیمی مانند این که آیا شن مانند نمک در آب حل می شود یا خیر ؟ آیا از صافی عبور می کند؟
* درک مفاهیم هندسی و فضایی.
* پرورش قدرت تخیل ، ابتکار ، خلاقیت و سازندگی در کودک ( کودکان زمانی که مشغول ساختن قلعه ای شنی هستند ، میتوانند درباره ی آن داستانی بسازند و غرق در تخیلات خویش شوند. فرایند خلاقیت در چنین اوقاتی در کودکان شکوفا می شود.
* کودک با شن بازی و کسب تجربیات حسی ، بسیاری مفاهیم مثل گود کردن ، فشار وارد کردن ، تونل زدن ، پهن کردن ، تقسیم بندی کردن ، برگشت پذیری را یاد می گیرند و همچنین مفاهیم لغاتی مانند عمیق ، عمیق تر ، داخل ، بیرون و... را درک میکند و برایش درونی می شود.
* کودکان ، برای ساختن تپه های بزرگ شنی ،ایجاد خندق و دژهای شنی ماهیچه های بزرگشان را به کار می برند و آنها را پرورش می دهند.


شن بازی کودکان


شن بازی کودکانرعایت نکات ایمنی در شن بازی :
* در هنگام شن بازی هرگز به کودکان اجازه ندهید که آن را به سوی یکدیگر بپاشند.
* زمانی که کودکان سرگرم بازی هستند ، ممکن است به علت بی توجهی ، دستهای شنی شان را به چشم هایشان بمالند و یا به دلیل پاشیدن شن به هوا ، سر و صورت و چشم هایشان آسیب ببیند ، از این رو پدران و مادران و مربیان باید توجه داشته باشند و این نکات را به کودکان تذکر دهند.
* فقط در محلی که برای بازی مشخص شده است شن بازی کنند. از جا به جایی شن در محیط های دیگر و یا آوردن آن به اتاق و ... جلوگیری کنید.
* هنگام شن بازی روپوش مخصوصی به تن کودک کنید تا لباس هایش کثیف نشود.
* به آنان بگویید که شن را با گِل مخلوط نکنند.
* برایشان توضیح دهید که پس از بازی شن را جمع کنند ، داخل ظرف یا جای مخصوص بریزند و وسایل بازی را پس از تمیز کردن در جای مخصوص قرار دهند.
* فضای مرطوب و حوضچه های شنی ، جای مناسبی برای گربه هاست ، بنابراین پس از بازی کودکان ، باید روی حوضچه ها را با تور سیمی یا وسیله ی دیگری پوشانید و بدین وسیله شن را از آلودگی محفوظ داشت.
منبع : کتاب راهنمای انتخاب اسباب بازی
شن بازی کودکان – قسمت دوم
شن بازی کودکان – قسمت اول شن بازی کودکان – قسمت اول

شن بازی کودکان شن بازی فعالیتی خوشایند و لذتبخش است برای کودکان . کودک از لمس کردن شن و بازی با آن لذت بسیار می برد. شن میتواند خاصیت مایعات را داشته باشد ؛ زیرا روان میشود و اگر آن را در ظرفی بریزیم به شکل آن ظرف درمی آید. شن بازی کودکان


نقش گروه های بازی در پرورش کودکنقش گروه های بازی در پرورش کودک

نقش گروه های بازی در پرورش کودک کودک شما تا پیش از 6 ماهگی ، فقط علاقه مند به تماشای چهره های مختلف ، اسباب بازی ها و دست و پای خودش بود ، اما حالا عاشق این است که با سایر بچه ها باشد. نقش گروه های بازی در پرورش کودک


نقش های بازی کودکان – قسمت اولنقش های بازی کودکان – قسمت اول

نقش های بازی کودکان – قسمت اول بازی در بخش های مختلف شخصیت کودکان تاثیر فراوانی دارد که هر کدام از این بخش ها ، خود میتواند تاثیرات شگرفی در روحیات کودکان داشته باشد. برخی از نقش های بازی کودکان به شرح ذیل است : نقش های بازی کودکان – قسمت اول


بازی درمانیبازی درمانی

بازی درمانی نمیتوان از کودکان انتظار داشت مشکلاتشان را مانند افراد بزرگسال با یک روانشناس در میان بگذارند یا برای مشکلاتی که با والدین ، دوستان و دنیای اطراف خود دارند ، در جستجوی یک پزشک باشند. شناخت این مشکلات به کمک روش های کمتر شفاهی برای یک روانشناس ضروری است. بازی درمانی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران