کودک آنلاین

موضوع مقاله : میوه درمانی

دسته بندی : میوه درمانی

0
خاصیت درمانی هلو
خاصیت درمانی هلو : درخت هلو از زمان‌های قدیم در چین وجود داشته و از آنجا به‌نقاط دیگر جهان راه یافته است. در قرون وسطی از آن به‌صورت یک داروی گیاهی استفاده می‌کردند.

خاصیت درمانی هلو
درخت هلو از زمان‌های قدیم در چین وجود داشته و از آنجا به‌نقاط دیگر جهان راه یافته است. در قرون وسطی از آن به‌صورت یک داروی گیاهی استفاده می‌کردند. درخت هلو درختی است زیبا به‌بلندی تقریباً 5 متر که دارای شاخه‌های زیادی می‌باشد.
برگ‌های آن بیضی شکل، دراز و دارای کناره‌های اره‌ای است. گل‌های هلو زودرس هستند و قبل از باز شدن برگ‌ها ظاهر شده و منظرۀ زیبایی به‌درخت میدهد.
 گل‌های هلو به‌رنگ صورتی، قرمز یا سفید می‌باشد. میوه هلو گرد و به‌رنگ طلایی و سرخ است که روی آن را کرک‌های زیادی پوشانده است. هسته هلو بسیار سخت است و درون آن مغز هسته قرار دارد که تلخ است.
هلو منبع غنی ویتامین‌های آ و ث و نیز منبع خوبی از پتاسیم است. به‌آسانی هضم می‌شود و تقویت کننده بدن است. هلو به‌دلیل داشتن آب فراوان، برای رفع تشنگی و کم‌آبی بدن میتوان از آن استفاده کرد. هلو و برگ خیس شدۀ آن، اثر ملین بسیار خوبی برای رفع یبوست دارد.
برای رفع بوی بد دهان توصیه می‌شود هلو بخورید. بهتر است هلو را با پوست بخورید، چون پوست آن دارای ویتامین A است. هلو دارای املاح گوناگون و چند آنزیم مفید است. هلو با هر معده‌ای سازگار و زودهضم است و از معده و روده2های سریع عبور می‌کند.
هلو از میوه‌های خنک و مطوب کننده بوده، سودا را درمان می‌کند، تشنگی و بوی بد دهان را از بین می‌برد. آب هلو را با شکر صبح ناشتا میل کنید که جهت از بین بردن صفرا و مرتب شدن غدد داخلی مفید است. خوردن هلو سموم را از بدن رفع می‌کند. برای وزن کم کردن بهتر است هلو بخورید.

 نام مقداربرحسب
در هر
 انرژی 42.99 کالری 100 گرم
 پروتئین 0.7 گرم 100 گرم
 چربی 0.09 گرم 100 گرم
 کربوهیدرات 11.1 گرم 100 گرم
 کلسیم 5 میلی گرم 100 گرم
 فسفر 11.95 میلی‌گرم 100 گرم
 آهن 0.11 میلی گرم 100 گرم
 ویتامین آ 900 واحد بین‌المللی 100 گرم
 ویتامین ب1 0.02 میلی‌گرم 100 گرم
 ویتامین ب6 0.9 میلی‌گرم  100 گرم
 ویتامین ث 8 میلی‌گرم  100 گرم

منبع:  خواص میوه‌ها و سبزی‌ها
خاصیت درمانی هلو
خاصیت درمانی هلو
خاصیت درمانی خربزهخاصیت درمانی خربزه

خاصیت درمانی خربزه : خربزه درجه قلیایی خون و سلول‌های بدن را بالا برده و سموم آن را خنثی و دفع می‌کند. همچنین فسفر موجود در خربزه باعث تقویت سلول‌های مغزی و فعالیت اعصاب می‌شود


خاصیت درمانی گریپ‌فروتخاصیت درمانی گریپ‌فروت

خاصیت درمانی گریپ‌فروت گریپ‌فروت میوه ای است شبیه به پرتقال اما با این تفاوت که درشت تر از پرتقال است و درون آن به رنگ های سفید ، صورتی و قرمز پرورش می یابد و گاه به اندازه یک طالبی بزرگ رشد میکند. خاصیت درمانی گریپ‌فروت


خاصیت درمانی زردآلوخاصیت درمانی زردآلو

خاصیت درمانی زردآلو درخت زردآلو بومی چین است و هنوز هم به صورت وحشی در این مناطق می روید. میوه آن گوشتی و زرد رنگ و با طعمی مطبوع و شیرین است. این میوه سرشار از ویتامین های A,B,C و آهن است. خاصیت درمانی زردآلو


خاصیت درمانی موزخاصیت درمانی موز

خاصیت درمانی موز موز یکی از قدیمی ترین میوه ها است که تکامل یافته از نوع وحشی آن است. این میوه حاوی ویتامین های C,B6,A و مواد معدنی شامل آهن ، فسفر ، منیزیم ، پتاسیم ، سدیم و روی و مقدار قابل توجهی قند است . قند این میوه نسبت به سایر میوه ها سریع تر جذب میشود و باعث بالا رفتن سریع قند خون می شود. خاصیت درمانی موز

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران