کودک آنلاین

موضوع مقاله : میوه درمانی

دسته بندی : میوه درمانی

1
خاصیت درمانی زعفران
خاصیت درمانی زعفران زعفران گیاهی است از خانواده زنبق که بومی نواحی مختلف آسیا به ویژه جنوب غربی آسیا ، جنوب اروپا و جنوب اسپانیاست.این گیاه ارزشمندترین رستنی ایران و نشأت گرفته از دامنه های الوند است. قسمت مورد استفاده گیاه که ما به نام زعفران از آن استفاده میکنیم و در بازار موجود است انتهای خامه و کلاله گل ( مادگی ) بوده که رنگ آن قرمز متمایل به نارنجی است. خاصیت درمانی زعفران

خاصیت درمانی زعفران
طلای سرخ
زعفران گیاهی است از خانواده زنبق که بومی نواحی مختلف آسیا به ویژه جنوب غربی آسیا ، جنوب اروپا و جنوب اسپانیاست.این گیاه ارزشمندترین رستنی ایران و نشأت گرفته از دامنه های الوند است. قسمت مورد استفاده گیاه که ما به نام زعفران از آن استفاده میکنیم و در بازار موجود است انتهای خامه و کلاله گل ( مادگی ) بوده که رنگ آن قرمز متمایل به نارنجی است.
این گیاه که به گل سلامتی ، سلطان ادویه ها و طلای سرخ معروف است براساس قانون سازمان نظارت بر مواد غذایی و دارویی آمریکا (FDA) به عنوان رنگ دهنده طبیعی مجاز شناخته شده است که میتوان از آن به منظور ایجاد رنگ ، عطر و طعم دهندگی در تهیه مواد غذایی نظیر سوسیس ، مارگارین ، کره ، پنیر و صنایع لبنی ، کیک ، دسر ، ژله ، نوشابه ، بستنی ، شکلات ، نوشیدنی ها ، سوپ ، برنج و گوشت هایسفید استفاده کرد.
زعفران از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است و کاربرد بسیار مناسبی در داروسازی و صنایع دیگر دارد.نام زعفران در کتاب رسمی داروسازی اروپا قید شده است. همچنین عصاره آن به صورت محصولی به نام bitters Swedish  توسط کارخانجات مختلف تهیه و جهت مصارف دارویی مختلف عرضه میشود. برحسب آزمایش هایی که در اروپا انجام شده است زعفران خاصیت کاهش دهندگی چربی و کلسترول خون و افزایش نفوذ اکسیژن در پلاسما را در موش های آزمایشگاهی نشان داده است.
زعفران به علت دارا بودن مواد تلخ موجب سهولت هضم غذا میشود و از اصلی ترین و مهم ترین ترکیبات زعفران که اثرات درمانی این گیاه مربوط به آنهاست همان ترکیبات زردرنگ تلخ معطر است. در واقع رنگدانه های زعفران شامل کاروتنوئیدهای محلول در چربی مانند لیکوپن، کاروتن و بتاکاروتن است و کاروتنوئیدهای محلول در آب آن شامل کورسین و آنتوسیانین هستند.
کروسین عامل اصلی رنگ زرد زعفران است و این گیاه شامل مواد دیگری از جمله روغن های فرار مثل سافرانان بوده که عمده ترین ترکیب موجود در روغن های فرار است.این گیاه حاوی ویتامین های ب1 و ریبوفلاوین ب2 است از این رو از قدیم الایام از آن برای درمان افسردگی استفاده میشده است.
در حقیقت مصرف زعفران به آرامش اعصاب کمک میکند.مواد معدنی آن شامل کلر ، فسفر ، سدیم و پتاسیم است و کربوهیدرات هایی مانند گلوکز ، فروکتوز ، گلیکورند پیکوکورسین بیش از 20 درصد وزن زعفران را تشکیل میدهند.
تحقیقات اخیر نشان داده است که ترکیبات فعالی چون کورستین و کورسین و انواع دیگر از کاروتنوئیدها در زعفران که همگی خاصیت آنتی اکسیدانی دارند میتوانند حالت توموری بافت ها را کاهش دهند و در نتیجه از سرطان پیشگیری کنند. اکسیژناسیون بافت ها را افزایش داده و از اختلالاتی نظیر آلزایمر و پارکینسون به طور قابل ملاحظه ای جلوگیری میکند.
زعفران خاصیت ضد درد دارد و در کشور آلمان از آن به عنوان آرام بخش مسکن دردها و درمان درد معده ، شکم و آسم استفاده میکنند. زعفران خون ساز است و گردش خون را تسهیل میکند قوای جنسی را تقویت کرده و کلیه و مثانه را ضدعفونی میکند.
از خواص دیگر زعفران قاعده آوری است. یعنی موجب وقوع قاعدگی میشود و بنابراین در مواردی که عادت ماهیانه خانم ها به سختی صورت میگیرد مصرف زعفران کمک قابل توجهی میکند. برای این منظور میتوان 2 گرم آن را در یک لیتر آب جوش ریخته و به مدت نیم ساعت روی آتش بسیار ملایم  گذاشت تا دم بکشد چایی از آن به دست می آید که بسیار مفید است.
زعفران سرفه را تسکین میدهد و اثرات درمانی مناسبی بر روی درمان برونشیت دارد ادرار آور است و خاصیت شادی آور دارد. زعفران ماده ای اشتها آور است و در درمان دامنه وسیعی از اختلالات جسمی نظیر سوء هاضمه ، یرقان ، هپاتیت ، اسپاسم و دیابت کاربرد دارد.
پیاز زعفران سمی است و مصرف بیش از حد آن برای حیوانات کشنده است. مصرف گیاه زعفران به مقدار زیاد باعث استفراغ ، خونریزی رحم ، اسهال خونی ، خون روی از بینی ، پلک ها و لب ها ، سرگیجه ، بی حالی ، زردی پوست و تحریکات شدید ماهیچه های صاف و حتی گاهی مرگ نیز می شود.
چون زعفران بر روی سیستم تولید مثل اثر دارد بنابراین زنان حامله باید از خوردن آن احتزاز کنند زیرا ممکن است باعث سقط جنین شود. زیاد خوردن زعفران برای کلیه ها مضر است اشتها را کم کرده و ایجاد سردرد و اختلال حواس میکند.
منبع : کتاب میوه درمانی
خاصیت درمانی زعفران

خاصیت درمانی گردوخاصیت درمانی گردو

خاصیت درمانی گردو گردو محصول درخت زیبایی است که ارتفاع آن به 20 متر هم می رسد. میوه گردو پوشیده در پوسته های نازکی است که آن را هم لایه گوشتی سبز رنگی در بر میگیرد و از تمام قسمت های آن استفاده طبی به عمل می آید. خاصیت درمانی گردو


خاصیت درمانی زردچوبهخاصیت درمانی زردچوبه

خاصیت درمانی زردچوبه زردچوبه گیاهی از خانواده زنجبیل است و بومی نواحی جنوبی آسیا است. در هند به آن زعفران هندی میگویند و در چین از آن به عنوان زنجبیل زرد یاد می کنند. خاصیت درمانی زردچوبه


خاصیت درمانی آلو خاصیت درمانی آلو

خاصیت درمانی آلو آلو میوه ای است که کمابیش در مناطق مختلف پرورش می یابد و دارای انواع مختلف : آلو بخارا ، آلوزرد ، آلوچه و... است. غذاهای بیشماری وجود دارد که در تهیه آنها از آلو استفاده میشود. خاصیت درمانی آلو


خاصیت درمانی آووکادوخاصیت درمانی آووکادو

خاصیت درمانی آووکادو برخلاف باور عام آووکادو یک میوه نیست بلکه یک سبزی سرشار از مواد مغذی و اسیدهای چرب مورد نیاز برای بدن است. در واقع آووکادو یک نوع سبزی چرب است ( یک آووکادوی متوسط حاوی حدود 30 گرم چربی است) . خاصیت درمانی آووکادو

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران