کودک آنلاین

موضوع مقاله : خواب

دسته بندی : خواب

0
ده فرمان درباره ی خواب کودک
ده فرمان درباره ی خواب کودک از هر اقدام مثبت کودک تعریف و از مشارکت و همکاری وی در کارها ، تمجید نمایید. علاوه بر آن پیش از خواب از کارهای مثبت کودک در طول روز تعریف کنید. ده فرمان درباره ی خواب کودک

ده فرمان درباره ی خواب کودک
1 . تحسین و پاداش :
از هر اقدام مثبت کودک تعریف و از مشارکت و همکاری وی در کارها ، تمجید نمایید. علاوه بر آن پیش از خواب از کارهای مثبت کودک در طول روز تعریف کنید.
2 . ثبات قدم و استمرار :
تمام کسانی که با خواب و خواباندن کودک شما سر و کار دارند ، باید قواعد و شیوه ی یکسانی را در پیش بگیرند . کسی که مسئول خواباندن کودک می باشد ، باید مراقبت ها و رسیدگی های بعدی را نیز خودش انجام دهد. فقط روزهای تعطیل میتوانید به کودک اجازه دهید ، مدت محدودی به رختخواب شما بیاید.
3 . برقراری روال معین :
روال معینی را برقرار و به دقت آن را اجرا کنید. زمان خواب را ثابت نگه دارید و برای خواباندن کودک عجله ننمایید . علاوه بر آن برنامه ی خواب را بر اساس برنامه های تلویزیونی تنظیم نکنید.
4 . حد و حدود و خط قرمز ها :
وقت خواب ، حدود و مرز روشنی را مشخص می کند که کودک موظف به رعایت آن خواهد بود. خوابیدن بچه در رختخواب خودش – در تمام طول شب – این نکته ی مهم را به او می آموزد که در زمان ها و مکان های خاص ، وقت شما به خود و همسرتان اختصاص دارد و او در این مدت باید از شما دور باشد.

5. نظم :
برای حل مشکلات مربوط به خواب بچه ها ، از روش های قطع وابستگی کودک به دیگران برای خواب ، کنترل گریه ی شبانه و ماندن در رختخواب استفاده نمایید.
6 . هشدار ها :
پیش از فرا رسیدن زمان خواب ، آن را در چند نوبت به اطلاع کودک برسانید تا از نظر ذهنی آماده گردد. برای مثال اگر باید لباس خواب بپوشد ، پیش از انجام این کار ، موضوع را چندین بار به وی یادآوری نمایید. قاطعانه مانع طفره رفتن و اتلاف وقت توسط وی شوید اما هرگز او را تهدید نکنید.
7 . انتظار ها :
وقتی بچه نیمه شب از خواب بیدار میشود ، توضیح و جر و بحث را به حداقل ممکن کاهش دهید. اگر کودک مکرر در طول شب بیدار می شود ، فقط دفعه ی او به او یادآور شوید که وقت خواب است و در دفعات بعدی با وی صحبت نکنید.
8 . محدودیت ها :
خوددار بوده و برخود مسلط باشید. شب ها با شنیدن صدای گریه ی بچه بلافاصله به سمت او هجوم نبرید و تا حد امکان عواطف خود را دخالت ندهید. اگر گریه ی بچه به دلیل نیاز و احتیاج نیست ، کمی صبر کرده و سپس به سراغش بروید.
9 . مسئولیت پذیری :
کودکان را در روند خواب مشارکت دهید و وظایف و مسئولیت های کوچکی برایشان تعیین کنید. به طور مثال خاموش کردن کلید برق یا کمک به خواباندن خواهر یا برادر کوچکتر را بر عهده او بگذارید.
10 . آسودگی خیال و آرامش :
یک یا دو ساعت مانده به زمان خواب ، شرایط و محیط خانه باید به سمت آرامش سوق پیدا کند تا ذهن کودک آماده ی خواب شود. گاهی به حمام بردن یا قصه گفتن برای او پیش از خواب ، بسیار کمک کننده است. بدون تردید وقتی روال مشخصی را برای خواب کودک برقرار کردید ، از خواب آرام و وقت بیشتری که در اختیار خواهید داشت ، لذت می برید.
منبع : کتاب مادر کافی
ده فرمان درباره ی خواب کودک
خواب کودکان دبستانیخواب کودکان دبستانی

خواب کودکان دبستانی کودکان دبستانی معمولاً به 10 الی 11 ساعت خواب در طول شبانه‌روز نیازمند هستند. البته این موضوع از کودکی به کودک دیگر متفاوت است. اما پدر و مادر بایستی برای بازده بهتر فرزندشان خواب کودک خود را برنامه‌ریزی کنند. خواب کودکان دبستانی


خواب کودک نوپاخواب کودک نوپا

خواب کودک نوپا بله این شما هستید که هر شب برای خواباندن کودک نوپایتان به هر دری می‌زنید. کودکان نوپا به خاطر انرژی فراوان خود برای کنجکاوی بازی معمولاً از خوابیدن سر باز می‌زنند. خواب کودک نوپا


خواب کودکخواب کودک

خواب کودک خواب نیز مانند تغذیه و بهداشت کودک اهمیت ویژه دارد. خواب یکی از نیازهای طبیعی موجودات زنده است. در خواب ، بدن ، انرژی خود را بازآوری میکند و سیستم ایمنی تقویت میشود. ذهن نیز استراحت میکند و پس از بیدار شدن بهتر می تواند فعالیت و تمرکز کند. خواب کودک


نکات مهم خواب کودکنکات مهم خواب کودک

نکات مهم خواب کودک اگر کودک شما شبها راحت نمیخوابد نصف شب شما را بیدار می کند یا صبح ها زود از خواب بیدار می شود خیلی راه ها هست که در مورد بعضی از پدر و مادها دست کم گاهی اوقات جواب داده است و شما هم میتوانید آنها را امتحان کنید. نکات مهم خواب کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران