کودک آنلاین

موضوع مقاله : میوه درمانی

دسته بندی : میوه درمانی

0
خاصیت درمانی عدس
خاصیت درمانی عدس : مصرف عدس باعث تقویت قلب و جلوگیری از بیماریهای قلبی می‌شود. حبه‌های کوچک عدس از فوائد غذایی برخوردار است و این مادۀ غذایی مملو از فیبرهای غذایی است که باعث کاهش کلسترول خون می‌شود.

خاصیت درمانی عدس
مصرف عدس باعث تقویت قلب و جلوگیری از بیماریهای قلبی می‌شود. حبه‌های کوچک عدس از فوائد غذایی برخوردار است و این مادۀ غذایی مملو از فیبرهای غذایی است که باعث کاهش کلسترول خون می‌شود.
پژوهشگران با بررسی وعده‌های غذایی 16 هزار نفر در نقاط مختلف جهان طی 25 سال به‌این نتیجه رسیده‌اند؛ کسانی که از این ماده غذایی در وعده‌های غذایی خود استفاده کردند، 82 درصد کمتر از کسانی که از این ماده غذایی مصرف نمی‌کردند، به‌بیماری قلبی دچار شده‌اند.
در عدس بیشتر از سایر حبوبات، ویتامین‌ها و به‌خصوص ویتامین‌های فاکتور ب، پ‌پ و مقدار قابل توجهی ویتامین آ وجود دارد. به‌همین خاطر علاوه بر داشتن ارزش حیاتی و غذایی داروی مناسبی برای افراد مبتلا به‌ناراحتی‌های اعصاب می‌باشد. همچنین به‌رشد و نمو و تحریم اشتهای کودکان کمک نموده و به‌افراد مسن نیز نیرو می‌بخشد.
از آنجایی که میزان سلولز در عدس کم می‌باشد، هضم و جذب آن به‌خوبی انجام می‌شود. از طرفی نیز چون مقدار آلبومین در عدس به‌مقدار کافی موجود می‌باشد، لذا میتواند جانشین خوبی برای مواد گوشتی و آلبومینی گردد.

 ناممقدار
برحسب
در هر
انرژی
116.7
کالری
100گرم
 پروتئین9.04
 گرم 100گرم
 چربی0.374
 گرم 100گرم
 کربوهیدرات20.15
 گرم 100گرم
 کلسیم18.69
 میلی‌گرم 100گرم
 فسفر179.8
 میلی‌گرم  100گرم
 آهن3.328
 میلی‌گرم  100گرم
 ویتامین ب10.5
 میلی‌گرم  100گرم
 ویتامین ب63.10
 میلی‌گرم  100گرم
 ویتامین پ‌پ3.10
 میلی‌گرم  100گرم
 پتاسیم8.77
 گرم 1000گرم
 منیزیم1.01
 گرم 1000گرم

منبع: خواص میوه‌ها و سبزی‌ها
خاصیت درمانی عدس
خاصیت درمانی عدس
خاصیت درمانی کدوخاصیت درمانی کدو

خاصیت درمانی کدو از تیره خیاریان بوته علفی، ساقه خزنده یا بالارومنده، دارای پیچک زیاد برگ‌ها. بزرگ و پنجه‌ای تمام اندام‌های گیاه کرکدار میوه صاف کروی یا شکل‌های دیگر دارد که بیشتر میوه‌ها دارای نوار تیره است (ترک‌دار است) و گونه‌های مختلف دارد. خاصیت درمانی کدو


خاصیت درمانی لوبیا سبزخاصیت درمانی لوبیا سبز

خاصیت درمانی لوبیا سبز لوبیا سبز سرشار از ویتامین است به خصوص درصد بالایی ویتامین E دارد همچنین حاوی ویتامین های A,C و ماده معدنی آهن است. تجمع مواد معدنی و ویتامین های مهم به همراه درصد بالای فیبر و کلروفیل ، لوبیا سبز را تبدیل به یکی از پرخاصیت ترین سبزیجات کرده است. خاصیت درمانی لوبیا سبز


خاصیت درمانی کنگرخاصیت درمانی کنگر

خاصیت درمانی کنگر : این گیاه اولین بار در اتیوپی کشت شد و بعد در نقاط مختلف گسترش پیدا کرده است. محل اصلی رویش این سبزی مدیترانه، جزایر قناری و آمریکای جنوبی است. دم برگ داخلی سفید رنگ، راس ساقه و هاگدان قسمت‌های خوراکی این گیاه را تشکیل می‌دهد که در سوپ، خورشت و سالاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.


خاصیت درمانی هلوخاصیت درمانی هلو

خاصیت درمانی هلو : درخت هلو از زمان‌های قدیم در چین وجود داشته و از آنجا به‌نقاط دیگر جهان راه یافته است. در قرون وسطی از آن به‌صورت یک داروی گیاهی استفاده می‌کردند.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران