کودک آنلاین

موضوع مقاله : خواب

دسته بندی : خواب

0
کودکان خواب آلوده
کودکان خواب آلوده گاهی به ویژه در مورد کودکان بزرگتر شرایط کاملا برعکس است و کودکان مایلند که بیش از حد مقرر بخوابند. مسلما برای شما مشکل است که صبح ها وقتی که باید مشغول کارها شوید و یا سرکار خود بروید کس دیگری را نیز دنبال خود بکشید. کودکان خواب آلوده

کودکان خواب آلوده
گاهی به ویژه در مورد کودکان بزرگتر شرایط کاملا برعکس است و کودکان مایلند که بیش از حد مقرر بخوابند. مسلما برای شما مشکل است که صبح ها وقتی که باید مشغول کارها شوید و یا سرکار خود بروید کس دیگری را نیز دنبال خود بکشید.
این مقاله برای والدینی است که کودک آنها بیش از حد می خوابد و اغلب برایش مشکل است که صبح ها از خواب برخیزد و هنگامی که برخاست مایل به شروع فعالیت روزانه نیست. از آنجایی که این مسئله تعادل خانواده را به هم می زند روز با ناراحتی و درگیری آغاز میشود.
پیش از اینکه تصمیم بگیرید راه حل های ما را اجرا کنید ابتدا باید تعیین کنید که آیا مقدار خواب کودک شما کافی است و یا اینکه بیش از حد می خوابد. این مسأله را بدین ترتیب امتحان کنید که او را کمی دیرتر یا کمی زودتر به رختخواب بفرستید تا دریابید واقعا به چند ساعت خواب نیاز دارد.
اگر مقدار خواب کودک کافی است ولی در طول روز احساس خستگی یا کسالت می کند او را نزد متخصص اطفال ببرید تا پزشک او را از نظر مشکلات جسمی احتمالی مورد بررسی قرار دهد.
هنگامی که مطمئن شدید مشکل دیگری وجود ندارد باید یک واقعیت مهم را در نظر بگیرید : شما همیشه نمیتوانید یک کودک خواب آلوده را به آدمی سر به راه که به راحتی از خواب برمیخیزد تبدیل کنید. با این حال میتوانید از خواب برخاستن و آماده شدن برای شروع کارهای روزانه را برای همه اعضاء خانواده خوشایندتر کنید.
بعضی از راه حل ها برای کودکان خردسال و بعضی دیگر برای کودکانی که میتوانند مسئولیت پی آمدهای خواب آلودگی را برعهده بگیرند مناسب ترند.
کودک را زیر نظر بگیرید و برنامه ی خواب و بیداری او را تنظیم کنید :
هرگز کودک را در حین یک رویا از خواب بیدار نکنید. اگر کره ی چشم کودک در هنگام خواب در حال حرکت به اطراف است به این معنی است که کودک در حال خواب دیدن است و بنابراین چند دقیقه صبر کنید تا رویای کودک به پایان برسد. همه ی ما هر شب به طور متوسط پنج تا ده بار خواب می بینیم. هر رویا با اینکه ممکن است طولانی به نظر برسد تنها مدت کوتاهی به طول می انجامد.انگیزش مثبت استفاده کنید :
تا حد ممکن زود برخاستن و آماده شدن برای رفتن را برای کودک خوشایند کنید. میتوانید یک صبحانه ی عالی تهیه کنید و یا اینکه پیشنهاد کنید که همگی به موسیقی مورد علاقه ی او گوش دهید. با او به آرامی ، نرمی و با محبت سخن بگویید. اگر شکیبایی خود را از دست دهید احتمال کمتری دارد که تمایل داشته باشد برخیزد و کارهای روزانه اش را انجام دهد.
اتکا به نفس را در او تقویت کنید:
هنگامی که کودک مسئول اعمال خودش در هنگام صبح باشد اغلب به خودش انگیزه می دهد که از فرامین شما تبعیت کند. او را با خودتان بیرون ببرید تا برای خودش یک ساعت زنگ دار بخرد و سعی کنید این بیرون رفتن را یک حادثه ی مهم جلوه دهید.
به او بگویید که چقدر خوشحالید که او به زودی از ساعت شماطه دار خودش استفاده می کند. به او یاد بدهید که چگونه در طول روز از آن استفاده کند و با آن به تمرین بپردازد. برای نمونه به او بگویید که وقتی مشغول مطالعه یا خواندن است ساعت را روی زمان مشخصی کوک کند و هنگامی که زنگ به صدا درمی آید دست از بازی کردن یا مطالعه بردارد.
یادتان باشد که وقتی برنامه ریزی میکند تا به موقع از خواب برخیزد او را تحسین کنید.
از تحریک فیزیکی کمک بگیرید:
بعضی از کسانی که به خواب بسیار عمیقی فرو می روند برای بیدار شدن نیازمند تحرک فیزیکی هستند. کودک را وادار کنید که صورتش را بشوید و سپس او را به نرمش هایی نظیر کشش و خم شدن وادار کنید تا جریان خون در بدنش بیشتر شود. اگر کودک از ساعت شماطه دار استفاده می کند آن را در جایی قرار دهید که برای قطع کردن زنگ مجبور به بیرون آمدن از رختخواب شود.
منبع : کتاب چگونه با کودکم رفتار کنم
کودکان خواب آلوده
خواب مناسب برای کودکخواب مناسب برای کودک

خواب مناسب برای کودک برای آنکه کودک به خوبی و بی دردسر بخوابد ، زمان مشخصی را برای خوابیدن او در نظر بگیرید. در اکثر موارد کودکان صبح زود و گاهی به محض روشن شدن هوا از خواب بیدار میشوند و حتی اگر شب دیرهنگام به خواب رفته باشند ، این عادت آنان ترک نمیشود. خواب مناسب برای کودک


ده فرمان درباره ی خواب کودکده فرمان درباره ی خواب کودک

ده فرمان درباره ی خواب کودک از هر اقدام مثبت کودک تعریف و از مشارکت و همکاری وی در کارها ، تمجید نمایید. علاوه بر آن پیش از خواب از کارهای مثبت کودک در طول روز تعریف کنید. ده فرمان درباره ی خواب کودک


خواب بعد از ظهر کودکانخواب بعد از ظهر کودکان

خواب بعد از ظهر کودکان والدین در طول روز ، ساعت های زیادی مشغول مراقبت از کودک و برآوردن نیازهای او هستند و به دنبال فرصتی می گردند که کودکشان کمی بخوابد تا آنها نیز استراحت کنند. خواب بعد از ظهر کودکان


نکاتی در مورد خواب کودکاننکاتی در مورد خواب کودکان

نکاتی در مورد خواب کودکان مادران اغلب این سوال را می پرسند . تردیدی نیست که خود کودک تنها کسی است که میتواند جواب این سوال را بدهد بعضی از کودکان زیاد و بعضی ها به طرز حیرت انگیزی کم می خوابند. نکاتی در مورد خواب کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران