کودک آنلاین

موضوع مقاله : میوه درمانی

دسته بندی : میوه درمانی

0
خاصیت درمانی تره
خاصیت درمانی تره : تره که به‌هر دو صورت خام و پخته مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای مقدار زیادی کلروفیل است که از نظر شیمیایی به‌هموگلوبین خون شباهت دارد. کلروفیل موجود در تره هضم مواد غذایی را تسریع نموده و به‌تشکیل خون نیز کمک می‌کند

خاصیت درمانی تره
تره که به‌هر دو صورت خام و پخته مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای مقدار زیادی کلروفیل است که از نظر شیمیایی به‌هموگلوبین خون شباهت دارد. کلروفیل موجود در تره هضم مواد غذایی را تسریع نموده و به‌تشکیل خون نیز کمک می‌کند. این ماده عضلۀ قلب را تحریک و تقویت کرده و در تولید نیرو و قدرت و سلامتی بدن میتواند نقش ارزنده‌ای داشته باشد.
تره مانند سایر سبزی‌ها دارای ویتامین‌ها و مواد معدنی متعددی می‌باشد. یکی از این مواد موجود در این سبزی پتاسیم می‌باشد، پتاسیم موجود در تره بهترین دارو برای کودکان کم‌اشتها و بهترین دارو برای کسانی است که دچار اسیداوریک خون و ازدیاد چربی مضر در بدن می‌باشند.
تره با داشتن مقدار زیادی کلسیم و فسفر قادر است متابولیسم و سوخت ساز بدن را تامین کند و همچنین باعث نیروبخشیدن به‌مادران شیرده و همچنین ازدیاد شیر آنها می‌نماید.
این سبزی با اینکه هم به‌صورت خام و هم به‌صورت پخته مورد استفاده قرار می‌گیرد، ولی خام آن دارای ارزش دارویی بیشتری می‌باشد.
خوردن سوپ تره برای اشخاصی که به‌ناراحتی‌های نظیر: سیاه سرفه، گرفتگی صدا، گریپ، التهاب حاد و مزمن دستگاه تنفسی، عدم امکان دفع ادرار، سنگ کلیه، سرفه، ورم گلو و نای مبتلا می‌باشند، مفید می‌باشد.
تره گیاهی است پرورش یافته و دارای برگهای نواری شکل، نسبتاً پهن و با غلاف دراز است، تا به‌حال به‌حالت وحشی دیده نشده است، از مشخصات آن این است که قاعده ساقه نسبتاً ضخیم آن در داخل پیاز جای دارد، قسمت مورد استفاده این گیاه برگ و پیاز کوچک آن است که به‌حالت خام و یا پخته مصرف می‌شود.
در تاریخچۀ این سبزی آمده است که از دوران قدیم مردم روم، یونان و مصر در تغذیه از تره استفاده می‌کردند و همچنین به‌علت آسان بودن هضم آن و بوی نسبتاً مطبوعی که دارد در تمامی قرنها مورد استفاده قرار می‌گرفته است. در این عصر نیز با پی بردن به‌ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در سبزی‌ها ارزش آن چند برابر شده است.

نام
مقدار
 برحسبدر هر
 انرژی 340.8 کالری 100 گرم
پروتئین
8.38
گرم
100 گرم
 چربی1.68
 گرم 100 گرم
 کربوهیدرات79.23
 گرم 100 گرم
 کلسیم329.9
 میلی‌گرم 100 گرم
 فسفر196.1
 میلی‌گرم 100 گرم
 آهن11.73
 میلی‌گرم 100 گرم

منبع: خواص میوه‌ها و سبزی‌ها
خاصیت درمانی تره
خاصیت درمانی تره
خاصیت درمانی شاهیخاصیت درمانی شاهی

خاصیت درمانی شاهی : این گیاه برای روش هیدروپونیک (رشد و نمو گیاه در آب) نیز مناسب است. قسمت‌های قابل استفاده شاهی شامل ریشه‌ها، برگ‌ها و تخم شاهی می‌باشد.


خاصیت درمانی شنبلیلهخاصیت درمانی شنبلیله

خاصیت درمانی شنبلیله شنبلیله در نواحی مختلف ایران، هند و الجزیره، ایتالیا و اسپانیا می‌روید. شنبلیله دارای موادچرب و مواد نشاسته‌ای، مواد ازته، فسفره و ماده‌ای به‌نام گونل‌لین می‌باشد.


خاصیت درمانی ترخونخاصیت درمانی ترخون

خاصیت درمانی ترخون ترخون در اکثر شهرهای کشورمان می‌رویَد و طعم تند، گس و نسبتاً شیرینی دارد که اگر به‌طور ناشتا میل شود دهان را بی‌حس می‌کند. از ترخون به‌صورت خام در سالادها استفاده می‌شود


خاصیت درمانی نعناخاصیت درمانی نعنا

خاصیت درمانی نعنا در تمدن های باستان نعنا برای افزایش نشاط ذهن و فکر به دلیل بوی مطبوع آن به کار می رفت و در حقیقت کلمه mint از اسم لاتین mente به معنی فکر است و در بین گیاهان ، سمبل نیروبخشی جاودان است. خاصیت درمانی نعنا

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران