کودک آنلاین

موضوع مقاله : خواب

دسته بندی : خواب

0
تنها خوابیدن کودکان در شب
تنها خوابیدن کودکان در شب بسیاری از والدین با خوابانیدن فرزندشان مشکل دارند. وقتی زمان خواب بچه ها فرا می رسد ، آنها بهانه گیری می کنند ، غذا می خواهند ، آب می خواهند و دوست دارند راه بروند یا پدر و مادرشان آنها را بغل کنند. تنها خوابیدن کودکان در شب

تنها خوابیدن کودکان در شب
اگر فرزندم شب ها نمیتواند بخوابد ، باید چه کار کنم؟
بسیاری از والدین با خوابانیدن فرزندشان مشکل دارند. وقتی زمان خواب بچه ها فرا می رسد ، آنها بهانه گیری می کنند ، غذا می خواهند ، آب می خواهند و دوست دارند راه بروند یا پدر و مادرشان آنها را بغل کنند.
آنها دوست دارند موقع خواب کنار والدین شان باشند ولی بهتر است والدینشان این کار را نکنند و آنها را در رختخواب خودشان بگذارند.
والدین از خودشان می پرسند که چرا بچه های دیگر تنها می خوابند ولی کودک آنها این کار را نمی کند. بعضی از بچه ها سریع می خوابند و عده ای دیگر دوست دارند که در رختخواب دراز بکشند و با عروسک یا شیشه ی شیر خودشان بازی کنند . عده ای دیگر از بچه ها نیز نیاز دارند که در کنار والدینشان باشند.
تاریکی شب برای بچه ها وحشتناک و ترسناک است ، بنابراین آنها ترجیح می دهند که شب ها در کنار پدر و مادرشان باشند.
حتی کودکان سه ، چهار و یا پنج ساله نیز دوست دارند که شب ها در کنار پدر و مادرشان باشند. کودک نمیداند که والدینش نیاز دارند تا تنها باشند ، چون خودش چنین نیازی را احساس نمی کند.
وقتی والدین کودک او را در اتاقش می گذارند ، او تلاش می کند تا پیش پدر و مادرش برود. عده ای از بچه ها در این شرایط سر به گریه می گذارند ، عده ای دیگر نیز بهانه تراشی می کنند و آب و غذا می خواهند و یا می گویند که دستشویی دارند.
بالاخره آنها هر تلاشی می کنند تا پیش والدینشان بروند. معمولا یک ساعتی طول می کشد تا بچه ها بهانه جویی هایشان بالاخره تمام شود و این کار باعث عصبانیت والدینشان می شود.

آیا بهتر نیست که والدین به جای این که یک ساعت تمام با کودکشان سر و کله بزنند و سعی کنند تا او را بخوابانند ، به اتاق او بروند ، او را نوازش کنند و پشتش را بمالند تا خوابش ببرد؟ در این صورت کودک احساس امنیت خواهد کرده و راحت تر می خوابد.
وقتی والدین متوجه میشوند که فرزندشان دوست دارد کنار آنها باشد ، میتوانند شب ها مدتی کنار او بمانند. در این مورد نیز والدین باید انتظارات خودشان را از بچه ها کمتر کنند.
اگر آنها شب ها مدتی کنار فرزندشان بمانند ، کودک آرام می گیرد و احساس ترس و تنهایی نمی کند ، در این صورت بسیاری از مشکلات هنگام خواب او نیز برطرف میشود.
اگر با دیگران در مورد این مشکل حرف بزنید ، شاید افراد کمی به شما پیشنهاد کنند که مدتی کنار فرزندتان بمانید تا او خوابش ببرد.
بعضی از والدین این کار را می کنند ولی عده ای دیگر از سرزنش های دیگران می ترسند و این کار را انجام نمی دهند.
در یکی از جلسات مشاوره ی خانواده ، مادری گفت که برای خواباندن فرزندش این کار را می کند و بعد بقیه ی مادران نیز روش او را تایید کردند و از او انتقاد نکردند ، فرزندان آنها نیز مثل فرزند آن زن بودند.
وقتی کنار فرزندتان می روید و میخواهید او را بخوابانید ، نباید از این کارتان ناراحت شوید. باید برای او کتاب داستانی بخوانید و از این که در کنارش هستید ، لذت ببرید.
گاهی اوقات شب ها خیلی خسته هستید و خوابتان می گیرد و نمیتوانید به کارهای دیگرتان برسید ، اشکالی ندارد ، صبح ها کمی زودتر بیدار شوید تا به کارهایتان برسید.
گاهی نیز می ترسید که اگر شب ها کنار فرزندتان بخوابید ، او لوس می شود و یا به این کار عادت می کند.
درست است که او ممکن است به این کار عادت کند ولی وقتی بزرگتر شد ، نیاز او به خوابیدن در کنار شما کمتر می شود ، وقتی احساس کردید که کودکتان میتواند به تنهایی بخوابد ، برای او نوار لالایی بگذارید ، چراغ خوابی روشن کنید تا او در آرامش بخوابد.
او بالاخره روزی متوجه میشود که باید تنها بخوابد و هر وقت به کمک شما نیاز داشت شما به او کمک خواهید کرد.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
تنها خوابیدن کودکان در شب
خوابیدن کودک در اتاق خواب خودشخوابیدن کودک در اتاق خواب خودش

خوابیدن کودک در اتاق خواب خودش بسیاری از پدر و مادرها مشکلاتی برسر خوابیدن کودک در اتاق خواب خودش و جدا کردن اتاق خواب خردسال خود دارند. جدا کردن اتاق خواب کودک در سنین خردسالی باید بتدریج و با صبر و حوصله صورت گیرد. خوابیدن کودک در اتاق خواب خودش


می‌خواهم فرزندم در اتاق خودش بخوابدمی‌خواهم فرزندم در اتاق خودش بخوابد

می‌خواهم فرزندم در اتاق خودش بخوابد شاید شما هم از آن دست پدر و مادرانی هستید که از خوابیدن فرزندتان درون اتاق و تخت خود خسته شده‌اید. و هر شب این معضل باعث بحث شما و فرزندتان می‌شود. نکاتی که در این زمینه بایستی در نظر داشته باشید : می‌خواهم فرزندم در اتاق خودش بخوابد


می خواهم کودکم در اتاق خواب خودش بخوابد !می خواهم کودکم در اتاق خواب خودش بخوابد !

می خواهم کودکم در اتاق خواب خودش بخوابد ! کودک رابه اتاق خوابش می‌برید. چراغ خوابش راروشن می‌کنید، کمی باهم حرف می‌زنید، کتاب می‌خوانید،به همه بهانه‌های کودک جواب می‌دهید، برایش آب می‌آورید. بالاخره باکلنجار بسیار کودکتان می‌خوابد. هنوززمان زیادی نگذشته است که دراتاق خودتان صدای پاهایش رامی‌شنوید و درخواب و بیداری متوجه می‌شوید مثل همیشه او، خودش رابه تخت خواب شما دعوت کرده است. می خواهم کودکم در اتاق خواب خودش بخوابد !


جدا کردن اتاق خواب کودکان از چه سنی باید باشد ؟جدا کردن اتاق خواب کودکان از چه سنی باید باشد ؟

جدا کردن اتاق خواب کودکان از چه سنی باید باشد ؟ پیش از شکل گیری ترس های خیالی کودک بایستی اینکار صورت گیرد و برخی بهترین زمان جدا کردن اتاق خواب کودک را بین ، 12 تا 18 ماهگی میدانند زیرا در این سنین کودک ، هنوز به والدين وابسته نشده و مهمتر اینکه ، ترس از تاريکی برايش مفهومی ندارد. بعضی دیگر پیشنهاد میدهند که کودک تا دوسالگی در اتاق پدر و مادر و در تختی جداگانه خوابانده شود هیچ ایرادی ندارد و حتی میگویند برای کودکانی که مادر شاغل دارند این مساله میتواند تا سه سالگی ادامه داشته باشد .

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران