کودک آنلاین

موضوع مقاله : میوه درمانی

دسته بندی : میوه درمانی

4
خاصیت درمانی بروکلی
خاصیت درمانی بروکلی کودک آنلاین: بروکلی از سبزی‌های بسیار مفید است که منبع بسیار غنی عنصر کروم به شمار می‌آید. اگر مبتلا به دیابت نوع دوم (غیر وابسته به انسولین) هستید، عنصر کروم در تنظیم قند خون شما بسیار کارآمد است و در برخی موارد با خوردن کروم ممکن است نیازی به مصرف داروی کاهش قند خون و یا حتی تزریق انسولین نباشد. خاصیت درمانی بروکلی

خاصیت درمانی بروکلی
کودک آنلاین: بروکلی از سبزی‌های بسیار مفید است که منبع بسیار غنی عنصر کروم به شمار می‌آید. اگر مبتلا به دیابت نوع دوم (غیر وابسته به انسولین) هستید، عنصر کروم در تنظیم قند خون شما بسیار کارآمد است و در برخی موارد با خوردن کروم ممکن است نیازی به مصرف داروی کاهش قند خون و یا حتی تزریق انسولین نباشد.
اگر بیماری تازه شروع‌شده باشد، با خوردن مقدار کافی کروم ممکن است رفع شود و به بیماری مزمن تبدیل نشود. به‌طورکلی اگر میزان گلوکز در حد مرز باشد با خوردن کروم ممکن است کنترل شود و به حد نرمال برسد و همچنین برعکس در مورد اشخاصی که قند خون آن‌ها کمتر از نرمال است، کروم قادر به افزایش آن خواهد بود.
به نظر می‌رسد که عنصر کروم کیفیت و کارایی هورمون انسولین را افزایش می‌دهد و درنتیجه مقدار کمتری انسولین برای سوخت‌وساز قند خون لازم خواهد بود. در مورد رمز و راز چگونگی تأثیر کروم، طبق بررسی‌های انجام‌شده این عنصر که ازنظر بیولوژیکی فعال است، خود را به انسولین می‌بندد و توانایی انجام مأموریت اصلی انسولین را که اکسید کردن گلوکز و تبدیل آن به دی‌اکسید کربن است را تا صد برابر افزایش می‌دهد.
این در حالی است که تقریباً 90 درصد مردم در رژیم غذایی خود، روزانه کم‌تر از مقدار لازم، کروم مصرف می‌کنند.
بروکلی همچنین حاوی مقدار قابل‌توجهی ویتامین C است، در نیم پیمانه بروکلی بخارپز چیزی حدود 50 میلی‌گرم ویتامین C وجود دارد. ازاین‌رو بروکلی مادۀ غذایی بسیار مناسبی برای حفظ سلامت دستگاه تنفس به شمار می‌آید.
 اگر به آسم مبتلا هستید و می‌خواهید بهتر نفس بکشید، بهتر است هرروز مقدار زیادی از سبزی‌ها و میوه‌های سرشار از ویتامین C بخورید، زیرا احتمالاً ازنظر کاهش التهاب برای کنترل آسم مفیدند.
دکتر شوارتز در بررسی رژیم غذایی 9000 نفر از افراد بالغ کشف کرد که افرادی که بیشتر از سایرین از مواد غذایی سرشار از ویتامین C استفاده می‌کنند و ویتامین C خونشان زیاد است، کمتر از سایرین از ناراحتی‌های تنفسی و برونشیت شکایت می‌کنند.
خوردن مواد غذایی که هرروز حداقل 300 میلی‌گرم ویتامین C به بدن برساند، احتمال خس‌خس کردن آسمی تنفس را تا سی درصد کاهش می‌دهد. این مقدار با خوردن 3 پیمانه کلم بروکلی یا سه لیوان آب‌پرتقال در روز تأمین می‌شود.
تحقیق دیگری نشان می‌دهد که مقدار زیاد ویتامین C برای افراد سیگاری که در معرض خطر شدید انسداد و التهاب برونش‌ها هستند، به‌خصوص افرادی که سال‌های زیادی به سیگار کشیدن ادامه داده‌اند، بسیار مفید و شفابخش است. دلیل این امر شاید این باشد که ویتامین C خون آهن‌ها به‌سرعت برای مبارزه با مواد اکسیدکننده سمی سیگار، مصرف می‌شود و بررسی‌ها نشان می‌دهد که سیگاری‌ها برای مبارزه و جنگ داخلی که با این مواد مضر دارند، 3.5 برابر بیش از اشخاص معمولی به این ویتامین احتیاج دارند.
بروکلی همچنین ممکن است برای ایجاد تحرک در اسپرم‌های پیر و خسته اثر معجزه‌آسایی داشته باشد. تحقیقات متعددی نشان داده است که خوردن ویتامین C می‌تواند به اسپرم حیات تازه‌ای ببخشد، در حقیقت مصرف این ویتامین در افزایش قدرت باروری اسپرم در مردان بسیار مؤثر است و جالب این است که مقدار موردنیاز ویتامین C را با خوردن مواد غذایی سرشار از آن می‌توان تأمین نمود.
حدود دو پیمانه بروکلی تازه پخته چیزی حدود 196 میلی‌گرم ویتامین C دارد، 3 عدد کیوی، یک عدد طالبی متوسط و سه عدد پرتقال متوسط نیز در این مورد کارآمدند.
طبق نظر محققان دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه آلاباما در بیرمنگام، رژیم غذایی ممکن است نقش بسیار مهمی در مقابله با علت سرطان رحم داشته باشد. در یک تحقیق که رژیم غذایی زنانی که مبتلا به سرطان رحم بودند با رژیم غذایی زنانی که سالم بوده و مبتلا به سرطان رحم نبودند مقایسه شد، مشخص گردید زنانی که در رژیم غذایی خود یک‌بار در هرروز از هویج، اسفناج، کلم بروکلی، طالبی و کاهو و به‌طورکلی از سبزی‌های سرشار از تباکاروتن استفاده کرده‌اند 73 درصد کمتر احتمال دارد به سرطان رحم مبتلا شوند.
بروکلی همچنین حاوی اسیدفولیک است که اصطلاحاً آن را فولات می‌نامند و از گروه ویتامین‌های B است، این میوه ضد سرطان بوده و خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد.
دکتر داگلاس هیمبرگر از محققان دانشگاه آلاباما در تحقیقات خود نشان داده است که چطور اسیدفولیک در مقابله با سرطان به بدن کمک می‌کند. او معتقد است که فقدان اسیدفولیک کافی در نسوج ریه موجب شکسته شدن کروموزوم در سلول‌ها می‌شود و درنتیجه سلول‌ها آمادگی بیشتری برای تشکیل تومور پیدا می‌کنند.
 به همین دلیل است که معتادان به سیگار، معمولاً مقدار کمتری اسیدفولیک در خون دارند و همین امر نشان‌دهندۀ آن است که بدن آن‌ها آمادگی بیشتری برای مبتلا شدن به سرطان ریه دارد، بنابراین مصرف بروکلی نقش چشمگیری در کاهش ابتلا به سرطان بازی می‌کند.
بروکلی همچنین حاوی درصد بالای فیبر است و اثرات شگرفی در مبارزه با سرطان کولون دارد. دکتر وارگوویچ دانشمند و محقق سرطان شناس، معتقد است که دلیل اینکه کلسیم و فیبرهای غذایی، چربی حیوانی سرطان‌زا را خنثی می‌کنند، این است که به اسیدهای صفراوی اضافه‌شده و مانع وارد شدن آسیب و زخم به کولون می‌شوند.
طبق تحقیقات انجام‌شده در ایتالیا، مشخص شد که مواد غذایی سرشار از ویتامین C ، به‌خصوص سبزی‌هایی به رنگ سبز تیره، نظیر بروکلی که ازنظر ویتامین C، تباکاروتن و سایر کاروتنوئیدهای ضد اکسیدکننده، غنی هستند، برای حمایت بدن از مبتلا شدن به سرطان سینه نافع‌اند.
منبع: میوه درمانی
خاصیت درمانی بروکلی

خاصیت درمانی گل کلمخاصیت درمانی گل کلم

خاصیت درمانی گل کلم گل کلم یکی از سبزی هایی است که سرشار از مواد مغذی و ویتامین هاست از جمله ویتامین های A,C. البته میزان ویتامین A در گل کلم بیشتر از کلم معمولی است ولی مقادیر ویتامین C آن کم تر است به این سبب پس از پخته شدن بیشتر از کلم معمولی پخته ویتامین دارد. خاصیت درمانی گل کلم


خاصیت درمانی نارنگیخاصیت درمانی نارنگی

خاصیت درمانی نارنگی نارنگی از دسته مرکبات است و دارای انواع شیرین و ترش ، بزرگ و کوچک است دارای خواصی مشابه سایر مرکبات بوده و به دلیل عطر مطبوع و سهولت مصرف ( امکان کندن پوست با دست) طرفداران بی شماری دارد. خاصیت درمانی نارنگی


خاصیت درمانی کرفسخاصیت درمانی کرفس

خاصیت درمانی کرفس کرفس سلطان سبزی ها است. این گیاه به ارتفاع 20 تا 60 سانتی متر است و ساقه ای منشعب دارد. کرفس گیاهی است که در تمام دنیا به راحتی می روید و تمام بخش های این گیاه مفید و شفابخش است. این گیاه در بسیاری از مناطق ایران از جمله سیستان ، خوی و بندرعباس می روید. خاصیت درمانی کرفس


خاصیت درمانی خرمالوخاصیت درمانی خرمالو

خاصیت درمانی خرمالو نام خرمالو ترکیبی از دو واژه خرما و آلو است و دارای انواع گوناگون گس و غیر گس است. میوه های گس تا قبل از زمان پخته شدن گس هستند و هنگامی که می رسند شیرین و نرم می شوند. خاصیت درمانی خرمالو

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران