کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
تخیل و فکر و خیال در کودک
تخیل و فکر و خیال در کودک کودک آنلاین: علاوه بر حس و کوششی که کودک از آن استفاده می کند، موضوع تخیل و فکر و خیال بد موضوعی است اساسی است. آنها تفاوتی بین تخیل و واقعیت قائل نیستند یعنی آنچه را که در ذهن دارند واقعیت می دانند. تخیل و فکر و خیال در کودک

تخیل و فکر و خیال در کودک
کودک آنلاین: علاوه بر حس و کوششی که کودک از آن استفاده می کند، موضوع تخیل و فکر و خیال بد موضوعی اساسی است.
آنها تفاوتی بین تخیل و واقعیت قائل نیستند یعنی آنچه را که در ذهن دارند واقعیت می دانند. بنابراین قسمت تصور و تخیل آنها بیش از هر عامل دیگری فعال است.
از دو سالگی این تخیل و تصور شدید می شود به طوری که در برخورد با ما همچنان تصورات و تخیلات خودش را با واقعیت مخلوط می کند و همۀ آنها را با هم ضبط می کند و برخی اوقات حرف هایی را می زند که از نظر ما دروغ است اما از نظر او واقعیت دارد.
زیرا در زمان اتفاق، احساس و تخیل خود را نیز با آنچه که بوده، همه را یک جا ضبط کرده و تفکیکی بین تخیلات و واقعیات نبوده. به همین دلیل و توانایی ذهنی که دارد تصور می کند دنیا را به نوعی در خدمت و اختیار دارد.- متاسفانه چون اغلب رفتارهای کودک با موانع و مشکلاتی همراه است و بیشتر کارهایی که انجام می دهد می تواند خطرناک و بد باشد و هر کسی که اطراف کودک 1 تا 3 ساله است دائماً با گفتن کلمه "نه" باید او را به کار بی ضرر و بی خطری تشویق کند، کودک متوجه می شود که محیط اطراف مناسب او نیست و کسانی را که دوست خود می داند، دوستانه با او برخورد نمی کنند.
در حالی که احساس بدی نسبت به خود دارد و به فکر تنبیه و آزار خود می باشد، فکر و خیال بدی در مورد دیگران نیز دارد. بنابراین دوست دارد خواهر کوچکی که جدیداً پیدا کرده یا برادر بزرگی که او را اذیت می کند اصلاً وجود نداشتند و یا کلماتی در مورد آنها به کار ببرد و به آنها آسیب برساند و حتی به خودش نیز صدمه بزند.
ولی تصورات و تخیلات خود را پر و بال می دهد تا جایی که حتی فکر مرگ آنها را می کند در صورتی که بعداً پشیمان می شود. حتی در لحظه ای از مادر متنفر می شود و بعد دوباره پشیمان می گردد و می گوید شما مرا دوست ندارید.
همه و همه نشان دهندۀ آن است که کودک در این دوران با تخیل خود بیشترین مسئله را دارد و احساس منفی می کند.
منبع: پرورش، تعلیم و تربیت تولد تا 3 سالگی
تخیل و فکر و خیال در کودک
فواید تخیل برای کودکانفواید تخیل برای کودکان

فواید تخیل برای کودکان کودک آنلاین: قوۀ تخیل ذهن بچه ها را باز می کند. شما به عنوان یکی از والدین ممکن است از همۀ مزایای قوۀ تخیل آگاه نباشید. یک قوۀ تخیل فعال به کودک پیش دبستانی کمک می کند تا: فواید تخیل برای کودکان


تقویت قوه ی تخیل کودک با نقاشی کردن تقویت قوه ی تخیل کودک با نقاشی کردن

تقویت قوه ی تخیل کودک با نقاشی کردن بسیار مفید خواهد بود که کودک شما بتواند الگوهایی از وقایع زندگی ، اعم از الگوهای برنامه ریزی و سیاست گذاری و نیز الگوهای طراحی و راهبردی ، استنتاج و ترسیم کند. تقویت قوه ی تخیل کودک با نقاشی کردن


دوستان تخیلی کودکدوستان تخیلی کودک

دوستان تخیلی کودک کودک آنلاین: بسیاری از بچه های حدود 3 تا 5 سال برای خودشان دوستان تخیلی دارند و والدین نگران این مسئله هستند. والدین از خودشان می پرسند که چرا فرزندشان یک دوست تخیلی دارد و آیا او نمی تواند بین یک شخص واقعی و تخیلی تفاوت قائل شود.


تشخیص چیزهای واقعی و تخیلی در کودکانتشخیص چیزهای واقعی و تخیلی در کودکان

تشخیص چیزهای واقعی و تخیلی در کودکان بچه های کوچک هر چیزی که می بینند و میشنوند را واقعی فرض می کنند. بچه ها قبل از سن پنج تا هفت سالگی توانایی درک منطق را ندارند و درک درستی از همه چیز ندارند ، بنابراین هر چیزی را که ببینند و بشنوند باور دارند. تشخیص چیزهای واقعی و تخیلی در کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران