کودک آنلاین

موضوع مقاله : میوه درمانی

دسته بندی : میوه درمانی

0
خاصیت درمانی پرتقال
خاصیت درمانی پرتقال جای تعجب نیست اگر پرتقال را جزو محبوب ترین میوه های جهان به حساب آوریم. این میوه از قدیمی ترین میوه هایی است که بشر از آن استفاده می کرده است. خاصیت درمانی پرتقال

خاصیت درمانی پرتقال
جای تعجب نیست اگر پرتقال را جزو محبوب ترین میوه های جهان به حساب آوریم. این میوه از قدیمی ترین میوه هایی است که بشر از آن استفاده می کرده است. پرتقال سرشار از ویتامین C است در حقیقت این ویتامین یمی از عوامل مهارکننده سرطان است به شکلی که ویتامین C را دشمن نیرومندی علیه یکی از عوامل شناخته شده سرطان زا یعنی نیتروزآمین ها می شناسند.
براساس مطالعات انجام شده در آمریکا مشخص شده که خوردن پرتقال از سرطان معده و لوزالمعده جلوگیری میکند. یکی از ترکیبات آنتی اکسیدان (ضد اکسیدکننده) موثر در مبارزه با انواع سرطان گلوتاتیون است و خوردن یک عدد پرتقال کامل مقدار مناسبی از این ماده را در اختیار بدن قرار خواهد داد.
پرتقال در عین حال بیشتر از سایر انواع مواد غذایی دارای ماده مفید گلوکارات (نوعی ماده مهارکننده سرطان) است از این رو برخی از دانشمندان معتقدند که مصرف زیاد مرکبات تاثیر قاطعی در کاهش سرطان معده خواهد داشت.
همچنین انواع دیگری از سرطان نیز وجود دارند که مصرف زیاد پرتقال به پیشگیری از آنها کمک میکند از جمله سرطان مری که در پرتقال خورها ! 50درصد کمتر از کسانی است که پرتقال را کمتر مصرف میکنند یا اصلا نمیخورند.
از جمله میتوان به سرطان پستان اشاره کرد در واقع طبق شواهد علمی متعدد ویتامین C از دشمنان نامدار سرطان پستان است مثلا طبق  12 تحقیق دقیقی که در مورد این نوع سرطان و رژیم های غذایی در موسسه ملی سرطان کانادا به عمل آمده نشان داده شده است که مواد غذایی دارای ویتامین C از حامیان جدی زنان در برابر سرطان پستان است و در حقیقت خطر کم خوردن ویتامین C برای سرطان پستان از خطر خون چربی حیوانی بیشتر است.
همچنین محققان دریافته اند که لایه نازک بین قسمت های داخلی پرتقال در پایین آوردن کلسترول خون موثر است برای استفاده از حداکثر نیروی درمانی پرتقال توصیه میشود که این میوه را با لایه سفید رنگ زیر پوست و لایه های نازک داخل پرتقال که حاوی پکتین هستند مصرف کنید.
پرتقال حاوی املاح معدنی فسفر و آهن نیز هست و در شفاف و درخشان شدن پوست صورت به همراه بیوفلاونوئیدهای موجود در آن اثرات نافعی دارد. این میوه در رفع کمبود کلسیم ، میگرن و کم اشتهایی مناسب بوده و از عفونت های ویروسی جلوگیری میکند.
در حقیقت عصاره پرتقال دارای خواص ضد ویروسی – ضد میکروبی است و در درمان و پیشگیری بیماری ها از جمله سرماخوردگی اثرات شگرفی دارد. گلوتایتون موجود در پرتقال نیز قادر به کند کردن گسترش ویروس ایدز است از این رو به مبتلایان به ایدز مصرف این میوه توصیه میشود.
فایده بسیار ارزنده دیگری که این میوه دارد اثر کاهش دهندگی فشار خون است که به دلیل میزان بالای پتاسیم موجود در آن است و از آنجایی که فیبر زیادی نیز در پرتقال وجود دارد و قند آن قند طبیعی فروکتوز است میتواند از افزایش قند خون در افراد دیابتیک جلوگیری کند بنابراین مصرف میوه کامل به بیماران مبتلا به دیابت بسیار توصیه میشود.
نقش بسیار بارز دیگر پرتقال جلوگیری از بیماری اسکوربوت ( خون ریزی و التهاب لثه ها ) است. در واقع اگر به مقدار کافی در رژیم غذایی از مواد حاوی ویتامین C استفاده نشود لثه ها ضعیف میشوند دهان بوی تعفن گرفته و به تدریج گوشت لثه ها تا بن دندان از بین می رود.
محققان کانادایی در آزمایشی ، رژیم غذایی عده ای داوطلب را برای مدتی از مواد غذایی بدون ویتامین C انتخاب کردند و پس از آن روزانه 60-70 گرم ویتامین C به آنها دادند این مقدار ویتامین C مقداری است که تقریبا در یک پرتقال متوسط وجود دارد.
منبع: کتاب میوه درمانی
خاصیت درمانی پرتقال
خاصیت درمانی گریپ‌فروتخاصیت درمانی گریپ‌فروت

خاصیت درمانی گریپ‌فروت گریپ‌فروت میوه ای است شبیه به پرتقال اما با این تفاوت که درشت تر از پرتقال است و درون آن به رنگ های سفید ، صورتی و قرمز پرورش می یابد و گاه به اندازه یک طالبی بزرگ رشد میکند. خاصیت درمانی گریپ‌فروت


خاصیت درمانی زردآلوخاصیت درمانی زردآلو

خاصیت درمانی زردآلو درخت زردآلو بومی چین است و هنوز هم به صورت وحشی در این مناطق می روید. میوه آن گوشتی و زرد رنگ و با طعمی مطبوع و شیرین است. این میوه سرشار از ویتامین های A,B,C و آهن است. خاصیت درمانی زردآلو


خاصیت درمانی لیموشیرینخاصیت درمانی لیموشیرین

استفاده زیاد از مایعات به ویژه لیموشیرین به علت داشتن ویتامین A, C از تهاجم میکروب ها و بیماری ها به بدن پیشگیری می کند.


خاصیت درمانی کیوی خاصیت درمانی کیوی

خاصیت درمانی کیوی میوه کیوی بمب مواد مغذی و پروتئین هاست. این میوه دارای مقادیر زیادی ویتامین های C ، اسیدفولیک گروه B و ویتامین A همچنین املاح معدنی نظیر پتاسیم ، فسفر ، کلسیم ، منیزیم ، روی ، کلر و سدیم است. به همین دلیل شایسته است در سبد غذایی روزانه افراد قرار گیرد. خاصیت درمانی کیوی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران