کودک آنلاین

موضوع مقاله : میوه درمانی

دسته بندی : میوه درمانی

0
خاصیت درمانی شنبلیله
خاصیت درمانی شنبلیله شنبلیله در نواحی مختلف ایران، هند و الجزیره، ایتالیا و اسپانیا می‌روید. شنبلیله دارای موادچرب و مواد نشاسته‌ای، مواد ازته، فسفره و ماده‌ای به‌نام گونل‌لین می‌باشد.

خاصیت درمانی شنبلیله
شنبلیله در نواحی مختلف ایران، هند و الجزیره، ایتالیا و اسپانیا می‌روید. شنبلیله دارای موادچرب و مواد نشاسته‌ای، مواد ازته، فسفره و ماده‌ای به‌نام گونل‌لین می‌باشد.
البته این گیاه دارای طعم و اسانس معطر می‌باشد. تحقیقات جدید نشان داده است که شنبلیله دارای اسید نیکوتینیک یا نیاسین که ویتامین ب3 نیز نامیده می‌شود، می‌باشد. این ویتامین عامل جلوگیری کننده از بیماری پلاگرا می‌باشد و همچنین اثر گشاد کننده عروق را نیز داراست.
یکی از دانشمندان با تحقیقات زیادی که روی شنبلیله انجام داد دریافت که شنبلیله در رفع سل استخوانی اطفال بسیار مؤثر است. شنبلیله در طی قرون گذشته در ایران برای بسیاری از بیماریها مصرف می‌شده است. برای این منظور حتی از دانه شنبلیله استفاده شده است و بیماریها سریعاً بهبود پیدا می‌کند.
شنبلیله چون دارای مواد فسفر، آهن، ازته و یاستازهای مختلف می‌باشد تقویت کنندۀ لوزالمعده می‌باشد و بنابراین دستگاه هاضمه را به‌کار انداخته و لاغری‌های مفرط را از بین می‌برد.
شنبلیله به‌طور کلی شفادهندۀ بیماریهای روانی و جسمی است و حتی اثرات مفیدی در اشخاص مبتلا به‌مرض قند و سل ریوی و استخوانی دارد. در قدیم شنبلیله برای مداوای بیماری قند به‌کار می‌رفته است.
دانه شنبلیله با این همه خواص مفید دارای بوی ناپسند است بنابراین برای استفاده از آن دانه آرد شده آن را با مواد معطر باید مخلوط نمود که بوی بد آن را تا اندازه‌ای برطرف کنند.
برای تهیه پماد شنبلیله 3 تا 4 قاشق سوپخوری در دانه شنبلیله را با سرکه مخلوط کرده و برای رفع التهاب‌های سطحی پوست بدن مصرف کنید. برای تقویت عمومی بدن بهتر است که دانه شنبلیله و گیاه آن را قبل از غذا مصرف کرد.

 ناممقدار
برحسب
مقدار
 انرژی 324.3 کالری 100 گرم
 پروتئین 22.97 گرم 100 گرم
 کربوهیدرات 58.38 گرم 100 گرم
 کلسیم 162.2 میلی‌گرم 100 گرم
 فسفر 297.3 میلی‌گرم 100 گرم
 آهن 33.51 میلی‌گرم 100 گرم
 چربی 6.468 گرم 100 گرم

منبع: خواص میوه‌ها و سبزی‌ها
خاصیت درمانی شنبلیله
خاصیت درمانی ترخونخاصیت درمانی ترخون

خاصیت درمانی ترخون ترخون در اکثر شهرهای کشورمان می‌رویَد و طعم تند، گس و نسبتاً شیرینی دارد که اگر به‌طور ناشتا میل شود دهان را بی‌حس می‌کند. از ترخون به‌صورت خام در سالادها استفاده می‌شود


خاصیت درمانی اسطوخودوس خاصیت درمانی اسطوخودوس

خاصیت درمانی اسطوخودوس بشر از زمانهای قدیم با این‌گیاه آشنا بوده و برگ‌ها و شاخه‌های گلدارش را درون کیسه‌هایی می‌ریخته و در لابه‌لای لباسها، ملافه‌ها و محفظه‌های نگهداری لباس منزل می‌آویخته و موجب معطر شدن هوا و نیز فرار حشرات موذی از آن میشده است. خاصیت درمانی اسطوخودوس


خاصیت درمانی نعناخاصیت درمانی نعنا

خاصیت درمانی نعنا در تمدن های باستان نعنا برای افزایش نشاط ذهن و فکر به دلیل بوی مطبوع آن به کار می رفت و در حقیقت کلمه mint از اسم لاتین mente به معنی فکر است و در بین گیاهان ، سمبل نیروبخشی جاودان است. خاصیت درمانی نعنا


خاصیت درمانی کرفسخاصیت درمانی کرفس

خاصیت درمانی کرفس کرفس سلطان سبزی ها است. این گیاه به ارتفاع 20 تا 60 سانتی متر است و ساقه ای منشعب دارد. کرفس گیاهی است که در تمام دنیا به راحتی می روید و تمام بخش های این گیاه مفید و شفابخش است. این گیاه در بسیاری از مناطق ایران از جمله سیستان ، خوی و بندرعباس می روید. خاصیت درمانی کرفس

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران