کودک آنلاین

موضوع مقاله : خواب

دسته بندی : خواب

2
خرخر کردن کودکان در خواب
خرخر کردن کودکان در خواب عده ای خرخر کردن را فقط باعث آزار دیگران می دانند، اما اینجا باید بگوییم اهمیت خرخر کردن بخصوص در کودکان بسیار زیاد است و به نوعی درصورت عدم توجه کافی، می تواند زندگی کودک را مختل کند. پزشکان متخصص کودکان توصیه میکنند که کودکان به خواب کافی وپیوسته برای سلامت جسمی، روانی و رشد و نمو طبیعی خود نیازمند هستند .

خرخر کردن کودکان در خواب
عده ای خرخر کردن را فقط باعث  آزار دیگران می دانند، اما اینجا باید بگوییم  اهمیت خرخر کردن بخصوص  در کودکان بسیار زیاد است و به نوعی درصورت عدم توجه کافی، می تواند زندگی کودک را مختل کند.
پزشکان متخصص کودکان  توصیه میکنند که کودکان  به خواب کافی وپیوسته  برای سلامت جسمی، روانی و رشد و نمو طبیعی خود نیازمند هستند . خواب کودکان  برای تنظیم هورمون های بدن  و کنترل مسیر اعصاب کودک ضروری است و هر چیزی که باعث اختلال در  خواب کودکان گردد سلامت جسمی و روانی و حتی رشد ونمو کودک را نیز مختل میکند . یکی از عواملی که خواب کودک را به هم می زند، خرخر کردن است.
 
علل بروز خرخر در کودکان
-تنگی مجرای تنفسی فوقانی اختلالاتی مانند کوچک بودن  دهان کودک  ویا مجاری تنفسی کوچک که به نوعی می توانند ژنتیکی بوده و ذاتا بیماری نباشند،که  باعث ایجاد خرخر کردن کودک میگردد.
-بیماری ها و امراض عضلانی یا عصبی که ممکن است باعث بروز خرخر در کودکان گردد . بیماریهایی مانند نشانگان داون یا شکاف کام ترمیم شده،کم  توانی عضلات ناحیه مجاری تنفسی بخصوص در ناحیه گلو و حلق، که موجب  باز نگه داشتن مجاری تنفسی فوقانی به اندازه لازم میگردد از این دسته بیماری ها میتوان فلج مرکزی یا سی.پی. وهمینطور تومور ناحیه سر یا گردن را نام برد.
-دسته دوم بیماری هایی که می توانند عاملی برای بروز خرخر بچه ها باشند، ▪ دسته سوم اختلالاتی که باعث بروز خرخر در کودکان می شوند، مواردی هستند که در اثر بزرگ شدن محتویات گردن یا داخل مجاری تنفسی، قطر مجاری تنفسی فوقانی را کم می کنند. این مشکلات رایج ترین دسته از علل خرخر کودکان هستند. مهم ترین بیماری این دسته، چاقی و التهاب وتورم لوزه های انتهای زبان و لوزه سوم و نیز حساسیت است.-و در مواردی اختلالاتی که باعث بروز خرخر در کودکان میگردند، مواردی هستند که در اثر بزرگ شدن محتویات گردن یا درون مجاری تنفسی، قطر مجاری تنفسی فوقانی را کم میکنند. این بیماریها ازمعمولترین علل خرخر کودکان میباشند. مهم ترین بیماری این دسته، چاقی و التهاب وتورم لوزه های انتهای زبان و لوزه سوم و نیز حساسیت است.
با اینکه خرخر کردن کودکان علل زیادی دارد، اما معمولترین  آنها داشتن لوزه های بزرگ است. اگر کودکی دارای لوزه های  بزرگی باشد  در مواردی مجبور به برداشتن آن میشوند  که یکی از آنها خرخر کردن و اختلال خواب شبانه است. اما چاقی بچه ها نیز از مهم ترین  علل خرخر کردن است  .برای درمان خرخر کردن کودکان چاق رژیم غذایی مناسب و تحرک کافی توصیه میگردد.  
 والدین کودکانی که خرخر می کنند، باید توجه کنند  که در موارد خاص باید کودک خود را برای بررسی های بیشتر نزد پزشک ببرند. این موارد عبارتند از:
▪ خرخر کردن کودک  بهمراه خس خس سینه  در  خواب؛
▪ بیقراری یا بیخوابی کودک در زمان خرخر کردن؛
▪ سردردهای مکرر در صبحها و زمان بیدار شدن از خواب؛
▪ مشکلات توجه یا حافظه در کنار خرخر کردن شبانه؛
▪ خواب آلودگی در طول روز یا زودتر از موعد در شب.
 درمان  
درصورتيكه وقفه تنفسی و خرخر كردن ،‌شديد نباشد با روشهای درمانی ساده میشود  به بيمار كمك كرد. از جمله اين کم کردن وزن و رژیم غذایی مناسب  ،‌تميز نگه داشتن بينی تا حد ممكن و به پهلو يا(نيم نشسته)خوابيدن در حین خواب . اما در موارد داشتن لوزه سوم ممکن است پزشک انجام عمل جراحی را توصیه کند اگر خرخر كردن شديدتر و برای اطرافيان غير قابل تحمل گردد، در اين حالت انجام عمل جراحی (‌پشت گلو)‌ پیشنهاد میگردد .
مشکلات خواب نوزادانمشکلات خواب نوزادان

مشکلات خواب نوزادان کودک در دوره شیرخوارگی چند نوبت در طول شب از خواب برای شیر خوردن از خواب بیدار می‌شود. درنوپایی به تعویق انداختن خواب برای آن‌ها نوعی بازی است و در نهایت کودک پیش‌دبستانی به علت خواب بد دیدن شما را از خواب بیدار می‌کند .


مشکلات خواب و خروپف کردن در کودکانمشکلات خواب و خروپف کردن در کودکان

مشکلات خواب و خروپف کردن در کودکان کودک آنلاین: خواب برای رشد مغز بسیار مهم است. خواب برای هرس سیناپسی و تقویت پیوندهای عصبی ضروری است و موجب می شود که مغز، سریع تر و بهتر عمل کند. مشکلات خواب و خروپف کردن در کودکان


مشکلات خواب در کودکان مبتلا به اوتیسممشکلات خواب در کودکان مبتلا به اوتیسم

مشکلات خواب در کودکان مبتلا به اوتیسم کودک آنلاین: هر کودکی از نظر میزان خواب با دیگری تفاوت دارد. میزان خواب در هر سنی متفاوت است. بر اساس پژوهش های انجام شده میزان خواب تا 18 سالگی به شرح زیر است: مشکلات خواب در کودکان مبتلا به اوتیسم


کمک هایی برای رفع مشکلات خواب کودکانکمک هایی برای رفع مشکلات خواب کودکان

کمک هایی برای رفع مشکلات خواب کودکان گاهی مشکل خواب می تواند نتیجه درد باشد. کودکان درد خود را به شیوه های مختلف از جمله بدخلقی ، مکیدن شدید و جیغ زدن در هنگامی که آنها را پشت روی تخت قرار می دهید ، نشان می دهند ( اگر کودک درد داشته باشد ترجیح می دهد در حالت نیمه نشسته بخوابد). کمک هایی برای رفع مشکلات خواب کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران