کودک آنلاین

موضوع مقاله : میوه درمانی

دسته بندی : میوه درمانی

0
خاصیت درمانی ذرت
خاصیت درمانی ذرت ذرت گیاهی است یکساله که ارتفاع آن تا 4 متر هم میرسد.این گیاه بومی آمریکای مرکزی و مکزیک است و از آنجا به نقاط دیگر دنیا نیز راه یافته است. خاصیت درمانی ذرت

خاصیت درمانی ذرت
سبزی کاکل به سر
ذرت گیاهی است یکساله که ارتفاع آن تا 4 متر هم میرسد.این گیاه بومی آمریکای مرکزی و مکزیک است و از آنجا به نقاط دیگر دنیا نیز راه یافته است.
غشایی سبز رنگ روی ذرت را می پوشاند و دانه های کروی شکل ذرت به رنگ زرد یا قهوه ای در اطراف محور مرکزی آن قرار گرفته اند. در حالی که جو دو سر یا برنج غذای اصلی برخی از مردم را تشکیل می دهد ذرت نیز در تغذیه ساکنین مناطق معتدله جنوبی (آسیای صغیر ، آفریقای شمالی و بعضی از کشورهای قاره آمریکا ) نقش بسزایی دارد.
ذرت حاوی ازت ، ویتامین های گروه ب ،آهن ، فسفر ، پتاسیم ، کلسیم و مواد نشاسته ای است و رنگ زرد آن به مربوط به موادی به نام زئین و زئوگزانتین میشود. این گیاه از نظر طل قدیم ایران سرد و خشک است و برای پیشگیری از سرطان بسیار توصیه میشود.
استفاده مداوم از ذرت از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند ، مصرف روغن ذرت به دلیل دارا بودن درصد بیشتر چربی های غیراشباع باعث کاهش کلسترول خون می شود.
همچنین حاوی ویتامین ای بوده و در حفظ سلامت پوست کارآمد است . از این رو به افرادی که از مشکلات قلبی _ عروقی رنج می برند جایگزینی روغن ذرت به جای روغن های جامد حیوانی را توصیه می کنیم.
روغن ذرت همچنین برای درمان اگزما و بیماری های پوستی مفید است. نوعی ذرت نیز وجود دارد که در فرانسه کشت می شود. ذرت فرانسوی شیرین تر بوده و دانه های درشت تری دارد و گاهی از آن آرد تولید می کنند.
در ایتالیا نیز مانند ایران آن را کباب می کنند که در این صورت اصطلاح بلال به آن اطلاق می شود. دانشمندان ذرت را یکی دیگر از مواد محرک آرتروز روماتیسمی می دانند.
رونالد ویلیام ، پزشک انگلیسی در مجله پزشکی انگلستان گزارش داد یکی از بیمارانی که به مدت 25 سال مبتلا به آرتروز روماتیسمی فعال بوده برای تسکین درد مرتبا از آزایتوپرین و محلول آسپرین استفاده می کرده است در این اواخر و پس از بررسی معلوم شد که به ذرت آلرژی دارد.
با حذف ذرت به مدت یک هفته از رژیم غذایی او به میزان اعجاب انگیزی بیماری وی بهبود یافت. به جز دانه قسمت های دیگر ذرت هم خواص درمانی دارد مثلا کاکول ذرت را قبل از رسیدن کامل میوه یعنی قبل از پژمرده شدن میچینند و به سرعت خشک میکنند که بعد از آن رنگ قهوه ای پیدا می کند.
این ماده حاوی مواد معدنی مختلف پتاسیم ، کلسیم ، منیزیم ، آهن ، گوگرد و فسفر است از کاکل ذرت دم کرده ای تهیه میکنند که بسیار مفید است مقدار 30 گرم از آن را در یک لیتر آب جوش ریخته و به مدت 5 دقیقه دم می کنند.
دم کرده کاکل ذرت ادرار آور است و درد های دستگاه ادراری را تسکین می دهد در از بین بردن سنگ های مثانه ، التهاب و ورم و دردهای مثانه کاربرد دارد.
به غیر از کاکل از برگ و ریشه ی ذرت نیز استفاده های طبی می شود مثلا جوشانده ساقه وسط ذرت خونریزی بینی را بند می آورد برای دفع سنگ مثانه کاربرد دارد و سوزش مجاری ادراری را برطرف میکند.
این جوشانده دردهای شکم و معده را تسکین می دهد.
منبع : کتاب میوه درمانی
خاصیت درمانی ذرت

خاصیت درمانی کنجدخاصیت درمانی کنجد

خاصیت درمانی کنجد از تیره کنجد (تیره نزدیک به میمونیان)، گیاهی است یک ساله و طول ساقه‌اش به یک متر میرسد. قاعدۀ ساقه بی کرک و انتهایش کرک‌دار. برگ‌هایش در قسمت قاعده ساقه به صورت متناوب ولی در بخش انتهایی متقابل است. خاصیت درمانی کنجد


خاصیت درمانی فلفلخاصیت درمانی فلفل

خاصیت درمانی فلفل گیاهان زیادی تحت نام فلفل وجود دارند که برخی علفی و برخی درختی می باشند و مربوط به تیره هیا متفاوت گیاهان هستند و به دلیل تشابه اسمی با هم بررسی می نماییم. مثل : 1 . فلفل سبز ( قرمز ) ، 2 . فلفل سیاه و سفید خاصیت درمانی فلفل


خاصیت درمانی دارچینخاصیت درمانی دارچین

خاصیت درمانی دارچین گیاه دارچین به علت داشتن اسانس و تانن ، محرک و قابض است و به عنوان تقویت کننده اعمال هضم و گردش خون به کار می رود. دارچین از دیرباز برای زیاد شد و بازیافتن نیروی جنسی کاربرد داشته است ، همچنین برای رفع دردهای عضلانی بسیار نافع است. خاصیت درمانی دارچین


خاصیت درمانی بروکلیخاصیت درمانی بروکلی

خاصیت درمانی بروکلی کودک آنلاین: بروکلی از سبزی‌های بسیار مفید است که منبع بسیار غنی عنصر کروم به شمار می‌آید. اگر مبتلا به دیابت نوع دوم (غیر وابسته به انسولین) هستید، عنصر کروم در تنظیم قند خون شما بسیار کارآمد است و در برخی موارد با خوردن کروم ممکن است نیازی به مصرف داروی کاهش قند خون و یا حتی تزریق انسولین نباشد. خاصیت درمانی بروکلی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران
    به کانال تلگرام کودک آنلاین بپیوندید