کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

2
تقلید در کودکان
تقلید در کودکان : کودکان به طور معمول از دو سالگی شروع به تقلید کردن می‌کنند. البته ممکن است پیش از آن نیز رفتارهای تقلیدی در کودکان مشاهده شود اما این رفتارها به طور منسجم از دو سالگی آغاز می‌شود. البته کودکان تنها رفتارهایی را تقلید می‌کنند که از طرف نزدیکان و به طور مکرر صورت می‌گیرد. تقلید در کودکان

تقلید در کودکان
کودکان به طور معمول از دو سالگی شروع به  تقلید کردن می‌کنند. البته ممکن است پیش از آن نیز رفتارهای تقلیدی در کودکان مشاهده شود اما این رفتارها به طور منسجم از دو سالگی آغاز می‌شود. البته کودکان تنها رفتارهایی را تقلید می‌کنند که از طرف نزدیکان و به طور مکرر صورت می‌گیرد.
کودکان ممکن است بلافاصله  رفتار نزدیکان خود را تقلید نکنند بلکه آن را در ذهن خود حفظ کرده و پس از چند ساعت یا چند روز آن را استفاده می‌کنند.
کودکان به رفتار والدین خود توجه نموده و اگر رفتاری از طرف والدین مورد تأیید و پذیرش باشد او نیز به  تقلید آن رفتار می‌پردازد.
همچنین کودک رفتارهایی را بیشتر مورد تقلید قرار می‌دهد که آن رفتارها از طرف فرد مورد علاقه کودک باشد و کسی که رابطه عاطفی نزدیک تری با کودک دارد می‌تواند تأثیر بیشتر بر روی تفکرات و ایجاد هویت در کودک بگذارد.تقلید و تعیین هویت از طرف والدین بر فرزندان کاملاً به طور طبیعی اتفاق می‌افتد بدون اینکه والدین طرح و برنامه برای این موضوع داشته باشند.
وقتی فرزندان در سنین کودکی هستند همواره والدین را افرادی ایده آل و قهرمان دنیای خویش در نظر می‌گیرند و همیشه این تصور رادارند که والدین قادرند هر کاری را انجام دهند.
والدین خوب ، الگوهای مثبت و سازنده‌ای هستند اگر می‌خواهید والدین خوب و تأثیرگذاری باشید موارد زیر را در رفتارهای خود بگنجانید:
-پذیرش خطا و اشتباه: ولی نفس انسان از خطا و اشتباه مبری نیست اما هر انسان می‌تواند از جهت خصوصیات نیک و مثبت خود سرمشق و الگو قرار گیرد و در جهت اشتباهات خود کوشش لازم را بنماید.
-هر کسی بایست عیوب و اشتباهات خود را بپذیرد و درجای خود عذرخواهی نیز بنماید.
-توانایی بخشش را در وجود خود پرورش دهد.خصوصاً اگر کودکان دچار اشتباه شدند.
-صادق باشید . دورویی عملی است که اعتماد و احترام را از بین می‌برد.
-مسئولیت‌پذیر باشید.به  قول‌های خود وفا کنید و هرگز کاری را که نمی‌توانید انجام دهید به کودکان قول ندهید.
-مهربان باشید:اگر می‌خواهید کودکان شما را محترم بشمارند شما نیز به آن‌ها احترام بگذارید. و هرگز کودکان را تحقیر نکنید چرا که روزی فرامی‌رسد که آن‌ها نیز شما را مورد تمسخر قرار خواهند داد.
تقلید در کودکان

واکنش والدین در برابر تقلید کودک از همسالانشواکنش والدین در برابر تقلید کودک از همسالانش

واکنش والدین در برابر تقلید کودک از همسالانش کودک آنلاین: هنگامی‌که کودکان شکایت می‌کنند و می‌گویند: چرا من نمی‌توانم این کار را انجام دهم؟ والدین بسیار عصبانی و ناراحت می‌شوند: یعنی ما والدین بدی هستیم؟ اگر فکر می‌کنی والدینِ علی با او بهتر رفتار می‌کنند، چطور است بروی با آن‌ها زندگی کنی، چرا این‌قدر خودت را سرزنش می‌کنی؟ تو خودت را دست‌کم می‌گیری. واکنش والدین در برابر تقلید کودک از همسالانش


تقلید کودک یکساله از رفتار نادرست دیگرانتقلید کودک یکساله از رفتار نادرست دیگران

تقلید کودک یکساله از رفتار نادرست دیگران مسلما هنگامی که فرزندتان شروع به تقلید رفتار مثبت کودکان دیگر می نماید خوشحال خواهید شد. تقلید کودک یکساله از رفتار نادرست دیگران


الگو بودن والدین برای فرزندانالگو بودن والدین برای فرزندان

الگو بودن والدین برای فرزندان کودک آنلاین: کودکان از والدین خود تقلید می‌کنند و علی‌رغم آنکه پدر و مادر تلاش می‌کنند رفتارهای خوب را به آن‌ها آموزش دهند، ولی فرزندان شیوه و رفتار والدین را در پیش می‌گیرند. الگو بودن والدین برای فرزندان


یادگیری کودکان از طریق مشاهده والدینیادگیری کودکان از طریق مشاهده والدین

یادگیری کودکان از طریق مشاهده والدین کودک آنلاین: آیا پیش آمده در آینه نگاه کنید و حالات چهرۀ یکی از والدینتان را در خود ببینید؟ یا برایتان پیش آمده که متوجه بشوید چیزی که به فرزند خود می گویید، همان حرفی باشد که از والدینتان در دوران کودکی شنیده اید؟

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران