کودک آنلاین

موضوع مقاله : شیردهی

دسته بندی : شیردهی

3
شیردهی و قطع آن
شیردهی و قطع آن کودک آنلاین : آکادمی طب اطفال در آمریکا برای ارتقا رشد و سلامت کودکان به مادران پیشنهاد میدهدکه یک سال تمام به فرزندان شیر مادر بدهند.اما در اروپا و امریکا در78 درصد موارد مادران تا شش ماهگی به شیردهی پستانی نمی‌پردازد. شیردهی و قطع آن

شیردهی و قطع آن

کودک آنلاین : آکادمی طب اطفال در آمریکا برای ارتقا رشد و سلامت کودکان به مادران پیشنهاد میدهدکه یک سال تمام به فرزندان شیر مادر بدهند.اما در اروپا و امریکا در78 درصد موارد مادران تا شش ماهگی به شیردهی پستانی نمی‌پردازد.
تغذیه با شیر مادر منحصربه‌فرد است، و مزایای قابل‌توجهی دارد که با بهترین شیرهای مکمل قابل‌مقایسه نیست.این آکادمی با تحقیق بر روی کودکان شیرخوار مزایای برخورداری از شیر مادر را این‌گونه بیان می‌کند:
محافظت در برابر عفونت‌های گوش - 50درصد
نوزادانی که به طور انحصاری برای،چهار تا شش ماه از شیر مادر استفاده کرده‌اند 50درصد کمتر احتمال دارد که به عفونت گوش دچار شوند.این ممکن است،به دلیل آنتی بادی موجود در شیر مادر که مانع از بروز عفونت‌های باکتریایی می‌گردد باشد.
- کاهش خطر ابتلا به آلرژی. بر اساس یک مطالعه طولانی مدت، تغذیه با شیر مادرمی تواند احتمال اینکه یک کودک در حال رشد دچار حساسیت غذایی گردد را کاهش داده و آلرژی‌های تنفسی را در دوران نوجوانی کاهش دهد.این مطالعه همچنین نشان داد که شیردهی فرد برای شش ماه یا بیشتر خطر ابتلا به اگزما، بیماری‌های آلرژیک در پوست را کاهش می‌دهد.
- کمک به جلوگیری از اسهال و عفونت روده : شیر مادر باعث کند شدن رشد باکتری در روده‌ها می‌گردد.
- بالا بردن مقاومت در برابر عفونت‌های تنفسی. شیر مادر همچنین از رشد باکتری‌ها در ریه، دهان و بینی جلوگیری می‌کند.
- کاهش سرماخوردگی و آنفولانزا.در بین اکثر بچه‌ها این بیماری شایع است، اما شیر مادرمی تواند مقدار، طول و شدت سرماخوردگی و آنفولانزا را کاهش دهد. و اگر یک مادر و کودک همزمان بیمار شوند،آنتی بادی سیستم ایمنی بدن مادر به فرزند خود را از طریق شیر منتقل خواهد شد.
- کمک به ایجاد حس امنیت و آرامش در کودک و مادر: تغذیه با شیر مادر اثر آرام‌بخش بر روی مادر و انتقال آن به نوزاد از طریق یک باند محبت می‌گردد.و اما...
زمان مناسب براي از شیر گرفتن کودک:
البته که،درباره این موضوع مثل بقیه موارد بین روانشناسان و متخصصین اطفال اختلاف نظرهای فراوانی وجود دارد. برخی پایان شش ماه را کافی می‌دانند و عده‌ای یک سالگی و برخی دیگر مانعی برای دو سال و حتی بالاتر از دو سال نمی‌بینند.
در واقع سازمان سلامت جهانی مادران را به دادن شیر خودشان در دوران نوپایی تشویق می‌کند. شیردهی صرف‌نظر از فواید جسمانی، شیوه خوبی برای انس گرفتن مادر و فرزند است که، حتماً با شیرده‌ی به فرزندتان متوجه آن شده‌اید. زمانی باید آن را ترک کنید که ازشیردهی خسته شده‌اید یا کودکتان دیگر تمایلی به خوردن شیر شما نداشته باشد.
" کار را به کاردان بسپارید "
این اطلاعات راه خوبی است برای اینکه به؛سایر مادران گروه بگویید که در کار دیگران دخالت نکنند.اینکه آیا شیر خودتان را به او بدهید یا نه و یا تا چه زمانی، تصمیم‌گیری‌های کاملاً شخصی هستند که فقط با پزشک کودکتان می‌توانید درباره آن صحبت کنید.

روزی که دیگر تمایلی به خوردن شیر شما نخواهد داشت (یا خودتان دیگر نمی‌توانید به او شیر بدهید)، فرا خواهد رسید. در ضمن مطمئن باشید که می‌توانید او را به شیوه‌های دیگری آرام کنید و درباره این واقعیت،که شما به شیوه‌ای که به نظرتان مناسب بود به او شیر داده‌اید به خود تسلی بدهید.
شیردهی و قطع آن

شیردهی پستانی شیردهی پستانی

شیردهی پستانی شاید پیش از بارداری نمی دانستید ، هنگامی که فرزندتان درون رحم شما در حال رشد است ، پاهای شما پر موتر و نوک پستان های تان تیره تر خواهد شد ، اما هنگامی که دوران بارداری را می گذرانید ، متوجه مسائل و جزئیات عجیب و غریب دیگری نیز می شوید. اکنون نیز ممکن است ، کنجکاو باشید که چه رازهایی در ارتباط با شیردهی پستانی پیش روی شما خواهد بود! شیردهی پستانی


اصول شیردهیاصول شیردهی

اصول شیردهی کودک آنلاین: شیردادن را بلافاصله بعد از زایمان شروع کنید. نوزاد را در حالی که یک دستتان پشت اوست بغل بگیرید و سر او روی دستتان خم شود. با دست دیگر انگشت شصت را بالای نوک سینه و انگشت دیگر را زیر آن قرار دهید. اصول شیردهی


تورم سینه ها پس از قطع شیردهیتورم سینه ها پس از قطع شیردهی

تورم سینه ها پس از قطع شیردهی معمولاً بعد از قطع شیردهی، سینه‌ها به دلیل پر بودن و تخلیه ناکافی شیر از آن‌ها، دچار تورم و درد می‌گردند؛ که این درد تا وقتی‌که سینه خالی نشده و شیر مادر خشک نگردیده ، باقی می‌ماند. تورم سینه ها پس از قطع شیردهی


قطع شیردهی به نوزادقطع شیردهی به نوزاد

قطع شیردهی به نوزاد از شیرگرفتن به معنای قطع کامل تغذیه با شیر مادر و شروع تغذیه با شیرهای دیگر است. در این روش ، از شیرهای خشک ، شیرگاو و یا سایر مواد غذایی استفاده میشود. از شیر گرفتن ارتباط زیادی با سطح اجتماعی و اقتصادی جوامع مختلف دارد. قطع شیردهی به نوزاد

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران