کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
لجاجت و کج خلقی در کودکان
لجاجت و کج خلقی خشم و عصبانیت ساده به وسیله کودک در ماههای اولیه زندگی اش ابرازی برای نشان دادن مخالفت با والدین و اطرافیان است. گریه ، جیغ ، به زمین کوبیدن خود ، جلوگیری از تنفس ، کوبیدن سر به زمین ، عدم توجه به محیط دلیل اثبات این ناراحتی است.

لجاجت و کج خلقی در کودکان
خشم و عصبانیت ساده به وسیله کودک در ماههای اولیه زندگی اش ابرازی برای نشان دادن مخالفت با والدین و اطرافیان است. گریه ، جیغ ، به زمین کوبیدن خود ، جلوگیری از تنفس ، کوبیدن سر به زمین ، عدم توجه به محیط دلیل اثبات این ناراحتی است.
در ماه های اولیه زندگی کودک ، سرچشمه اصلی عصبانیت کودک ترس از دست دادن مادر است. گاهی بی خوابی دلیل عصبانیت و خشم کودک است.
لجاجت و عصبانیت کودک احتمال دارد واکنشی کوتاه مدت اما بسیار شدید او در قبال کوچکترین سرخوردگی باشد و یا ممکن است وقوع آن به خاطر عدم موفقیت کودک در انجام کاری ، به دلیل ممانعت دیگران باشد.
در این صورت کودک تحریک شده و از خود خشم و عصبانیت بروز می دهد و گاه کلمات نامفهوم و رکیکی را بر زبان می آورد و یا ممکن است با نشان دادن مخالفت و  خشم خود را بروز دهد. گاهی هم ممکن است عصبانیت و لجاجت کودک موجب تشنج در وی شود و کودک به اغماء و بیهوشی فرو رود.
در عصبانیت های معمولی ، عکس العمل های ذکر شده بالا ، فقط چند دقیقه طول می کشد و با خستگی کودک از بین می رود و کودک از حرکت خود پشیمان میشود و پس از چند دقیقه گریه کردن آرام می گیرد.
اما در عصبانیت شدید و لجاجت ، کودک این گونه عمل نمی کند و با استدلال و منطق نمیتوان کودک را به حالت عادی باز گرداند ، زیرا در این لحظات ارتباط و تماس کودک با محیط تقریبا قطع می شود و کودک قادر نیست به استدلال مطرح شده پاسخ بدهد.
برای درک و فهم لجاجت و بدخلقی کودکان و برطرف کردن آن باید منازعه بین انتظارات پدر و مادر و غرائز کودک را عمیقا شناخت و برای رفع آن گامی موثر برداشت.
منبع : کتاب روانشناسی کودک حرکت ، تلاش ، تکاپو
لجاجت و کج خلقی
لجبازی در کودکان نوپالجبازی در کودکان نوپا

لجبازی در کودکان نوپا ازنظر بیولوژیکی اختلال درعملکرد غدد و اعصاب ممکن است یکی ازعوامل لجبازی در کودکان نوپا باشد. اما بیشتر لجبازی ها ریشه درسبک رفتاری والدین دارد. به ویژه بین 2 تا 3 سالگی که کودک میخواهد استقلالش راتثبیت کند و همه کارهارا آنطورکه خودش میخواهد،انجام دهد نه آنطورکه شمابه اومیگویید شمامیتوانید این گونه رفتارها رابا برخورد و واکنش درست درهنگام بروز و بعد ازآن تغییر دهید. اولین قدم این است که پذیرش خطارایاد بگیریم. لجبازی در کودکان نوپا


برخورد صحیح با لجبازی کودکانبرخورد صحیح با لجبازی کودکان

برخورد صحیح با لجبازی کودکان :امکان ندارد که فرزند شما دوران نوپایی را‌ پشت سر بگذارد اما یکی از آن نمایش‌هایی را‌ که به طور معمول روی زمین اجرا می‌شود و به آن لجبازی می‌گوییم برایتان اجرا نکند البته بعضی از آن‌ها استعداد بیشتری در این زمینه‌دارند و زودتر لجباز می‌شوند. برخورد صحیح با لجبازی کودکان


لجاجت در کودکان و روش‌های پیشگیری از آنلجاجت در کودکان و روش‌های پیشگیری از آن

لجاجت در کودکان و روش‌های پیشگیری از آن کودک آنلاین: لجاجت مسئلۀ بسیار متداولی بوده و یکی از رایج‌ترین مشکلات کودکان ارجاع شده به درمانگاه‌های روانشناسی را تشکیل می‌دهد. به‌طوری‌که در 16 الی 22 درصد کودکان دبستانی این مسئله گزارش می‌شود و ازنظر رابطه با جنس و سن، این اختلال قبل از سن بلوغ در پسرها شایع‌تر و پس‌ازآن دو برابر می‌شود. لجاجت در کودکان و روش‌های پیشگیری از آن


چرا کودکان نوپا لجبازی میکنند ؟ چرا کودکان نوپا لجبازی میکنند ؟

چرا کودکان نوپا لجبازی میکنند ؟ لجبازی کودکان نوپا بیشتر بصورت کنجکاوی است و با افزایش سن معمولا از شکل کنجکاوی بسوی حس مالکیت و استقلال‌طلبی رفته ودر نهایت بسمت تفکر اشتراکی پیش‌ می‌رود؛ بطور کلی می‌توان گفت لجبازی طیف گسترده‌ای از کنجکاوی ها ، مالکیت بر اشیاء ، استقلال‌طلبی و دشمنی و مخالفت کردن را پیشرو دارد.معمولا کودکان نوپا با وجود تجربه کم زندگی خود در این دنیا معنای خونسردی ، لجبازی و بداخلاقی می‌فهمند و متوجه هستند که با چه کارهایی میشود به اهداف خود رسید .

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران