کودک آنلاین

موضوع مقاله : آموزش آشپزی

دسته بندی : آموزش آشپزی

1
طرز تهیه ماهی سالمون با سبزیجات
طرز تهیه ماهی سالمون با سبزیجات 1 . اسفناج ها را پس از شستن در آبکش فلزی بریزید. در قابلمه ای کمی آب بریزید به میزانی که وقتی آبکش حاوی اسفناج را در قابلمه می گذارید با آب برخورد نکند قابلمه را روی اجاق گاز بگذارید و به قدری حرارت دهید تا اسفناج در اثر حرارت بخار آب داخل قابلمه بخارپز شود. طرز تهیه ماهی سالمون با سبزیجات

طرز تهیه ماهی سالمون با سبزیجات
ماهی سالمون ( یک تکه) : 100 گرم
کاهو : 2 برگ
کِیپرز : چند عدد
پنیر ورقه ای : 2 عدد
کنجد خام ( بو نداده ) : 1 قاشق سوپخوری
مارچوبه  (آب پز شده) : چند عدد
نمک و فلفل سیاه : به مقدار لازم
روغن مخصوص سرخ کردن : به میزان لازم
اسفناج : 100 گرم
تخم مرغ : 2 عدد
طرز پخت ماهی سالمون با سبزیجات
1 . اسفناج ها را پس از شستن در آبکش فلزی بریزید. در قابلمه ای کمی آب بریزید به میزانی که وقتی آبکش حاوی اسفناج را در قابلمه می گذارید با آب برخورد نکند قابلمه را روی اجاق گاز بگذارید و به قدری حرارت دهید تا اسفناج در اثر حرارت بخار آب داخل قابلمه بخارپز شود.2 . اسفناج های بخارپز شده را با نمک و فلفل سیاه مزه دار کنید. سینی فر را با فویل آلومینیوم بپوشانید. روی فویل را کمی چرب کنید. دو عدد برگ کاهو را روی فویل قرار دهید. ماهی را روی کاهو گذاشته و اسفناج های طعم دار شده را روی ماهی بگذارید تا تمام سطح ماهی پوشانده شود.
3 . پنیرهای ورقه ای را روی اسفناج و ماهی بگذارید . فر را با درجه حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم کنید. سینی محتوی ماهی را در فر به مدت پنج دقیقه حرارت دهید تا ماهی پخته شود.
4 . در این فاصله تخم مرغ ها را در کمی روغن داغ شده نیمرو کنید و کناری بگذاید. سپس بشقابی را که میخواهید غذا را در آن سرو کنید تزئین کنید تخم مرغ های نیمرو شده را در کنار بشقاب بگذارید. بعد از این که ماهی پخت ماهی را با کاهو از سینی فر جدا کرده و در بشقاب کنار تخم مرغ ها بگذارید. حالا روی غذا را مقداری کنجد بریزید.
نکاتی در مورد طرز تهیه ماهی سالمون با سبزیجات :
•    برای تزئین ماهی میتوانید از مارچوبه کنسروی یا تازه آن استفاده کنید . در نیمه اول سال به خصوص اواخر بهار که مارچوبه تازه در بازار موجود است. آن را خریداری کرده و با کمی آب بخار پز کنید که به صرفه تر و بهداشتی تر از نوع کنسروی آن است. ولی در غیر این صورت کنسروی آن در سوپر مارکت موجود است.
•    دانه های کِمپرز را میتوانید در بسته بندی ایرانی و خارجی از سوپر مارکت ها خریداری کنید. این دانه ها برای داخل سالاد هم بی نظیر است.
•    مدت زمان آماده سازی ماهی سالمون با سبزیجات 10 دقیقه می باشد.
•    مدت زمان پخت ماهی سالمون با سبزیجات 5 دقیقه می باشد.
منبع : کتاب آشپزی چهارفصل
طرز تهیه ماهی سالمون با سبزیجات
طرز تهیه راگوی ماهی سالمونطرز تهیه راگوی ماهی سالمون

1.قارچ ها را خوب شسته ، حلقه حلقه برش بزنید و کناری بگذارید . پیاز را هم پوست کنده ، شسته و خرد کنید . ذرت را در قابلمه ای کوچک با مقدار مناسبی آب بپزید .


طرز تهیه خورش بامیه با ماهیطرز تهیه خورش بامیه با ماهی

طرز تهیه خورش بامیه با ماهی مواد لازم برای تهیه خورش بامیه با ماهی بامیه : 200 گرم ماهی قزل آلای متوسط : 2 عدد پیاز سرخ شده : 5 قاشق سوپ خوری طرز تهیه خورش بامیه با ماهی


طرز تهیه برگر ماهی با سس آووکادوطرز تهیه برگر ماهی با سس آووکادو

طرز تهیه برگر ماهی با سس آووکادو ماهی تابه یا ظرف مخصوص گریل را چرب کرده و از قبل گرم کنید. شوید ، موسیر یا پیاز ، سس خردل ، نیمی از فیله های ماهی ، نمک و فلفل سیاه را داخل غذا ساز ریخته و به خوبی مخلوط کنید. طرز تهیه برگر ماهی با سس آووکادو

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران