کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

6
علاقه ی کودک به تفنگ بازی
علاقه ی کودک به تفنگ بازی بسیاری از بچه ها علی رغم مطالبی که در مورد خشونت های ناشی از استفاده از تفنگ گفته میشود ، هنوز علاقه دارند تفنگ بازی کنند. آنها دوست دارند با انواع تفنگ ، از تفنگ های کمری گرفته تا تفنگ های آبپاش بازی کنند. علاقه ی کودک به تفنگ بازی

علاقه ی کودک به تفنگ بازی
کودکم خیلی به تفنگ بازی علاقه دارد ، این کارش اشکالی ندارد؟
بسیاری از بچه ها علی رغم مطالبی که در مورد خشونت های ناشی از استفاده از تفنگ گفته میشود ، هنوز علاقه دارند تفنگ بازی کنند. آنها دوست دارند با انواع تفنگ ، از تفنگ های کمری گرفته تا تفنگ های آبپاش بازی کنند.
اگر هم آنها تفنگ نداشته باشند ، با کاغذ ، چوب و وسایل دیگر برای خودشان تفنگ درست می کنند و بازی میکنند. حتی اگر این کار را هم نتوانند انجام دهند ، با انگشتانشان با هم تفنگ بازی می کنند و به هم شلیک میکنند.
پسر بچه ها به تفنگ بازی علاقه دارند ، چون احساس قدرت و نیرومندی می کنند.آنها در حالت عادی احساس ناتوانی می کنند ولی وقتی تفنگی دردست می گیرند ، احساس قدرت می کنند و میتوانند به دیگران امر و نهی کنند.
بچه ها استفاده کردن از تفنگ را از طریق فیلم ها و برنامه های تلویزیون می بینند و یاد می گیرند و همان کارها را تقلید می کنند.
هم انسان خوب و هم انسان های بد تفنگ دارند و وقتی یک انسان خوب ، انسان بدی را می کشد قهرمان محسوب می شود.
عده ای از والدین به راحتی اجازه می دهند فرزندشان تفنگ بازی کند ، حتی او را به این کار تشویق نیز میکنند. ولی عده ای دیگر از والدین نمی دانند باید چه کار کنند.
آنها از تفنگ خوششان نمی آید و دوست ندارند فرزندشان خشونت را یاد بگیرد ؛ اما این دسته از والدین نیز گاهی مجبور می شوند دست از سماجت بردارند و به فرزندشان اجازه دهند تفنگ بازی کند.این دسته از والدین علی رغم تلاشی که برای مشغول کردن فرزندشان به کارهای دیگر صورت می دهند ، فرزندشان همچنان اصرار به تفنگ بازی دارد.
اگر والدینشان برای او تفنگ نخرند او خودش تفنگی درست می کند. شاید شما نیز جزو افرادی باشید که به فرزندتان اجازه نمی دهید تفنگ بازی کند و یا استفاده از این اسباب بازی را برای او محدود کرده اید.
اگر تفنگ بازی کودکتان باعث سلب آسایش شما در خانه شده است ، به او بگویید که بیرون از خانه بازی کند. به او بگویید که نباید به دیگران تیراندازی کند.
او همچنین نباید تفنگش را به صورت کسی نشانه بگیرد. شاید دیدن تفنگ بازی برای شما چندان خوشایند نباشد ، چون شما را به یاد صحنه های خشونت آمیز می اندازد.
با این وجود تفنگ بازی خشونت را به بچه ها آموزش نمی دهد. در واقع این کار باعث میشود که بچه ها خشونت های درونی خودشان را تخلیه کنند. تا زمانی که فرزند شما عادی تفنگ بازی میکند ، این مسئله اشکالی ندارد. معمولا بچه ها در دوران دبستان به این بازی علاقه ی زیادی دارند.
ولی اگر تفنگ بازی تنها بازی کودک شما باشد ، باید علت این مسئله را پیدا کنید و ببینید آیا او در محیط خانه احساس امنیت دارد؟
آیا او در محیط خانه یا مدرسه احساس ناامنی می کند؟ کودکی که مدام تفنگ بازی می کند شاید احساس ناتوانی و درماندگی می کند.
در محیط خانه بیشتر به کودک خودتان توجه کنید و هر وقت می خواست مشغول تفنگ بازی شود ، سعی کنید بازی های دیگری را به او پیشنهاد کنید و توجه او را به آنها جلب کنید.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
علاقه ی کودک به تفنگ بازی
اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت اولاسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت اول

اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت اول بازی کردن یکی از مهم ترین مراحل رشدی کودکان است. کودک با بازی کردن حس کنجکاوی خودش را ارضا می کند و یاد می گیرد که با وسایل مختلف چگونه کار کند. اسباب بازی های مناسب کودکان – قسمت اول


پرسش های کودکانه – میشه با پول تو قلکم اسباب بازی بخرم؟پرسش های کودکانه – میشه با پول تو قلکم اسباب بازی بخرم؟

پرسش های کودکانه – میشه با پول تو قلکم اسباب بازی بخرم؟ کودکتان هنوز درکی از ارزش پول ندارد. همچنین هنوز قادر نیست بفهمد هر چیز چقدر می ارزد. او هنوز آنقدرها قابلیت شناختی ندارد که بتواند به چنین مسائل پیچیده ای فکر کند. پرسش های کودکانه – میشه با پول تو قلکم اسباب بازی بخرم؟


بازی کودکان با اسباب بازی جنس مخالفبازی کودکان با اسباب بازی جنس مخالف

بازی کودکان با اسباب بازی جنس مخالف بعضی از اسباب بازی ها را همه ی بچه ها چه دختر و چه پسر دوست دارند. مثلا توپ ، پازل ، وسایل خانه سازی ، مداد شمعی و... جزو این اسباب بازی ها هستند. بازی کودکان با اسباب بازی جنس مخالف


انتخاب اسباب بازی کودکانانتخاب اسباب بازی کودکان

انتخاب اسباب بازی کودکان تمام کسانی که این موضوع به سرشان آمده است، می‌فهمند چقدر ناراحت‌کننده است انتخاب اسباب بازی کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران