کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
رفتار کودکان هنگام غذا خوردن
رفتار کودکان هنگام غذا خوردن : پسرم موقع غذا خوردن آرام نمی‌نشیند. او بالا و پایین پریده، غذا را از بشقاب خود قاپیده و آداب مناسب غذا خوردن را رعایت نمی‌کند.

رفتار کودکان هنگام غذا خوردن
پسرم موقع غذا خوردن آرام نمی‌نشیند. او بالا و پایین پریده، غذا را از بشقاب خود قاپیده و آداب مناسب غذا خوردن را رعایت نمی‌کند.
•    دربارۀ آن بیندیشید
کودکان، از انرژی زیادی برخوردارند بنابراین برای مدت زمانی بی‌حرکت نشستن مانند زمان غذا خوردن برای آنها دشوار است. علاوه بر آن، در کنار هم غذا خوردن برای کودکان لذت اجتماعی فراهم نمی‌کند (آنها بازی را ترجیح می‌دهند) و خود غذا خوردن برای آنها الویت نیست (مگر اینکه بستنی باشد).
•    چه‌کارهایی باید انجام دهید
- صبور بوده و آموزش دهید
به‌کودکتان به‌جای گفتن چیزی که نمی‌خواهید، آنچه را که می‌خواهید، بگویید. از گفتن "با دست غذا نخور" اجتناب کرده و به‌جای آن چیزی را که می‌خواهید، بگویید: لطفاً از چنگال استفاده کن.
- پشت میز غذاخوری شاد و سرحال باشید.
بر مکالمۀ خوشایند متمرکز شده و از زمان غذا خوردن برای توبیخ کودک بهره نگیرید. اجازه ندهید بزرگترها بر مکالمۀ شام مسلط شده و مدام کودکان را ساکت کنند. اجازه دهید کودکان نیز در مکالمه شرکت کنند. زمان غذا خوردن را به‌زمان خانوادگی لذت بخشی که همه در ان مشارکت دارند تبدیل کنید.
- رفتارهای متناسب با سن کودک خود را بپذیرید.
همۀ کودکان شیر را ریخته، سس را پاشیده و اطراف صندلی خود را پر از خرده نان می‌کنند. کسب مهارتهای حرکتی مورد نیاز برای تمیز و مرتب بودن، مستلزم زمان است.- آداب رسمی را تمرین کنید.
هر از گاهی، موقع غذا به‌صورت رسمی رفتار کنید. از یک رومیزی (قدیمی) و مجموعۀ کاملی از کارد و چنگال و دستمال سفره بهره بگیرید. وانمود کنید که در یک رستوران لوکس بوده و اجازه دهید همه نهایت و ادب و نزاکت خود را به‌کار گیرند.
حتی می‌توانید لباس‌های شیکی پوشیده و از شمع استفاده کنید. علاوه بر آموزش آداب و نزاکت، این یک مناسک خانوادگی زیبا بوده و خاطرات شگفت‌انگیزی ایجاد خواهد نمود.
•    چه‌کارهایی نباید انجام دهید
- انتظارات غیرواقعی نداشته باشید: اگر انتظار دارید کودک خردسال‌تان پشت میز غذاخوری، آرام و بی‌صدا نشسته و رفتارهای بی نقصی از خود نشان دهد، شما خود را در معرض ناامیدی قرار داده‌اید. کودکان، بزرگسالان کوچک نیستند.
- کودک را موقعی که گرسنه نیست مجبور به‌غذا خوردن نکنید: کودکان از کنترل طبیعی اشتها برخوردارند. باید به‌آنها اجازه داد موقعی که احساس گرسنگی می‌کنند غذا خورده و زمانی که احساس سیری نمودند متوقف شوند.
اجازه دهید کودک‌تان به‌صدای بدنش گوش دهد. اگر کودک‌تان را ملزم کرده‌اید که ظرف غذای خود را تمیز کند از بشقاب کوچکتر استفاده کرده و در آن غذای کمی بریزید.
یک نکتۀ قابل ذکر وجود دارد: کودکتان ممکن‌است بین شیرینی و بروکلی تمایز قائل نشود، بنابراین لازم است انتخابهای سالم غذایی را شما انجام دهید.
منبع: انضباط بدون گریه
رفتار کودکان هنگام غذا خوردن
شاد جلوه دادن زمان غذا خوردن برای کودکانشاد جلوه دادن زمان غذا خوردن برای کودکان

شاد جلوه دادن زمان غذا خوردن برای کودکان مقابله با کودکان ناآرام به طور شگفت آوری میتواند ناراحت کننده باشد. او کم میخورد شما مخالفت می کنید . بنابراین کودک خیلی سریع یاد می گیرد که چگونه زمان غذا خوردن را کنترل کند. شاد جلوه دادن زمان غذا خوردن برای کودکان


16 راه پیشگیری از کشمکش بر سر غذا خوردن کودکان16 راه پیشگیری از کشمکش بر سر غذا خوردن کودکان

16 راه پیشگیری از کشمکش بر سر غذا خوردن کودکان 1 . در مورد غذایی که قصد دارید طبخ کنید ، نظر فرزندتان را بپرسید. اجازه دهید فهرستی از غذاها تهیه کند ، سبزیجات و دسر را خودش انتخاب کند ( میتوانید دو یا سه مورد را پیشنهاد دهید تا او از بینشان یکی را انتخاب نماید ). 16 راه پیشگیری از کشمکش بر سر غذا خوردن کودکان


غذا خوردن کودکانغذا خوردن کودکان

غذا خوردن کودکان خوردن میتواند برای ما و فرزندانمان نوعی تفریح باشد. همه ی ما از بدو تولد اشتهای خوب و زیادی داریم و سپس با گذشت زمان میل به غذاخوردنمان افزایش می یابد. با وجود اشتهای طبیعی از بدو تولد و رضایتی که در ابتدا از فرزندمان داریم ناگهان اوضاع تغییر می کند. غذا خوردن کودکان


رفتار کودکان در رستورانرفتار کودکان در رستوران

رفتار کودکان : ما دوست داریم با کودکان خود به‌رستوران برویم، اما حتی یک وعده غذاخوردن در یک رستوران فست فود نیز خسته‌کننده است. ما هربار که بیرون می‌رویم، آرزو می‌کنیم کاش خانه مانده بودیم و پیتزا سفارش می‌دادیم.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران