کودک آنلاین

موضوع مقاله : خواب

دسته بندی : خواب

0
بی خوابی کودکان
بی خوابی کودکان خواب برای کودکان مثل تغذیه لازم و ضروری است . کودکان زیادی برای خوابیدن مشکل دارند و به موقع نمیخوابند. بی خوابی کودکان

بی خوابی کودکان
خواب برای کودکان مثل تغذیه لازم و ضروری است . کودکان زیادی برای خوابیدن مشکل دارند و به موقع نمیخوابند.
کودکان باید شب را با آرامش کامل و خواب کافی سپری کنند اگر به حد کافی نخوابند صبح روز بعد بهانه گیر و بدرفتار می شود ، کاملا کم انرژی است اما کودکانی که خواب کافی دارند صبح روز بعد به موقع از خواب بیدار میشوند و شادابی و طراوت بیشتری دارند.
خوابیدن کودکان میتواند شرایط مناسبی را برای رشد کودکان فراهم کند. فعالیت های روزانه کودکان نسبت به بزرگسالان بیشتر است و در صورت عدم استراحت کافی کودکان ممکن است بسیار صدمه ببینند.
بی خوابی کودکان علایمی مشابه بی خوابی بزرگسالان دارد و حتی ممکن است شدیدتر از آن باشد زیرا خواب کودکان بیشتر از بزرگسالان می باشد.
کودکان در سنین حساسی برای یادگیری قرار دارند. اگر هرگونه اختلالی برای یادگیری آنها به وجود آید، در آینده با مشکلات زیادی رو به رو میشوند .
 برای مثال کم خوابی سبب کم شدن توجه کودک شده و در نتیجه ، او از بسیاری از محرکات محیطی جهت یادگیری باز می ماند و بسیاری از فرصت ها را برای افزایش دامنه آگاهی خود از دست می دهد.
ممکن است بی خوابی کودکان به دلیل جلب توجه ، اضطراب ، تاثیر داروها ، خوب غذا نخوردن و یا استفاده بیش از حد از تنقلات و شکلات و شیرینی باشد.
بی خوابی کودکان انواع مختلفی دارد : بی خوابی های گذرا که این بی خوابی معمولا 3 تا 4 بار در هفته رخ می دهد و معمولا به علت استرس ، بیماری و یا اثرات داروها می باشد.
بی خوابی های مزمن که در این نوع بی خوابی کودک نه تنها نمیتواند در طول شب بخوابد بلکه در طول روز نمیتواند بخوابد. در این نوع بی خوابی اقدامات فوری جهت درمان کودک لازم است.
نوع دیگری از بی خوابی کودکان ، بی خوابی حاد است . این نوع بی خوابی در شب اتفاق می افتد و با علت های بی خوابی های گذرا مشترک می باشد.

بی خوابی کودکان


بی خوابی کودکان

درمان بی خوابی کودکان
 1 . والدین میتوانند قبل از خواب در مورد مسائل روزمره و شروع روز بعد با کودک صحبت کنند.
2 . متخصصان خوردن شیر ولرم را از قبل از خواب بسیار توصیه می کنند.
3 . بهتر است کودک را به انجام فعالیت های بدنی در طی روز تشویق کنید تا کودک خسته شود و زودتر به خواب برود . کودکانی که در طی روز فعالیت کافی انجام نمیدهد و انرژی خود را تخلیه نمی کنند ، دچار بی خوابی می شوند.
4 . برای خواب کودک برنامه تعیین کنید و ساعت مشخصی را در نظر بگیرید.
5 . والدین باید به ترس کودکان در هنگام خواب اهمیت دهند . اگر کودک شما در هنگام خواب احساس ترس می کند آن را جدی بگیرید .قبل از خواب او را آرام کنید و سعی کنید با هم به علت ترس پی ببرید. کودک را آرام کنید به طوری که مطمئن شوید تخیلات در ذهن او باقی نمانده است . این مسئله کمک می کند کودک با آرامش بیشتری بخوابد.
6 . اگر کودک در رختخواب خود نمی‌ماند در اتاق او حضور یابید و هنگامیکه آرام شد او را تحسین کنید.
7 . پس از رفتن به رختخواب بتدریج از توجهتان نسبت به کودک کم کنید و دیرتر به گریه و جیغ او پاسخ دهید. به کودک بگوئید همین الان باید بخوابد و این کار را هر شب تکرار کنید. آنها به برخورد قاطع شما نیاز دارند.
8 . کودکان به علت شرایط سنی خود آسیب‌پذیرند و نیاز به حمایت و مراقبت بزرگترها دارند. آسیب‌پذیری کودکان ایجاب می‌کند که با وضع قوانین مناسب، حمایت و مراقبت‌های لازم، سلامت جسم و روان آنان را تأمین کنیم.
بی خوابی کودکان
بی خوابی کودکان
علل و رفع بی‌خوابی در دوران بارداریعلل و رفع بی‌خوابی در دوران بارداری

علل و رفع بی‌خوابی در دوران بارداری :در دوران بارداری بدلیل تغییرات گسترده ای که در بدن شخص،باردار اتفاق می افتد یکی از مسایلی که تحت الشعاع خود قرار میدهد خواب,زن باردار میباشد . خواب,یک شخص،باردار در ابتدای بارداری معمولا بدلیل ترشح هورمونها بیشتر شده و شخص،بیشتر احساس خواب,آلودگی دارد . اما این تغییرات در ماههای آخر بارداری باعث کم خوابی شخص،باردار میگردد . از قبیل حالت تهوع، سوزش معده، گرفتگی عضلات پا و خرناس کشیدن. علل و رفع بی‌خوابی در دوران بارداری


خوابیدن کودکان در زمان نامناسبخوابیدن کودکان در زمان نامناسب

خوابیدن کودکان در زمان نامناسب از رویکرد مدیریت رفتاری نیز میتوان برای حل مشکلات خواب هنگامی که کودک شما در وقت نامناسب می خوابد استفاده کرد. دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن دیر خوابیدن و دیر بیدار شدن بین بچه ها و نوجوانها متداول است. خوابیدن کودکان در زمان نامناسب


کمک کردن به کودک پرنیاز برای بهتر خوابیدنکمک کردن به کودک پرنیاز برای بهتر خوابیدن

کمک کردن به کودک پرنیاز برای بهتر خوابیدن کودک آنلاین: کودکان پرنیاز معمولاً به هنگام خواب نیز ناآرام و بی‌قرارند. آن‌ها تمام هیجان و تحریکات روز را به شب انتقال می‌دهند. انگیزه‌های آن‌ها برای خواب ضعیف‌تر از آن است که بتواند سدی در مقابل انگیزه‌های دیگر ایجاد نماید. کمک کردن به کودک پرنیاز برای بهتر خوابیدن


خواب کودکان – قسمت اولخواب کودکان – قسمت اول

خواب کودکان – قسمت اول تقریبا همه ی والدین گاهی با خوابیدن فرزندانشان به مشکل برمی خورند. علت آن است که آن ها رغبتی برای خوابیدن ندارند یعنی زمانی که آن ها را به خوابیدن وادار می کنیم در واقع می خواهیم کاری را انجام دهند که ما می خواهیم نه کاری که آن ها تمایل به آن دارند. خواب کودکان – قسمت اول

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران