کودک آنلاین

موضوع مقاله : میوه درمانی

دسته بندی : میوه درمانی

4
خاصیت درمانی انگور
خاصیت درمانی انگور انگور میوه ای لذیذ و انرژی زا است و به قدری در سلامت بدن موثر است که میتوان آن را یک داروخانه طبیعی نامید. این میوه سرشار از ویتامین های A ,B ,C ,E و مواد معدنی چون کلسیم ، فسفر ، آهن ، پتاسیم ، منگنز ، کلر ، ید و سلیس است. خاصیت درمانی انگور

خاصیت درمانی انگور
خوشه ای از بهشت
انگور میوه ای لذیذ و انرژی زا است و به قدری در سلامت بدن موثر است که میتوان آن را یک داروخانه طبیعی نامید. این میوه سرشار از ویتامین های A ,B ,C ,E  و مواد معدنی چون کلسیم ، فسفر ، آهن ، پتاسیم ، منگنز ، کلر ، ید و سلیس است.
انگور به نوع دار و بی دانه تقسیم میشود و هر یک از این دو نوع در رنگ های قرمز و سیاه و زرد و تقریبا سبز دیده میشوند. نوع بی دانه و کشمشی انگور از نظر شیرینی بهترین آن است البته انواع دانه دار به خاطر درشتی آنها از شکل بسیار زیبایی برخوردار هستند.
امروزه در طب درمان های طبیعی ( تتروئیت ) از رژیم های مختلف انگور استفاده میکنند و برای آن خواص : درمان بیماری یبوست ، کم کردن عوارض روماتیسم ، کمک به رفع کم خونی فقر آهن به خصوص در زنان ، نقرس و سوء تغذیه را ذکر میکنند.
این میوه سرشار از فیبر و مواد آنتی اکسیدان و بیوفلاونوئیدها بوده و انواع رنگی آن بیش از سایر انواع حاوی مواد ضد سرطانی است ، از این رو مصرف انگور به پیشگیری از ابتلا به سرطان کمک نمیکند.
انگور هم در رژیم های کاهش وزن و هم برای کسانی که قصد افزایش وزن دارند کاربرد دارد. به این صورت که اگر هر روز صبح انگور به شکل ناشتا خورده شود وزن را کاهش میدهد و در صورتی که بعد از غذا و به عنوان دسر خورده شود خاصیت افزایش دهندگی وزن پیدا میکند.
مصرف انگور به خصوص انواع قرمز آن برای صاف کردن خون و خون سازی بسیار مفید است. مصرف این میوه باعث کاهش LDL شده و سلامت عروق را حفظ می کند.
این میوه عاملی برای بازگشت نیروهای عضلات است و برای سلسله اعصاب بسیار نافع است. البته افراد هیپوگلایسمیک ( کسانی که قند خون پایینی دارند) میتوانند از انگور بهره زیادی ببرند بنابراین در فصل انگور بهتر است در روز چندین بار از آن بخورید.این میوه حاوی پتاسیم ، فیبر و املاح معدنی به میزان زیادی بوده که قادر به کاستن از فشارخون بالاست. انگور خواص ضدعفونی کننده داشته و برای مبتلایان به نقرس مناسب است و به دفع اوره کمک میکند. افرادی که در دوره ی نقاهت یک بیماری هستند و یا ضعف عمومی دارند و در نتیجه قدرت دفاعی بدن آنها کم شده میتوانند برای بازیافت مجدد توان از انگور بهره مند شوند.
مصرف انگور به شکل ناشتا در سلامت پوست نیز اثرات مفیدی داشته و باعث دفع مواد مضر میشود از این رو خوردن انگور به کسانی که از جوش های صورت رنج میبرند به شکل ناشتا توصیه میشود. انگور یکی از غذاهای کامل است که میتوانید در برنامه غذایی کودکان جای دهید و بهتر است آن را به جای شیرینی های مصنوعی که زیاد هم معمول است استفاده کنید.
انگور در انواع و رنگ های مختلف وجود دارد اما بهترین آن باید درشت ، شیرین ، پوست نازک و کم تخم باشد و از تمام قسمت های آن میوه ، پیچک ، شکوفه ، تخم ، غوره و ..استفاده های دارویی میکنند.
یکی دیگر از خواص انگور خاصیت مدر بودن آن است که باعث حفظ سلامت دستگاه ادراری میشود. انگور به غیر از مواد یاد شده حاوی تانن و دیاستازهایی است که روی پوست انگور زندگی میکنند و کمک خوبی برای جهاز هاضمه محسوب میشوند. انگور محرک اعمال کبدی است و بوی بد دهان را رفع میکند.
انگور در اثر خشک شدن و تبدیل به کشمش و مویز مقوی تر میشود ؛ چرا که مقداری از سلولز آن در اثر تجربه دیاستازهای انگور به قند تبدیل شده و بنابراین قند کشمش از انگور بیشتر است.
کشمش تقویت کننده بدن است و به دلیل دارا بودن آهن به درمان کم خونی کمک میکند. دانشمندان به تازگی اثرات مثبت آن در جلوگیری از پوسیدگی دندان و حفظ سلامت و بهداشت دهان را کشف کرده اند که نه تنها قند آن مضر نیست بلکه مفید هم هست اما توصیه اکید مبنی بر مسواک زدن پس از صرف هر ماده شیرین وجود دارد. از کشمش، دم کرده ای تهیه میکنند که برای نرم کردن سینه و گلو مفید است.
غوره نیز که به دانه های نارس انگور میگویند برای افراد مبتلا به چربی خون بسیار مفید بوده و ضدعفونی کننده است. همچنین اگر با سالاد میل شود برای لاغر کردن سودمند است.بهتر است غوره خالی نخورید چون اثر بدی بر دستگاه گوارش و روی معده میگذارد.
همچنین به خانم های باردار توصیه میشود از خوردن غوره زیاد خودداری کنند چون غوره مدر است و امکان دارد موجب سقط جنین شود.
انگور یا کشمش غذایی است که هضم آن برای انسان بسیار آسان است ؛ زیرا قند انگور ( ساکاروز ، گلوکز و دکستروز ) مستقیما قابل جذب بوده و وارد خون میشود و هضم اش مثل سایر منابع قندی برای دستگاه هاضمه زحمتی ندارد. اسیدهای آلی موجود در آن از جمله اسیدمالک ، اسیدسیتریک و اسیدتار تاریک در رفع جوش ها و لکه های پوستی تاثیر شگرفی دارند.
منبع : کتاب میوه درمانی
خاصیت درمانی انگور
خاصیت درمانی تمشکخاصیت درمانی تمشک

خاصیت درمانی تمشک تمشک میوه ای شبیه شاه توت و توت فرنگی است. بوته تمشک دارای میوه ای آبدار و خوشمزه مخروطی شکل بوده و رنگ زرد تا سرخ مایل به سیاه را شامل می شود. از حفاری های باستان شناسی معلوم شده است که تمشک از گذشته بسیار دور و حتی دوران ماقبل تاریخ چیده و خورده می شده است. خاصیت درمانی تمشک


خاصیت درمانی زردآلوخاصیت درمانی زردآلو

خاصیت درمانی زردآلو درخت زردآلو بومی چین است و هنوز هم به صورت وحشی در این مناطق می روید. میوه آن گوشتی و زرد رنگ و با طعمی مطبوع و شیرین است. این میوه سرشار از ویتامین های A,B,C و آهن است. خاصیت درمانی زردآلو


خاصیت درمانی لیموشیرینخاصیت درمانی لیموشیرین

استفاده زیاد از مایعات به ویژه لیموشیرین به علت داشتن ویتامین A, C از تهاجم میکروب ها و بیماری ها به بدن پیشگیری می کند.


خاصیت درمانی نارنگیخاصیت درمانی نارنگی

خاصیت درمانی نارنگی نارنگی از دسته مرکبات است و دارای انواع شیرین و ترش ، بزرگ و کوچک است دارای خواصی مشابه سایر مرکبات بوده و به دلیل عطر مطبوع و سهولت مصرف ( امکان کندن پوست با دست) طرفداران بی شماری دارد. خاصیت درمانی نارنگی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران