کودک آنلاین

موضوع مقاله : میوه درمانی

دسته بندی : میوه درمانی

1
خاصیت درمانی نارگیل
خاصیت درمانی نارگیل : گوشت نارگیل دارای آنزیم‌های مختلف انورتین، اکسیداز و کاتالاز می‌باشد. در شیر نارگیل اسیدهای آمینه مختلف مانند هیستدین، آرژینین، لیزین فتایروزین، تریپتوفان، پرولین، لوسین و آلانین موجود است.

خاصیت درمانی نارگیل
نارگیل در حدود سه هزار سال پیش در جنوب آسیا کشت می‌شده است. در حال حاضر درخت نارگیل در تمام مناطق استوایی وجود دارد.
گوشت نارگیل دارای آنزیم‌های مختلف انورتین، اکسیداز و کاتالاز می‌باشد. در شیر نارگیل اسیدهای آمینه مختلف مانند هیستدین، آرژینین، لیزین فتایروزین، تریپتوفان، پرولین، لوسین و آلانین موجود است.
شیر نارگیل یک غذای کامل است که میتوان آن را با شیر مادر مقایسه کرد. نارگیل ارزش فوق‌العاده غذایی دارد به‌گونه‌ای که با خوردن شیر درون آن به‌تنهایی میتوان زنده ماند.اگر نارگیل را همراه با سالاد و سبزیجات مصرف کنید هضم آن ساده‌تر می‌شود ولی اگر همراه با مواد قندی میل شود دیرهضم می‌شود. این میوه خوت را تمیز کرده و سینه را نرم می‌کند.
در معالجه فلج و تشنج اعضاء و بیماری مالیخولیا مفید است. باعث از بین رفتن ضعف و فربه شدن بدن می‌شود و برای تقویت قوای بینایی توصیه شده است. نارگیل خشک در درمان بوی بد دهان مفید است و خوردن آن به‌افراد مبتلا به‌بیماری قند توصیه شده است.

نام
مقدار
برحسب
در هر
 انرژی 353.8 کالری 100 گرم
 پروتئین 3.325 گرم 100 گرم
 چربی 33.5 گرم 100 گرم
 کربوهیدرات 15.25 گرم 100 گرم
 کلسیم 15 میلی‌گرم 100 گرم
 فسفر 112.5 میلی‌گرم  100 گرم
 آهن 2.425 میلی‌گرم  100 گرم

منبع: خواص میوه‌ها و سبزی‌ها
خاصیت درمانی نارگیل
خاصیت درمانی فندقخاصیت درمانی فندق

خاصیت درمانی فندق : فندق دارای دو نوع گل نر و ماده است که به‌صورت سنبله آویخته در پاییز ظاهر می‌شود. فندق گرد 1.5 تا 2.5 سانتیمتر است. دارای پوششی سبز رنگ بوده که پس از خشک شدن تدریجاً از آن جدا می‌گردد.


خاصیت درمانی سنجدخاصیت درمانی سنجد

خاصیت درمانی سنجد : میوه سنجد از زمان‌های گذشته در سبد غذایی ایرانیان جا داشته و در اعیاد سنتی به‌آن توجهی خاص مبذول شده است. امروزه از درخت سنجد و میوه آن در صنایع غذایی، بهداشتی، دارویی، عطرسازی و صنایع چوب استفاده می‌شود.


خاصیت درمانی عنابخاصیت درمانی عناب

خاصیت درمانی عناب از تیره عناب و از گونه (Ziziphus) درختهای بلند به‌ارتفاع 10 متر یا بیشتر که در نواحی معتدل و حتی کوهستانی و حدود نواحی استوایی می‌روید ساقه‌اش راست و شاخه‌هایش ناهموار است. خاصیت درمانی عناب


خاصیت درمانی کنجدخاصیت درمانی کنجد

خاصیت درمانی کنجد از تیره کنجد (تیره نزدیک به میمونیان)، گیاهی است یک ساله و طول ساقه‌اش به یک متر میرسد. قاعدۀ ساقه بی کرک و انتهایش کرک‌دار. برگ‌هایش در قسمت قاعده ساقه به صورت متناوب ولی در بخش انتهایی متقابل است. خاصیت درمانی کنجد

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران