کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
تقویت قوه ی تخیل کودک با نقاشی کردن
تقویت قوه ی تخیل کودک با نقاشی کردن بسیار مفید خواهد بود که کودک شما بتواند الگوهایی از وقایع زندگی ، اعم از الگوهای برنامه ریزی و سیاست گذاری و نیز الگوهای طراحی و راهبردی ، استنتاج و ترسیم کند. تقویت قوه ی تخیل کودک با نقاشی کردن

تقویت قوه ی تخیل کودک با نقاشی کردن
بسیار مفید خواهد بود که کودک شما بتواند الگوهایی از وقایع زندگی ، اعم از الگوهای برنامه ریزی و سیاست گذاری و نیز الگوهای طراحی و راهبردی ، استنتاج و ترسیم کند. شما میتوانید با استفاده از پازل های ساده ، از سن پایین این عادت فکر کردن را در کودک تقویت کنید.
از کودک خود بخواهید روی یک تکه کاغذ نقاشی بکشد و سپس از او بخواهید آن را به کمترین تعداد ، یعنی دو قسمت ببرد و مجددا با استفاده از آن دو قسمت تصویر اصلی را بسازد ، و بعد آن را به بیشترین تعداد ببرد و همین کار را انجام دهد.
به تدریج که کودکتان بزرگتر میشود میتوانید نقاشی های مفصل تری بکشید و مانند یک پازل پیچیده آن را به قطعات بیشتری تقسیم کنید.
شما میتوانید با خواستن از کودکتان که صورت های شاد و صورت های غمگین بکشید به او کمک کنید تا با احساس های خود ارتباط برقرار کند و احساس های دیگران را بشناسد.
عکس های افراد مختلفی را که می شناسد به او نشان دهید و از او بخواهید احساس افراد داخل عکس را بیان کند . این کار به کودک شما کمک می کند تا نه تنها احساس های مختلف را بشناسد ، بلکه با دیگران همدلی کند و ارتباط نزدیک تری با آنها برقرار سازد.
بعدا میتوانید او را با روزنامه های مختلف آشنا کنید. بعضی از بچه ها حتی در بین هجده ماهگی به تماشای مجله های رنگی علاقه دارند و نام اشیایی را در آنها می گویند و به چیزهایی که نام آنها گفته میشود اشاره می کنند.در سنین بالاتر میتوان چهره ها را به آنها نشان داد و سوال هایی مانند فکر می کنی آن شخص چه احساسی دارد ؟ یا چهره او چه احساسی را نشان می دهد؟ آنها پرسید.
آنگاه میتوان درباره اینکه چطور میتوان با آنها همدردی کرد و یا آنها را آرام کرد ، صحبت کرد. وقتی کودکتان کمی بزرگتر شد میتوانید آدمک هایی بکشید و از او بپرسید وضعیت های مختلف آنها از نظر احساسی چه مفهومی دارد.
بعدا از کودک خود بخواهید آدمک هایی بکشد و احساس های مختلف آنها را نشان دهد . از نقاشی برای گسترش دید کودک خود از جهان نیز میتوانید استفاده کنید.
یک فکر خیلی ساده این است هک وقتی آب از دستتان می ریزد چه اتفاقی می افتد شما و کودکتان میتوانید یک نقاشی بکشید که در آن یک ظرف آب واژگون شده و آب آن روی کف اتاق ریخته و یک حوضچه کوچک ساخته است.
یا از لبه میز به صورت قطره ها و ترشح های درشت روی کف اتاق می ریزد. این نوع تمرین ها حافظه کودک شما را تقویت می کند و ادراک های او را از دنیای اطراف عمق می بخشد .
هر وقت که مشغول گفتن یا نوشتن داستان هستید یا زمانی که کودکتان آنقدر بزرگ شده است که این کارها را خودش انجام دهد ، همیشه از او بپرسید که آیا میتوان قسمتی از داستان را به تصویر کشید.
ابتدا به او کمک کنید و بعدا از او بخواهید تصویری بکشد تا آنچه را در مخیله خود دارد تجسم کند و آن را با تصاویر نشان دهد ، نه فقط با کلمات ، حتی در حین گفتگو میتوانید موضوع تصاویر ذهنی را مطرح کنید و او را وادار کنید تصویر ذهنی خود را با کلام و نه فقط با نقاشی بیان کند.
منبع : کتاب کودک نابغه و باهوش
تقویت قوه ی تخیل کودک با نقاشی کردن

چند توصیه جهت کمک به ابراز وجود در کودک توسط نقاشی هاچند توصیه جهت کمک به ابراز وجود در کودک توسط نقاشی ها

چند توصیه جهت کمک به ابراز وجود در کودک توسط نقاشی ها آویزان کردن نقاشی های کودک بر روی دیوار اتاقش نوعی تشویق است.خوب نقاشی کردن اهمیت چندانی ندارد. آنچه مهم است استفاده کودک از رنگ های مختلف و توانایی او در به کارگرفتن مداد برای رسم خطوط برروی کاغذ سفید است. چند توصیه جهت کمک به ابراز وجود در کودک توسط نقاشی ها


فواید تخیل برای کودکانفواید تخیل برای کودکان

فواید تخیل برای کودکان کودک آنلاین: قوۀ تخیل ذهن بچه ها را باز می کند. شما به عنوان یکی از والدین ممکن است از همۀ مزایای قوۀ تخیل آگاه نباشید. یک قوۀ تخیل فعال به کودک پیش دبستانی کمک می کند تا: فواید تخیل برای کودکان


تحلیل خانه در نقاشی کودکانتحلیل خانه در نقاشی کودکان

تحلیل خانه در نقاشی کودکان کودکان از سنین خردسالی در نقاشی خود خانه می کشند. ترسیم درخت و آدمک معرف (( من )) کودک است. بنابراین کودک ممکن است خانه ای بکشد که بام آن شاخه های درخت باشد. خانه در دو سطح تحلیل می شود : تحلیل خانه در نقاشی کودکان


تخیل و فکر و خیال در کودکتخیل و فکر و خیال در کودک

تخیل و فکر و خیال در کودک کودک آنلاین: علاوه بر حس و کوششی که کودک از آن استفاده می کند، موضوع تخیل و فکر و خیال بد موضوعی است اساسی است. آنها تفاوتی بین تخیل و واقعیت قائل نیستند یعنی آنچه را که در ذهن دارند واقعیت می دانند. تخیل و فکر و خیال در کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران