کودک آنلاین

موضوع مقاله : تربیت و روانشناسی

دسته بندی : تربیت و روانشناسی

0
واکنش به کودک توجه طلب - قسمت اول
کودک توجه طلب : بیشتر بچه‌ها از راههای مثبت در مدرسه و در خانه به‌طور عادی جلب توجه می‌کنند. اما برخی احساس می‌کنند که بدرفتاری بهترین راه جلب توجه است.

واکنش به کودک توجه طلب
بیشتر بچه‌ها از راههای مثبت در مدرسه و در خانه به‌طور عادی جلب توجه می‌کنند. اما برخی احساس می‌کنند که بدرفتاری بهترین راه جلب توجه است.
کسانی که همیشه در مدرسه بدون اجازه صحبت می‌کنند یا سر میز شام سروصدای عجیبی راه می‌اندازند که همۀ اعضای خانواده را مجبور می‌کنند تا گفت‌وگویشان را قطع کنند. برخی کودکان، فقط برای اینکه اذیت کنند، حتی در مورد تمام کارهای بدی که در روز انجام داده‌اند، به‌والدینشان می‌گویند.
برچسب زدن میتواند عزت نفس کودک را تخریب کند. اما گاهی برچسب زدن به‌رفتار، روش مفیدی برای والدین است تا شیوه‌هایی برای از پس آن برآمدن پیدا کنند. وقتی با کودکتان هستید یا در مورد او صحبت می‌کنید، هرگز ار برچسب‌ها استفاده نکنید.
•    رفتارهای شایع
- معمولاً پرهیاهو است.
- به‌اقتدار پاسخ منفی می‌دهد.
- سعی می‌کند به‌زور راه خود را به‌گروه همسن‌وسالان خود باز کند.
- در همۀ کارها تاخیر دارد.
- در انجام تکالیف مدرسه تنبلی می‌کند.
- اغلب در مدرسه دور از نیمکت خود است.
- سؤالات غیرضروری می‌پرسد.
- اغلب سعی می‌کند برای اینکه جلب توجه کند، آدم غیرمتعارفی باشد.
- حرف اشتباه را در زمان نامناسب می‌گوید.
- ممکن‌است ناسزا بگوید یا از کلامی زننده استفاده کند.•    اثرات رفتار توجه‌طلبانه
- اغلب میزان بدرفتاری را کاهش میدهد، چون برای گرفتن وقت و توجه والدین طراحی شده است.
- والدین اغلب دنبالۀ آنچه را که دارند می‌گویند یا انجام می‌دهند، گم می‌کنند، زیرا رفتار، بسیار آزاردهنده است، اما واقعاً جدی نیست.
- در مدرسه، تمرکز معلم و کلاس دچار وقفه می‌شود.
- هرکسی، من‌جمله خواهر-برادرها، با این رفتار برانگیخته می‌شوند.
- کودکان دیگر ممکن‌است با نادیده گرفتن کودک توجه طلب ، واکنش نشان دهند.
•    علت اصلی
کودک توجه طلب ، هرکار ممکنی را انجام میدهد تا به‌شما، معلمانش و همسن‌وسالان خود بفهماند که او وجود دارد. این کودک احساس می‌کند نامرئی است و می‌کوشد تا خودش را با جلب توجه دیگران، ثابت کند.
کودکان توجه طلب در روابط اجتماعی و عملکرد تحصیلی و مدرسۀ خود، خیلی اعتماد به‌نفس ندارند که این ممکن‌است علت ریشه‌ای رفتار آنها باشد.
•    اشتباهات شایع
والدین وقتی با کودک توجه طلب ، رفتار می‌کنند، اشتباهات گوناگونی مرتکب می‌شوند. مثلاً اغلب:
- گمان می‌کنند فرزندان‌شان توانایی انجام کار را ندارند، در حالیکه آنها واقعاً کار را انجام می‌دهند. برای مثال، ممکن است‌فکر کنند که فرزندشان نمی‌تواند برای پنج دقیقه بنشیند و کتاب خود را بخواند، در حالی‌که می‌تواند.
- رفتار فرزندشان را نادیده می‌گیرند و از به‌دقت گوش دادن آنچه فرزندشان می‌گوید، امتناع می‌ورزند.
- در مورد فرزندانشان شتابزده و متناقض قضاوت می‌کنند. مثلاً: تو همیشه آخرین نفری هستی که از کلاس جودو بیرون می‌آیی. تو همیشه بی‌نظم هستی. شاید این اولین باری باشد که آنها دیر کرده‌اند.
- بدرفتاری کودک‌تان را دست کم نگیرید تا علت‌های اصلی را پیدا کنید.
- هیچ توجهی به‌فرزندشان نمی‌کنند.
منبع: شاد بارآوردن کودکان به زبان آدمیزاد
کودک توجه طلب
واکنش به کودک توجه طلب - قسمت دومواکنش به کودک توجه طلب - قسمت دوم

کودک توجه طلب : والدین وقتی با کودک توجه طلب رفتار می‌کنند، اشتباهات گوناگونی مرتکب می‌شوند. مثلاً اغلب: - گمان می‌کنند فرزندان‌شان توانایی انجام کار را ندارند، درحالیکه آنها واقعاً کار را انجام می‌دهند. برای مثال، ممکن‌است فکر کنند که فرزندشان نمی‌تواند برای پنج دقیقه بنشیند و کتاب خود را بخواند، درحالیکه میتواند.


علائم کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی – قسمت اولعلائم کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی – قسمت اول

علائم کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی – قسمت اول اگر فرزند ما بعد از 4 سالگی بیشتر علائمی را که خدمتتان عرض میشود ، داشت و نشان داد، باید به یک فرد متخصص در این باره مراجعه فرمایید. در غیر این صورت برخی از این حالات بین 2 تا 4 سالگی به ویژه در میان پسران در حد کمش قابل قبول و احتمالا از انرژی بیش از حد و یا نوعی مسائل و مشکلات دیگر و یا ویژگی های خلق و خو یا شخصیت فرزند من و شما است. علائم کمبود توجه و تمرکز و بیش فعالیتی – قسمت اول


پایداری در فعالیت  و توجه در کودک دو سالهپایداری در فعالیت و توجه در کودک دو ساله

پایداری در فعالیت و توجه در کودک دو ساله بچه های دو ساله از نظر خصوصیت مزاجی تداوم و پایداری در فعالیت ها و فراخنای توجه با هم متفاوتند. این کیفیت نشان دهنده ی طول زمانی است که کودک میتواند به انجام یک فعالیت بپردازد بدون اینکه نیاز داشته باشد یا بخواهد به آن پایان دهد. پایداری در فعالیت و توجه در کودک دو ساله


بازی های مناسب برای افزایش توجه کودکان 1 تا 3 ساله – بخش سومبازی های مناسب برای افزایش توجه کودکان 1 تا 3 ساله – بخش سوم

بازی های مناسب برای افزایش توجه کودکان 1 تا 3 ساله – بخش سوم توپ پینگ‌پنگ ویژگی‌هایی دارد که باعث می‌شود بازی کردن با آن برای کودک لذت‌بخش باشد. یکی از این ویژگی‌ها، اندازه و وزن مناسب آن برای انگشتان کوچک کودک است. ویژگی دیگر این است که هنگامی‌که توپ به زمین برخورد می‌کند، صدای ضربات متناوب زیبایی ایجاد می‌نماید.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران