کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت چهارم
بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت چهارم روش انجام : همه بچه ها کنار صندلی خود می ایستند و مربی با صدای بلند می گوید (( یک بلیط یک طرفه به کالامازو ، بجنبید بچه ها )) بلافاصله بچه ها به سمت مکانی که مربی نشان می دهد ، می دوند ، آنها تندتر و تندتر حرکت میکنند تا زمانی که دستور بعدی را بشنوند : (( و حالا برگردید!)) و در هر جایی که هستند برمی گردند و مسیر طی شده را به سمت جای اول خود در پیش می گیرند. بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت چهارم

بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت چهارم
بازی (( سفری سریع به کالامازو ))
روش انجام : همه بچه ها کنار صندلی خود می ایستند و مربی با صدای بلند می گوید (( یک بلیط یک طرفه به کالامازو ، بجنبید بچه ها )) بلافاصله بچه ها به سمت مکانی که مربی نشان می دهد ، می دوند ، آنها تندتر و تندتر حرکت میکنند تا زمانی که دستور بعدی را بشنوند : (( و حالا برگردید!)) و در هر جایی که هستند برمی گردند و مسیر طی شده را به سمت جای اول خود در پیش می گیرند.
همه این مراحل را باید با سریع ترین سرعت ممکن انجام دهند.
(( واو! واقعا کار سختیه ! اما باعث می شه بچه ها به جنب و جوش بیفتند.)) بعد از مدتی یکی از بچه ها میتواند به جای مربی ، دستورات را صادر کند.
نکته : در روزی که هوا آفتابی و مطبوع است بچه ها میتوانند روی چمن ها دراز کشیده و با پاهایشان به صورت خیالی رکاب بزند و مثلا با دوچرخه به کالامازو بروند.
بازی  (( گله ای از فیل ها ))
روش انجام : تا زمانی که کلاستان در طبقه هم کف است ، میتوانید بچه ها – و البته خودتان – را به گله ای از فیل تبدیل کنید. به عنوان مربی ، این شما هستید که تعیین می کند گله با چه سرعتی حرکت کند.
در ابتدای بازی ، گله مثلا بسیار دور است و صدای گنگ فیل ها به گوش می رسد . بعد این صدا نزدیک تر میشود و صدای گرومپ گرومپ پاهایشان به گوش می رسد و این طور به نظر می رسد که گله دارد سریع تر و سریع تر حرکت میکند.
حالا دیگر فیل ها نزدیک تر شده اند و صدای نعره هایشان شنیده میشود و در نهایت گله به اتاق می رسد و از آن می گذرد ، صدای نعره ها خاموش می شود و صدای پاها محوتر و محوتر میشود تا زمانی که دیگر هیچ صدایی به گوش نمیرسد.بازی (( کرگدن ها ))
روش انجام : در محوطه مدرسه یا ساختمان ، مربی میتواند به راحتی بچه های غرغرو و خسته را به گله ای از کرگدن تبدیل کند. بچه ها در این بازی رو به جلو خم شده ، دستی را به پشت خود می گیرند و دستی را هم به بینی خود می گیرند.
کرگدن ها با قدرت هر چه تمام تر در حیاط قدم برمی دارند و دور و بر درخت ها ، نرده و مکان های مختلف محوطه پرسه می زنند و بعد از چند دقیقه به نقطه اول خود برمیگردند. آنها تنها زمانی میتوانند به نقطه اول خود برگردند که به بچه های خوبی تبدیل شده باشند.
بازی (( زمان احمقانه))
روش انجام : خنده ، منبعی بسیار غنی از انرژی است. برخی حماقت ها و لودگی های گاه به گاه ، یک روز معمولی را به روزی جذاب و مفرح تبدیل میکند و بچه ها را با نشاط تر می کند. پیشنهادات زیر کارهایی است که میتوانید انجام دهید و همچنین میتوانید برخی از آنها را به عنوان بازی به بچه ها ارایه دهید.
مثلا :
*قبل از اسم بچه ها از کلماتی مثل آقا و خانم استفاده کنید ، بچه های کوچک از این کار لذت می برند.
*هنگام حرف زدن تمام مصوت های کلماتتان را با مصوت (( اُ )) جایگزین کنید.
*هنگام حرف زدن حروف الفبا را در هم و مخلوط استفاده کنید.
*مانند یک ربات در اتاق حرکت کنید.
*یک داستان خنده دار از زندگی خود تعریف کنید.
*اگر تردستی هم بلدید ، انجام دهید.
*از یکی از بچه ها بخواهید جک تعریف کند یا خودتان لطیفه ای بگویید.
بازی (( برف بازی در محیط بسته ))
لوازم : تعداد زیادی روزنامه باطله
روش انجام : در غیاب برف و روزهای سرد زمستانی ، بچه ها میتوانند روزنامه ها را با مچاله کردن به توپ های گرد و بی آزاری تبدیل کنند. زمانی که هر کدام از بچه ها تعداد کافی توپ داشت ( حداقل 10 تا ) نبرد آغاز می شود. بعد از سه دقیقه ، مبارزه پایان می یابد و بچه ها توپ ها را جمع کرده و در سطل مخصوص بازیافت می اندازند.
نکته ای برای انرژی بیشتر : لبخند ، چیزی بسیار جذاب و مسحور کننده است و میتواند فضای خوبی ایجاد کند. از این نکته آگاه باشید و سعی کنید بیشتر اوقات لبخند بزنید. از این که چقدر سریع لبخند شما به خودتان برمی گردد ، شگفت زده خواهید شد.
منبع : کتاب بازی های نشاط آور برای کودکان از تولد تا ده سالگی
بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت چهارم
بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت دومبازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت دوم

بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت دوم روش انجام : بچه ها همگی کنار صندلی هایشان می ایستند و همراه با یک موزیک جذاب و مناسب شروع به رقص میکنند. بعد ناگهان مربی اسم یکی از بچه ها را صدا میزند و او میشود آموزش دهنده ی رقص باقی بچه ها . بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت دوم


بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت سوم بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت سوم

بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت سوم روش انجام : همه بچه ها به صورت دایره می ایستند و مربی یک نفر را انتخاب می کند که موج حماقت را آغاز کند. مربی او را انتخاب می کند ، تا بغل دستی اش از او تقلید کند و بغل دستی این نفر ، هم از او تقلید کند و همین طور این موج سر تا سر دایره را فرا بگیرد. بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت سوم


بازی های نشاط آور برای کودکان -  قسمت پنجمبازی های نشاط آور برای کودکان - قسمت پنجم

بازی های نشاط آور برای کودکان - قسمت پنجم روش انجام : مربی می گوید (( واقعا خوبه که ما همچین بازوهایی داریم ! حالا بازوهامونو دور خودمون می پیچیم و اونا رو دور بدنمون محکم می کنیم و در واقع خودمونو محکم در آغوش می گیریم! و می گیم که خودمونو دوس داریم.


بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت ششمبازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت ششم

بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت ششم روش انجام : بچه ها به گروه های دوتایی تقسیم می شوند و پشت به پشت می ایستند و آرنج خود را در آرنج هم گروهی خود قلاب می کنند. سپس نوبتی به سمت جلو خم میشوند و با این کار نفر پشتی خود را هم بلند می کند ، دقیقا مثل یک الاکلنگ! بازی های نشاط آور برای کودکان – قسمت ششم

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران