کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
وقتی کودک می گوید : ازت بدم میاد
وقتی کودک می گوید : ازت بدم میاد - یادتان باشد بچه ها وقتی می گویند "ازت بدم میاد" که نیاز به توجه و مراقبت دارند. در چنین زمان هایی حساسیت نشان ندهید و وادارش نکنید نظرش را عوض کند یا حرفش را پس بگیرد. وقتی کودک می گوید : ازت بدم میاد

وقتی کودک می گوید : ازت بدم میاد
- یادتان باشد بچه ها وقتی می گویند "ازت بدم میاد" که نیاز به توجه و مراقبت دارند. در چنین زمان هایی حساسیت نشان ندهید و وادارش نکنید نظرش را عوض کند یا حرفش را پس بگیرد.
سعی نکنید خواسته اش را برآورده کنید تا دیگر از شما متنفر نباشد. هر چقدر کمتر تحت تاثیر حرفش قرار بگیرید، سریع تر به این نتیجه می رسد که این تدبیر برای رسیدن به خواسته هایش کارساز نیست و از به بازی گرفتن احساسات شما با گفتن ازت بدم میاد دست برمی دارد.
- به دل نگیرید. البته طبیعی است که شنیدن ازت بدم میاد از زبان کودکتان باعث عصبانیت، شرمندگی، ترس و شوکه شدن شما شود یا با شنیدن آن احساس بی عرضگی و بی کفایتی کنید.
- موقعی که این حرف را می زند به احساسش توجه کرده و معنا ببخشید: می دانم که الان بابت آن موضوع عصبانی هستی. یا لابد خیلی ناراحتی که همین الآن نمی توانیم این اسباب بازی را بخریم.
- به فکر تلافی کردن نباشید. فرزندتان به پدر و مادری قابل اعتماد و محکم نیاز دارد. گفتن "آره، من هم بعضی وقت ها از تو بدم میاد" ممکن است همان چیزی باشد که در آن لحظه دلتان را خنک می کند ولی در واقع به شما، فرزندتان، رابطه تان و بهبود اوضاع هیچ کمکی نخواهد کرد.- فرزندتان را به خاطر گفتن ازت بدم میاد خجالت زده نکنید (حتی اگر معتقدید رفتارش زشت و غلط است) شاید چون بلد نیست احساسش را ابراز کند و راه دیگری برای بیان نظرش نمی شناسد این حرف را زده باشد.
اگر طوری واکنش دهید که احساس کند عصبانتیش بی مورد و غلط است احتمالاً فقط مشکل را تشدید و اوضاع را وخیم تر می کنید (اگر هم فرزندتان برای جلب توجه این حرف را زده باشد، همین توجه منفی شما می تواند رفتار غلطش را تقویت کند).
- اگر حرف فرزندتان بدجوری ناامید و ناراحت تان کرد، رهایش کرده و دیگر به آن فکر نکنید. بحث را تمام کنید و ادامۀ آن را بگذارید برای وقتی که آرام هستید، "بیا چند دقیقۀ دیگر درباره اش حرف بزنیم".
- اگر با شنیدن این حرف رنجیدید یا عصبانی شدید، با یک بزرگتر درد و دل کنید تا دلداری تان بدهد. برای خلاص شدن از ضربه روحی که دچارش شده اید به فرزندتان نگویید: وقتی این حرف را می زنی می ترسم، دلم می شکند، عصبانی می شوم.
چون با گفتن چنین جملاتی بار سنگینی روی دوشش می گذارید و باعث می شوید احساس گناه کند ضمن اینکه کمکی به بهبود شرایط و اصلاح رفتار او نمی کنید. پس هیچ موقع از چنین شیوه ای استفاده نکنید.
- برای اینکه به خودتان نشان دهید دوست داشتنی و بی نظیر هستید، یک کاری بکنید. به این معنا که به لحاظ احساسی و حتی فیزیکی عقب نشینی کرده و تا زمانی که آرام شوید دور و بر فرزندتان و بحث کردن با او نروید. مهم نیست فرزندتان چه گفته.
منبع: 1001 باید و نباید تربیت کودک
وقتی کودک می گوید : ازت بدم میاد

گفتن دوستت ندارم کودک به والدینگفتن دوستت ندارم کودک به والدین

گفتن دوستت ندارم کودک به والدین کودک آنلاین: وقتی کودک از دست مادرش عصبانی می شود فریاد می زند و می گوید که دیگر مادرش را دوست ندارد. مثلاً وقتی مادر به کودکش اجازه نمی دهد بیرون برود یا دوستانش را به خانه بیاورد یا چیزی را که می خواهد به او نمی دهد، کودک عصبانی می شود و این جمله را به مادرش می گوید.


انعطاف پذیری والدین در رفتار با کودکانعطاف پذیری والدین در رفتار با کودک

انعطاف پذیری والدین در رفتار با کودک والدین نمی دانند که وقتی قانونی را برای کودکشان می گذارند ، آیا کودک باید همیشه به آن پایبند باشد یا خیر؟ آیا با این کار کودک متوجه می شود که همیشه باید رفتار خاصی داشته باشد؟ انعطاف پذیری والدین در رفتار با کودک


بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت

بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت وقتی کودک عصبانی است ممکن است بدون این که احساسات والدینش را در نظر بگیرد به آنها چیزهایی بگوید که ناراحت شوند. وقتی کودک از دست پدر یا مادرش عصبانی است ، یکباره همه ی کارهایی را که آنها برایش انجام داده اند را فراموش می کند. بد حرف زدن کودک با والدین هنگام عصبانیت


عادلانه نبودن رفتار والدین از دید فرزندان عادلانه نبودن رفتار والدین از دید فرزندان

عادلانه نبودن رفتار والدین از دید فرزندان معمولا کودکان در این دوران مدام رفتارهای خواهر یا برادرشان را زیر نظر می گیرند و اگر شما بین آنها فرق بگذارید ، مدام به شما می گویند که این کارتان عادلانه نیست. مثلا اگر شما برای دخترتان دو بلوز بخرید و برای خواهرش یک بلوز ، دختر بزرگترتان می گوید این کار شما اصلا عادلانه نیست. عادلانه نبودن رفتار والدین از دید فرزندان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران