کودک آنلاین

موضوع مقاله : میوه درمانی

دسته بندی : میوه درمانی

1
خاصیت درمانی نخود فرنگی
نخود فرنگی : نخود به‌علت دارا بودن اسیدهای آمینه مختلف، ویتامین‌ها و مواد معدنی غذای بسیار خوبی است. انواع نخود به‌خصوص نخود سبز نیز حاوی موادی است که برای سلامت استخوان مناسب می‌باشند. آنها منبع غنی از ویتامین K1 هستند.

خاصیت درمانی نخود فرنگی
نخود به‌علت دارا بودن اسیدهای آمینه مختلف، ویتامین‌ها و مواد معدنی غذای بسیار خوبی است. انواع نخود به‌خصوص نخود سبز نیز حاوی موادی است که برای سلامت استخوان مناسب می‌باشند. آنها منبع غنی از ویتامین K1 هستند.
نخود فرنگی منبعی از اسید فولیک و ویتامین B6 نیز است. این دو ویتامین در کاهش ساخت هموسستئین که مولکول خطرناکی است کمک می‌کنند. مطالعه‌ای نشان داده است که زنان یائسه‌ای که از کمبود میزان اسید فولیک خود اطلاعی ندارند به‌وسیله مکمل‌هایی که فولیک اسید دارند، میزان هموسسنئین در آنها کاهش می‌یابد.
کمک به‌قلب به‌وسیله نخود فرنگی رگهای خونی را تخریب می‌کند و باعث گرفتگی رگ‌ها می‌گردد. بنابراین فولیک اسید و ویتامین B6 در نخود فرنگی از سلامت سیستم قلبی – عروقی بسیار مهم است.
نخود فرنگی یکی از غذاهایی است که اگر شما معمولاً احساس خستگی و بی‌حالی می‌کنید، می‌تواند جزء رژیم غذایی شما قرار گیرد. نخود فرنگی به‌این دلیل که مواد مغذی موجود در آن سلولهای تولید کننده انرژی و سیستم‌های بدن را حمایت می‌کند و برای رفع خستگی مهم می‌باشد.
نخود فرنگی منبعی خوب از ویتامین ب1، ب2، ب3 و ب6 می‌باشد که همۀ این ویتامین‌ها برای سوخت و ساز چربی، پروتئین و کربوهیدرات ضروری می‌باشد. نخود فرنگی همچنین منبعی غنی از آهن و مواد معدنی ضروری برای عملکرد طبیعی سلولهای خونی می‌باشد که کمبود آنها باعث کم‌خونی، خستگی و کاهش سیستم ایمنی بدن می‌گردد.
ویتامین C موجود در نخود فرنگی، از ابتلاء به‌سرطان جلوگیری می‌نماید. مشاهده شده است که جذب بالای ویتامین C باعث کاهش ابتلاء به‌انواع سرطانها می‌گردد که از آن جمله می‌توان به‌سرطان خون، سرطان غدد لنفاوی، ریه و پانکراس و همچنین سرطانهایی که به‌هورمونهای جنسی مربوط می‌باشند اشاره نمود.

نام 
مقدار
برحسب
در هر
 انرژی 131.8 کالری 100گرم
 پروتئین 8.471 گرم 100گرم
 چربی 0.665 گرم  100گرم
 کربوهیدرات 23.76 گرم 100گرم
 کلسیم 23.53 میلی‌گرم 100گرم
 فسفر 122.4 میلی‌گرم  100گرم
 آهن 2.118 میلی‌گرم  100گرم
 ویتامین آ 750 واحد بین‌المللی 100گرم
 ویتامین ب1 0.87 میلی‌گرم  100گرم
 ویتامین ب2 0.18 میلی‌گرم  100گرم
 ویتامین ب6 2.5 میلی‌گرم  100گرم
 ویتامین ث 26 میلی‌گرم  100گرم

منبع: خواص میوه‌ها و سبزی‌ها
طرز تهیه ساندویچ مرغ و نخودفرنگیطرز تهیه ساندویچ مرغ و نخودفرنگی

طرز تهیه ساندویچ مرغ و نخودفرنگی 1-ابتدا سینه مرغ را با مقداری آب ، یک عدد پیاز و 2 حبه سیر خرد شده بگذارید روی حرارت تا بپزد. بعد مقداری زردچوبه و نمک به آن اضافه کنید . سیب زمینی ها را بعد از شستن و پوست گرفتن به شکل مکعب هایی به اندازه یک حبه قند خرد کنید و در مایکروفر بپزید. فلفل دلمه ای را هم به همین شکل خرد کنید. طرز تهیه ساندویچ مرغ و نخودفرنگی


خاصیت درمانی عدسخاصیت درمانی عدس

خاصیت درمانی عدس : مصرف عدس باعث تقویت قلب و جلوگیری از بیماریهای قلبی می‌شود. حبه‌های کوچک عدس از فوائد غذایی برخوردار است و این مادۀ غذایی مملو از فیبرهای غذایی است که باعث کاهش کلسترول خون می‌شود.


خاصیت درمانی عنابخاصیت درمانی عناب

خاصیت درمانی عناب از تیره عناب و از گونه (Ziziphus) درختهای بلند به‌ارتفاع 10 متر یا بیشتر که در نواحی معتدل و حتی کوهستانی و حدود نواحی استوایی می‌روید ساقه‌اش راست و شاخه‌هایش ناهموار است. خاصیت درمانی عناب


خاصیت درمانی لوبیا سبزخاصیت درمانی لوبیا سبز

خاصیت درمانی لوبیا سبز لوبیا سبز سرشار از ویتامین است به خصوص درصد بالایی ویتامین E دارد همچنین حاوی ویتامین های A,C و ماده معدنی آهن است. تجمع مواد معدنی و ویتامین های مهم به همراه درصد بالای فیبر و کلروفیل ، لوبیا سبز را تبدیل به یکی از پرخاصیت ترین سبزیجات کرده است. خاصیت درمانی لوبیا سبز

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران