کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
کودک بیش فعال
کودک بیش فعال میزان انرژی در افراد مختلف ، متفاوت است ، اما کودکانی هستند که فعالیت هایشان بیش از حد زیاد است و همین امر نگرانی والدین را در پی دارد . کودک بیش فعال

کودک بیش فعال
میزان انرژی در افراد مختلف ، متفاوت است ، اما کودکانی هستند که فعالیت هایشان بیش از حد زیاد است و همین امر نگرانی والدین را در پی دارد .
در وهله ی نخست باید ببینیم که این موضوع واقعا یک معضل یا مشکل هست یا خیر. برخی والدین بدون اینکه فرزند خود را با کودکان دیگر مقایسه کنند ، برچسب بیش فعالی به او می چسبانند.
تعداد دیگری نیز بدون آگاهی از نیازهای کودکان ، فعالیت ها و سرو صدای آنها را آزار دهنده می دانند. به همین دلیل والدین می کوشند رفتارهای فرزندشان را محدود کنند که در بلند مدت نتایجی معکوس خواهد داشت.
در واقع همین واکنش پدران و مادران است که به ایجاد بیش فعالی در کودکان منجر می شود.
کودکی که واقعا بیش فعال باشد ، علائم زیادی از خود نشان می دهد. قشقرق به پا کردن ، مکیدن شست ، جویدن ناخن ، عادات خواب نامناسب و خیس کردن جای خواب از جمله علائم بیش فعالی هستند.
قرار گرفتن یک یا چند نشانه کنار هم نشان می دهد که کودک بیش فعال برای از بین بردن تنش خود بیشتر تلاش میکند.
این تنش ممکن است به دلیل تجربیات ناخوشایندی که داشته است به وجود آمده باشد. مثلا شاید او با برادر بزرگش درگیری های شدیدی داشته است که نتوانسته آنها را حل کند ، شاید شاهد اختلافات پدر و مادر در خانه بوده است و شاید تحت فشار انتظارات بیش از حد والدین خود قرار گرفته است.
بهترین راه درمان بیش فعالی کودکان این است که تلاش هایمان را به سمت منبع ایجاد آن معطوف کنیم ؛ یعنی باید به فکر درمان قشقرق به پا کردن ها و شست مکیدن های آنها باشیم.
رشوه دادن و معامله کردن با کودک در این شرایط از جمله بدترین واکنش های والدین به شمار می آید.
اگر والدین چنین رفتاری از خود نشان دهند ، کودک متوجه میشود که کارهای نادرستش با ارزش هستند و می کوشد آنها را هرچه بیشتر تقویت کند. مثل همیشه واکنش نشان ندادن بهتر از رفتار اشتباه است.
منبع : کتاب الفبای مراقبت از کودک
کودک بیش فعال
علائم کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی – قسمت اولعلائم کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی – قسمت اول

علائم کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی – قسمت اول اگر فرزند ما بعد از 4 سالگی بیشتر علائمی را که خدمتتان عرض میشود ، داشت و نشان داد، باید به یک فرد متخصص در این باره مراجعه فرمایید. در غیر این صورت برخی از این حالات بین 2 تا 4 سالگی به ویژه در میان پسران در حد کمش قابل قبول و احتمالا از انرژی بیش از حد و یا نوعی مسائل و مشکلات دیگر و یا ویژگی های خلق و خو یا شخصیت فرزند من و شما است. علائم کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی – قسمت اول


کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی ( ADD ,ADHD) کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی ( ADD ,ADHD)

کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی ( ADD ,ADHD) :گرفتاری دیگری که از سال ها قبل شناخته شده است و همچنان مانند گذشته کودکان و فرزندان من و شما را گرفتار می کند بیماری کمبود توجه و تمرکز و دیگری کمبود توجه و تمرکز همراه با فعالیت و جنب و جوش بیش از حد است. کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی ( ADD ,ADHD)


علل و درمان بیش فعالی در کودکانعلل و درمان بیش فعالی در کودکان

علل و درمان بیش فعالی در کودکان :عوامل زیادی در زمینه ابتلای کودکان به بیش‌فعالی وجود دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به عوامل ارثی و ژنتیک اشاره کرد همچنین بین دو نیمکره مغز موادی وجود دارد که جریان و سیناپس‌های بین دو نیم‌کره را برقرار می‌کند و میزان این مواد در افراد بیش‌فعال کمتر است. البته ازجمله عوامل دیگر می‌توان به آلودگی هوا ، مشکلات قبل از بارداری و حین بارداری ، استنشاق هوای آلوده و اختلالات پس از تولد نیز اشاره کرد. علل و درمان بیش فعالی در کودکان


اختلال بیش فعالی اختلال بیش فعالی

اختلال بیش فعالی : این اختلال در5٪ کودکان دبستانی و در پسرها سه تا پنج برابر شایع تر از دختران است و بیشتر در پسران اول خانواده دیده می‌شود. اختلال بیش فعالی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران