کودک آنلاین

موضوع مقاله : میوه درمانی

دسته بندی : میوه درمانی

0
خاصیت درمانی انار
خاصیت درمانی انار : انار منبع مهم آنتی‌اکسیدان‌ها، پتاسیم و ویتامین ث است. در واقع آب انار یکی از غنی‌ترین منابع پلی فنل‌هاست، که گروهی از آنتی اکسیدانهای قوی هستند.

خاصیت درمانی انار
انار منبع مهم آنتی‌اکسیدان‌ها، پتاسیم و ویتامین ث است. در واقع آب انار یکی از غنی‌ترین منابع پلی فنل‌هاست، که گروهی از آنتی اکسیدانهای قوی هستند. آنتی‌اکسیدان‌ها موادی هستند که قادرند با اثرات مضر اما طبیعی فرآیند فیزیولوژیک اکسیداسیون در بافت‌ها مقابله کنند.
علاوه بر آنتی‌اکسیدان، آب انار حاوی دیگر مواد مفید همچون تانن‌ها و آنتوسیانین‌ها که با بیماریها مقابله می‌کنند نیز وجود دارد. یک عدد انار 40 درصد نیاز روزانه شخص به‌ویتامین ث را تامین می‌کند. همچنین انار منبعی غنی از اسیدفولیک و آنتی‌اکسیدان است.
براساس تحقیقی که اخیراً بر روی انار انجام شده است، مشخص گردیده است که این میوه حاوی مقادیر قابل توجهی از این ترکیبات می‌باشد. خاصیت آنتی‌اکسیدانی انار در ارتباط با ترکیبات فنولیک است که آنتوسیانین‌ها در این دسته قرار می‌گیرند.
انار سرشار از ویتامین‌های آ ، ب ، ث ، قند ، تانن و یک مادۀ مفید دیگر به‌نام کره ماناتین است. انار دارای آهن و ویتامین‌های لازم خون‌سازی است.مصرف آب انار در از بین بردن رادیکال‌های آزاد سمی در بدن مؤثر است. گروهی از پژوهشگران ایرانی خواص آنتی اکسیدانی آب انار را در خنثی کردن رادیکال‌های آزاد بدن با 9 آب میوه تجاری مقایسه کردند. بر پایۀ این بررسی در میان این آب میوه‌ها، بیشترین ظرفیت آنتی اکسیدانی برای مهار یا خنثی سازی رادیکال‌های آزاد، مربوط به‌آب انار و به‌میزان 96 درصد است.
این بررسی همچنین نشان میدهد، آب انار در جلوگیری از تخریب گلبولهای قرمز خون یا در اصطلاح همولیز نیز مؤثر است. به‌اعتقاد پژوهشگران، باتوجه به‌این بررسی آب انار آثار سودمندی در تقویت دستگاه دفاع آنتی اکسیدانی بدن دارد.
آمارها نشان میدهد مصرف مناسب غذاها یا نوشیدنی‌های غنی از ترکیبات آنتی اکسیدان، میزان ابتلا به‌بسیاری از بیماریها از جمله بیماریهای قلبی – عروقی را کاهش میدهد. رادیکال‌های ازاد مواد سمی هستند که بر اثر واکنش‌های بدن ایجاد می‌شوند و مواد آنتی‌اکسیدان آنها را از بین می‌برند.
لازم به‌ذکر است که محققان واشنگتن نیز با استفاده از عصاره انار موفق شده‌اند نوعی آنزیم موسوم به اینترکولین – یک بی را که در شروع فرآیند التهابی در غضروف مؤثر و باعث جلوگیری از پیشرفت آرتروز است را شناسایی کنند. این محققان خوردن انار را برای مهار آرتروز توصیه می‌کنند.

 ناممقدار
برحسب
در هر
 انرژی 63.29 کالری 100گرم
 پروتئین 0 گرم 100گرم
 چربی 0 گرم 100گرم
 کربوهیدرات 15.61 گرم 100گرم
 کلسیم 0 میلی‌گرم 100گرم
 فسفر - میلی‌گرم 100گرم
 آهن 0.456 میلی‌گرم 100گرم

منبع: خواص میوه‌ها و سبزی‌ها
خاصیت درمانی انار
خاصیت درمانی هلوخاصیت درمانی هلو

خاصیت درمانی هلو : درخت هلو از زمان‌های قدیم در چین وجود داشته و از آنجا به‌نقاط دیگر جهان راه یافته است. در قرون وسطی از آن به‌صورت یک داروی گیاهی استفاده می‌کردند.


خاصیت درمانی خربزهخاصیت درمانی خربزه

خاصیت درمانی خربزه : خربزه درجه قلیایی خون و سلول‌های بدن را بالا برده و سموم آن را خنثی و دفع می‌کند. همچنین فسفر موجود در خربزه باعث تقویت سلول‌های مغزی و فعالیت اعصاب می‌شود


خاصیت درمانی زالزالکخاصیت درمانی زالزالک

خاصیت درمانی زالزالک : درخت زالزالک به‌صورت خودرو در گرگان، اراک، کلاردشت، ارومیه، بروجرد، کوهستان‌های البرز و حتی ناحیه پس‌قلعه شمال تهران وجود دارد و همچنین در شمال ایران گونه‌های وحشی آن به‌شکل خودرو در جنگل‌ها می‌روید و آن را ولیک می‌نامند.


خاصیت درمانی زردآلوخاصیت درمانی زردآلو

خاصیت درمانی زردآلو درخت زردآلو بومی چین است و هنوز هم به صورت وحشی در این مناطق می روید. میوه آن گوشتی و زرد رنگ و با طعمی مطبوع و شیرین است. این میوه سرشار از ویتامین های A,B,C و آهن است. خاصیت درمانی زردآلو

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران