کودک آنلاین

موضوع مقاله : شیردهی

دسته بندی : شیردهی

29
باردارشدن در دوران شیردهی
باردارشدن در دوران شیردهی در زمان شیردهی ممکن شما شما متوجه شوید که باردار شده اید.لازم نیست در این هنگام از شیردهی به کودک خود اجتناب کنید شما میتوانید به شیردادن خود حتی تا آخر دوران بارداری ادامه دهید و بعد از تولد کودک دوم نیز میتوانید به هر دو کودک شیر دهید. باردارشدن در دوران شیردهی

باردارشدن در دوران شیردهی
کودک آنلاین : در زمان شیردهی ممکن شما شما متوجه شوید که باردار شده اید.لازم نیست در این هنگام از شیردهی به کودک خود اجتناب کنید شما میتوانید به شیردادن خود حتی تا آخر دوران بارداری ادامه دهید و بعد از تولد کودک دوم نیز میتوانید به هر دو کودک شیر دهید.
شیردهی در دوران بارداری ضرری ندارد. اگر در هنگام شیردهی شما باردار شوید هیچ الزامی به از شیر گرفتن نوزاد نیست.
شیردهی در دوران بارداری باعث صورت گرفتن انقباضات رحمی شود. شما این انقباضات را در طول بارداري هنگام ورزش و ارگاسم هم تجربه مي كنيد و اين الزاما باعث زايمان زودرس نميشود.
بي حالي و ضعف در دوران بارداری ممكن است باعث عدم تمايل شما به شيردهي شود دراز کشیدن و نشستن در هنگام شیردهی به نوزاد استراحت مفیدی برای شماست.
برای کنترل کیفیت شیر و رشد جنین شما احتیاج دارید مواد مغذی کافی مصرف کنید.شاید بهتر باشد با یک متخصص تغذیه مشورت کنید تا از غذای کافی و مناسب برای سلامت نوزاد ، جنین و خودتان مطمئن شوید.
اگر در ماه اول بارداری مشاهده کردید که مقدار شیرتان کم شده است و نوزاد مقدار شیر کافی دریافت نمیکند باید شیر یا غذای کمکی برای او استفاده کنید.گاهی کودک به علت تغییر مزه شیر تمایلی به شیرخوردن نشان نمیدهد و شیر خوردن را قطع میکند.
پس از تولد دومين نوزاد، اولي دوباره تمايل به شير خوردن نشان مي دهد. در اين صورت مي توانيد هنگام شير دادن به نوزادبه كودك نوپا يا نوزاد اول خود شير درون فنجان بدهيد تا با شما در عمل شيردهي شراكت داشته باشد.آیا شیردادن کودک از پستان از حامله شدن مجدد مادر جلوگیری میکند؟
اگر خانمی بعد از زایمان فقط از پستان خود به کودکش شیر دهد معمولا 40 تا 90 روز بعد از زایمان قاعدگی او شروع میشود.موقعی که قاعدگی شروع میشود تخمک گذاری برقرار می گردد و دستگاه تناسلی زن برای حامله شدن آماده می باشد و امکان حامله شدن وجود دارد.
آمارها نشان داده است که سه ماه بعد از زایمان 33 درصد مادرانی که به کودکشان شیر میدهند و 91 درصد مادرانی که به کودکشان شیر نمیدهند قاعده میگردند بنابراین امکان حامله شدن در مادرانی که به کودکشان فقط از پستان خود شیر می دهند کمتر می باشد ولی این امکان از بین نمی رود به طوری که حتی ممکن است مادر در دوران شیردادن و قبل از شروع قاعدگی هم حامله گردد ( این حالت را زنان اصطلاحا «در پاکی حامله شدن» می گویند) .
موقعی که قاعدگی خانمی در هنگام شیردادن شروع میشود امکان حامله شدن او بیشتر میگردد بنابراین هر خانم شیرده در هر حال در هنگام روابط جنسی باید از یکی از روش های جلوگیری از حامله شدن استفاده کند. برای این منظور قرص های مخصوص پیشگیری از حاملگی در دوران شیردهی تهیه شده و در دسترس است.
تذکر :
1-    آنچه در عقب انداختن قاعدگی و حامله نشدن مادر موثر است مکیدن پستان مادر می باشد.کودکانی که فقط از شیر مادر تغذیه میشوند ولی شش ساعت شب را بدون مکیدن پستان مادر میخوابند یا پستانک می مکند قاعدگی مادر آنها زودتر شروع میشود و امکان حامله شدن در آنان وجود دارد.
2-    هیچ خانمی نباید تصور کند که چون به کودک خود شیر می دهد حامله نمیشود و باید از وسائل پیشگیری استفاده نماید. اگر خانمی نمیخواهد قرص بخورد یا از روش های پیشگیری استفاده کند ، دست کم باید به علائم تخمک گذاری ( افزایش درجه حرارت بدن ، ترشحات لیز در دستگاه تناسلی و غیره ) توجه کند و از آمیزش جنسی در آن زمان خودداری نماید تا مجددا حامله نشود.
باردارشدن در دوران شیردهی
مصرف دارو در دوران شیردهی مصرف دارو در دوران شیردهی

مصرف دارو در دوران شیردهی پزشکان ، پرستاران و مادران از زیان هایی که مصرف دارو در هنگام بارداری برای جنین داد کم و بیش آگاهی دارند ولی به ضرر آن در دوران شیردهی چندان توجهی نشده است. مصرف دارو در دوران شیردهی


بارداری مجدد و شیر دادنبارداری مجدد و شیر دادن

بارداری مجدد و شیر دادن بعضی از مادران در حالی که به کودک چند ماهۀ خود شیر می دهند و از روش های جلوگیری از آبستنی استفاده نمی نمایند، ناگهان متوجه می شوند که ابستن هستند. چنین مادرانی نمی دانند که چون حامله شده اند باید به کودک خود شیر بدهند یا نه. بارداری مجدد و شیر دادن


جلوگیری از بارداری پس از زایمانجلوگیری از بارداری پس از زایمان

جلوگیری از بارداری پس از زایمان در طی چند ماه گذشته آنقدر سرگرم بوده اید که احتمالا به جلوگیری از بارداری فکر نکرده اید . با حضور یک نوزاد در خانه چه کسی وقت برای روابط جنسی دارد؟ جلوگیری از بارداری پس از زایمان


رژیم غذایی مادر در دوران شیردهیرژیم غذایی مادر در دوران شیردهی

رژیم غذایی مادر در دوران شیردهی : غذای مادر در دوران شیردهی باید کافی و از همه‌ی مواد اصلی غذایی غنی باشد.مادری که تغذیه کافی دارد شیر کافی تولید خواهد کرد و کودک سالمی خواهد داشت. رژیم غذایی مادر در دوران شیردهی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران