کودک آنلاین

موضوع مقاله : میوه درمانی

دسته بندی : میوه درمانی

0
خاصیت درمانی ترب و تربچه
خاصیت درمانی ترب و تربچه : ترب گیاهی است یکساله که ارتفاع ساقه آن تا یک متر می‌رسد. برگ‌های آن پهن، ناصاف، کرک‌دار و با بریدگی‌های نامنظم می‌باشد. گل‌های آن به‌رنگ سفید، زرد روشن، آبی روشن و بنفش است که در انتهای شاخه ظاهر می‌شود.

خاصیت درمانی ترب و تربچه
ترب گیاهی است یکساله که ارتفاع ساقه آن تا یک متر می‌رسد. برگ‌های آن پهن، ناصاف، کرک‌دار و با بریدگی‌های نامنظم می‌باشد. گل‌های آن به‌رنگ سفید، زرد روشن، آبی روشن و بنفش است که در انتهای شاخه ظاهر می‌شود.
طعم تند ترب مربوط به‌ماده‌ای است به‌نام سنوول و رنگ قرمز بنفش آن در اثر وجود ماده‌ای به‌نام کلراید است. ترب سرشار از فسفر و پتاسیم بوده و ناراحتی‌ها و سنگ‌های کیسۀ صفرا و کلیه را درمان می‌کند. ضمناً خون را نیز شستشو داده و سموم آن را دفع می‌کند.
ترب برای اشخاصی که به‌دنبال لاغری می‌باشند، بسیار سودمند است، زیرا که 100 گرم ترب 17 کالری حرارت تولید می‌کند.

ناممقدار
برحسب
در هر
 انرژی 17 گرم 100گرم
 پروتئین 0.6 گرم 100گرم
 چربی 0.553 گرم 100گرم
 ویتامین ب1 0.04 گرم 100گرم
 ویتامین ب20.04
 گرم 100گرم
 ویتامین پ‌پ 0.1
 میلی‌گرم 100گرم
 ویتامین ث 24 میلی‌گرم 100گرم

خاصیت درمانی تربچه
تربچه هم به‌خاطر ظاهر زیبا و هم به‌دلیل طعم مطلوبی که دارد، اشتهاآور می‌باشد. تربچه مانند سایر سبزی‌ها حاوی ویتامین‌ها و املاح معدنی مفید می‌باشد. پتاسیم موجود در تربچه باعث رشد و نمو در کودکان شده و همچنین باعث دفع مواد زائد از بدن می‌شود.
در تربچه مقداری نیز کلسیم وجود دارد. این عنصر معدنی علاوه بر این که در استحکام استخوان‌ها، عضلات و خون نقش بسزایی دارد، قدرت دفاعی گلبولهای سفید بدن را زیاد می‌کند و از این جهت برای تعادل و سلامتی کودکان و هم افراد بزرگسال ضروری است.
تربچه برای اشخاصی که تمایلی به‌چاقی ندارند، سبزی مفیدی به‌شمار می‌رود. زیرا از طرفی کالری زیادی ندارد و از طرف دیگر مواد ضروری بدن را تامین می‌کند.
نام
مقدار
 برحسب در هر
 انرژی 17 کالری 100 گرم
 پروتئین 0.6 گرم 100 گرم
 چربی 0.553 گرم 100 گرم
 کربوهیدرات 3.6 گرم 100 گرم
 کلسیم 21 میلی‌گرم 100 گرم
 فسفر 18 میلی‌گرم 100 گرم
 آهن 0.289 میلی‌گرم 100 گرم

منبع: خواص میوه‌ها و سبزی‌ها
خاصیت درمانی ترب
خاصیت درمانی ترهخاصیت درمانی تره

خاصیت درمانی تره : تره که به‌هر دو صورت خام و پخته مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای مقدار زیادی کلروفیل است که از نظر شیمیایی به‌هموگلوبین خون شباهت دارد. کلروفیل موجود در تره هضم مواد غذایی را تسریع نموده و به‌تشکیل خون نیز کمک می‌کند


خاصیت درمانی خربزهخاصیت درمانی خربزه

خاصیت درمانی خربزه : خربزه درجه قلیایی خون و سلول‌های بدن را بالا برده و سموم آن را خنثی و دفع می‌کند. همچنین فسفر موجود در خربزه باعث تقویت سلول‌های مغزی و فعالیت اعصاب می‌شود


خاصیت درمانی شاهیخاصیت درمانی شاهی

خاصیت درمانی شاهی : این گیاه برای روش هیدروپونیک (رشد و نمو گیاه در آب) نیز مناسب است. قسمت‌های قابل استفاده شاهی شامل ریشه‌ها، برگ‌ها و تخم شاهی می‌باشد.


خاصیت درمانی ترخونخاصیت درمانی ترخون

خاصیت درمانی ترخون ترخون در اکثر شهرهای کشورمان می‌رویَد و طعم تند، گس و نسبتاً شیرینی دارد که اگر به‌طور ناشتا میل شود دهان را بی‌حس می‌کند. از ترخون به‌صورت خام در سالادها استفاده می‌شود

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران