کودک آنلاین

موضوع مقاله : میوه درمانی

دسته بندی : میوه درمانی

1
خاصیت درمانی لوبیا
خاصیت درمانی لوبیا لوبیا دارای انواع مختلفی است که از پوست و دانه های آن هنگامی که سبز است استفاده میشود که با نام لوبیا سبز معروف است. ولی هنگامی که پوست آن کنده میشود دانه های داخل آن به صورت لوبیا خشک به رنگ قرمز یا سفید است که مورد استفاده غذایی قرار میگیرد. خاصیت درمانی لوبیا

خاصیت درمانی لوبیا
از سبز تا سرخ
لوبیا دارای انواع مختلفی است که از پوست و دانه های آن هنگامی که سبز است استفاده میشود که با نام لوبیا سبز معروف است. ولی هنگامی که پوست آن کنده میشود دانه های داخل آن به صورت لوبیا خشک به رنگ قرمز یا سفید است که مورد استفاده غذایی قرار میگیرد.
استفاده از لوبیا تقریبا در تمام کشورها رایج است و غذاهای بسیار متنوعی را با آن تهیه میکنند. خوراکی که در ایران هم با استفاده از لوبیا چیتی ، پیاز ، گلپر ، روغن زیتون و آبلیمو تهیه میشود به خصوص در فصل های سرد سال بسیار مفید است و علاوه بر فواید طبی ، سلامت عمومی بدن را نیز حفظ میکند.
لوبیا ادرار آور  است و حجم مایعات دفعی را زیاد میکند و برای کلیه ها نقش محافظتی دارد همچنین به دلیل دارا بودن فیبر زیاد کلسترول خون را پایین می آورد و برای پیشگیری از بیماری های قلب و عروق نافع است.
لوبیا حاوی ویتامین ها و مواد معدنی گوناگون از جمله فسفر ، پتاسیم ، آهن و ویتامین B و C است که وجود این مواد معدنی به آن خاصیت کاهش دهندگی فشار خون بخشیده است. فیبر زیاد موجود در لوبیا باعث تسهیل حرکات روده میشود و یبوست را برطرف میکند.
این ماده غذایی همچنین حاوی ویتامین E است که نوعی آنتی اکسیدان به شمار می آید. وجود این ویتامین از پیری زودرس جلوگیری میکند و برای رفع علائم پیش از قاعدگی هم مفید است. لازم به ذکر است که فسفر موجود در آن برای تقویت اعصاب مفید است.
در عین حال مصرف لوبیا به افرادی که از بیماری نقرس رنج میبرند توصیه نمیشود. لوبیا نفاخ است بنابراین لازم است تا قبل از حتما آن را در آب بریزید و به مدت چند ساعت بگذارید تا خیس بخورد سپس آب آن را دور ریخته و آب تازه روی آن بریزید و بهتر است اینکار را دوبار تکرار کنید.
نباید فراموش کنید که هضم لوبیای خشک در صورتی که زیاد کهنه باشد به خاطر جمع شدن مواد غیر قابل جذب و تولید بعضی مواد سمی که به تدریج در آن جمع میشود بسیار مشکل شده و بنابراین بهتر است دانه لوبیا را به شکل تازه یعنی در همان سال اول که محصول آن به دست می آید مصرف کنید.
برای آنکه هضم لوبیا آسان شود بهتر است آن را همراه با لوبیا سبز ، مصرف کنند و در صورت امکان مقداری ترخون ، ریحان ، پونه کوهی و پونه صحرایی به آن بیافزایند. همچنین افرادی که از مشکلات گوارشی پس از صرف حبوبات رنج میبرند میتوانند از یک استکان عرق نعنا یا عرق رازیانه استفاده کنند.
البته دانشمندان به روشی دست یافته اند که لوبیاهایی تولید کند که در عین مغذی بودن نفاخ نباشد. لوبیا یک منبع ارزان و مهم غذایی است اما بسیاری از افراد به خاطر نفاخ بودن و تولید گاز ناشی از آن به خوردن لوبیا علاقه نشان نمیدهند. اخیرا دانشمندان ونزوئلایی توانسته اند با تخمیر کردن لوبیا به وسیله انواعی از باکتری ها میزان مواد تولیدکننده گاز را در لوبیا بکاهند و ارزش غذایی آن را تقویت کنند.
لوبیا به علت این که دارای مقدار قابل ملاحظه ای ترکیبات شیمیایی استروژن گیاهی است برای پیشگیری از سرطان سینه اثرات مفیدی دارد و فعالیت استروژن سرطان زا در بدن را متوقف میکند.
این موضوع مورد تایید عده زیادی از دانشمندان از جمله دکتر لئونارد کهن در بنیاد آمریکایی سلامت در نیویورک است. وی در گزارشی اعلام میکند که زنان اسپانیایی زبان منطقه کارائیب و مکزیک و آمریکای لاتین کمتر از زنان آمریکایی به سرطان سینه مبتلا میشوند.
برای پی بردن به علت این امر در یک مطالعه این موضوع مورد بررسی قرار گرفته و روشن شده است که زنان این مناطق دوبرابر بیشتر از زنان آمریکایی در رژیم غذایی خود از انواع نخود و لوبیا به خصوص از لوبیای چیتی و لوبیای سیاه و نخود استفاده میکنند.
زنان این مناطق به طور متوسط در شش روز از هفته و هرروز سه چهارم پیمانه مصرف لوبیا دارند لوبیا در غذاها از مهارکننده های پروتئاز و ترکیبات فیتات است. نکته آخر این که مصرف لوبیا به افرادی که از بیماری دیابت رنج میبرند توصیه نمیشود و بهتر است پرهیز از آن را در رژیم غذایی خود داشته باشند.
اگر بخواهیم به شکل فهرست وار به خواص لوبیا بپردازیم باید بگوییم که : لوبیا ادرار آور است ، درمان کننده ناراحتی های دستگاه ادراری از جمله سنگ کلیه بوده ، سینه را نرم میکند ، کلسترول خون را پایین می آورد ، ضد سرطان است و برای رفع بیماری های قلبی مفید است ، فشار خون را پایین می آورد ، یبوست را برطرف میکند و برای درمان زخم مفید است.
تنها مصرف آن به کسانی که مشکلات گوارشی مثل زخم معده و اثنی عشر دارند یا دچار دردهای شکمی پس از مصرف لوبیا میشوند و همین طور مبتلایان به دیابت ، نقرس و کسانی که تحت رژیم های لاغری قرار دارند توصیه نمیشود.
منبع : کتاب میوه درمانی
خاصیت درمانی لوبیا

خاصیت درمانی لوبیا سبزخاصیت درمانی لوبیا سبز

خاصیت درمانی لوبیا سبز لوبیا سبز سرشار از ویتامین است به خصوص درصد بالایی ویتامین E دارد همچنین حاوی ویتامین های A,C و ماده معدنی آهن است. تجمع مواد معدنی و ویتامین های مهم به همراه درصد بالای فیبر و کلروفیل ، لوبیا سبز را تبدیل به یکی از پرخاصیت ترین سبزیجات کرده است. خاصیت درمانی لوبیا سبز


خاصیت درمانی کدوخاصیت درمانی کدو

خاصیت درمانی کدو از تیره خیاریان بوته علفی، ساقه خزنده یا بالارومنده، دارای پیچک زیاد برگ‌ها. بزرگ و پنجه‌ای تمام اندام‌های گیاه کرکدار میوه صاف کروی یا شکل‌های دیگر دارد که بیشتر میوه‌ها دارای نوار تیره است (ترک‌دار است) و گونه‌های مختلف دارد. خاصیت درمانی کدو


خاصیت درمانی فلفلخاصیت درمانی فلفل

خاصیت درمانی فلفل گیاهان زیادی تحت نام فلفل وجود دارند که برخی علفی و برخی درختی می باشند و مربوط به تیره هیا متفاوت گیاهان هستند و به دلیل تشابه اسمی با هم بررسی می نماییم. مثل : 1 . فلفل سبز ( قرمز ) ، 2 . فلفل سیاه و سفید خاصیت درمانی فلفل


خاصیت درمانی دارچینخاصیت درمانی دارچین

خاصیت درمانی دارچین گیاه دارچین به علت داشتن اسانس و تانن ، محرک و قابض است و به عنوان تقویت کننده اعمال هضم و گردش خون به کار می رود. دارچین از دیرباز برای زیاد شد و بازیافتن نیروی جنسی کاربرد داشته است ، همچنین برای رفع دردهای عضلانی بسیار نافع است. خاصیت درمانی دارچین

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران