کودک آنلاین

موضوع مقاله : مسایل بهداشتی

دسته بندی : مسایل بهداشتی

0
حمام بردن  کودکان نوپا
حمام بردن کودکان نوپا بعضی کودکان از حمام رفتن لذت نمی‌برند.شاید حمام کردن کودکان در سنین دو تا سه سالگی کمی وقت گیر و دردسر ساز گردد زیرا کودکان نوپا میل به تحرک و بازی کردن دارند و خیلی راغب نیستند که گوشه بنشینند تا پدر یا مادرشان آنها را حمام کند . بهتر است در این سنین حمام بردن کودکان به وسیله ای برای بازی و سرگرمی تبدیل شود و در کنار آن مساله نظافت و بهداشت نیز برای کودک توضیح داده شود .

حمام بردن  کودکان نوپا

کودک آنلاین : بعضی کودکان از حمام رفتن  لذت نمی‌برند.شاید حمام کردن کودکان در سنین دو تا سه سالگی کمی وقت گیر و دردسر ساز گردد زیرا کودکان نوپا میل به تحرک و بازی کردن دارند و خیلی راغب نیستند که گوشه بنشینند تا پدر یا مادرشان آنها را حمام کند . بهتر است در این سنین حمام بردن کودکان به وسیله ای برای بازی و  سرگرمی تبدیل شود و در کنار آن مساله نظافت و بهداشت نیز برای کودک توضیح داده شود . کارهایی که شما میتوانید انجام دهید تا محیط حمام برای شما و کودک خود دلچسب گردد :
دمای آب را تنظیم کنید :

همراه با کودک خود دمای آب مناسب را تنظیم کنید و اجازه دهید حتی الامکان اونیز در این کار مشارکت کند . ممکن است آب خیلی داغ و یا سرد خاطره بدی در ذهن کودک ایجاد نماید .
شستشوی موها در حمام

یکی از معضلات والدین در حمام شستشوی موی سر کودکان است معمولا کودکان اجازه نمیدهند که روی سرشان آب بریزید و ممکن است باعث شود که گریه او آغاز شود میتوانید شستن سر کودک را به آخرین مرحله منتقل کنید .
یک را برای شستن سر کودک آنست که از او بخواهید نشان دهد که گربه چطور با پنجولش سرش را میخاراند و این بازی سر اورا بشویید و بهنگام آب ریختن روی سرش اینکار را یکباره انجام ندهید شما میتوانید از یک عروسک استفاده کنید و به کودک بگویید که آب روی سر عروسک بریزد و در همان حال شما هم روی سرش آب بریزدشستشوی بدن کودک

برای شستن بدن کودک میتوانید این کار را همراه با آواز خواندن انجام دهید و یک لیف یا اسفنج کوچک را نیز دست کودک خود بدهید و اجازه دهید بدن خود را لیف بزند . اورا همراهی کنید و با کمک هم این کار را انجام دهید .   
اگر شما به این روش کودک خود را به حمام ببرید باعث میشوید هم کودک حس استقلال خود را تقویت نمیاد و حمام کردن کودک همراه با بازی دردسر والدین را کمتر کند .
نکات :

بهتر است که اجازه دهید کودکان در حمام از اسباب بازیهایشان استفاده کنند ، آب بازی کنند ، از رنگ های انگشتی برای نقاشی رو دیوار حمام استفاده کنند ، حباب بسازند و لحظات شادی را تجربه نمایند .
پس از استحمام به کودک بیاموزید وسایل و اسباب بازیهایش را جمع کند .
بهتر است پس از دوسالگی والدین کودک را جداگانه به حمام ببرند و همراه خود به حمام نبرند . زیرا این کار هم برای تربیت جنسی کودکان مفید است و هم اینکه ممکن است حمام بزرگسالان مدت زمان بیشتری طول بکشد و کودک در این زمان خسته و عصبی شود .
 پیش از انجام هرکاری آنرا به کودک گوشزد کنید . مثلا الان باهم میخواهیم سرت و بشوریم !

حمام کردن کودکانحمام کردن کودکان

حمام کردن کودکان : شاید حمام کردن کودکان کار دشواری به نظر بیاید ولی این کار با بازی و تفریح می‌تواند لذت‌بخش و مفرح باشد. شما می‌توانید حمام را به جایی برای بازی و سرگرمی و همین طور مکانی برای آموزش و بهداشت کودک خود تغییر دهید. حمام کردن کودکان


آیا پدران هم میتوانند نوزادان را حمام کنند؟آیا پدران هم میتوانند نوزادان را حمام کنند؟

آیا پدران هم میتوانند نوزادان را حمام کنند؟ با حمام کردن کودک نه تنها فرصتی برای استراحت همسرتان که بسیار به آن نیاز دارد فراهم می آورید بلکه میتوانید اینکار را به برنامه ی منظمی تبدیل کنید که طی آن به طور اختصاصی با فرزندتان تنها باشید. آیا پدران هم میتوانند نوزادان را حمام کنند؟


ماساژ بعد از حمام کودکماساژ بعد از حمام کودک

ماساژ بعد از حمام کودک :والدین غالباً کودکانشان را بعد از حمام وقتی که کودک هنوز برهنه است ماساژ می‌دهند.اگر کودک پوستی خشک دارد بهترین زمان برای روغن زدن همین زمان است. ماساژ بعد از حمام کودک


ترس کودکان از حمامترس کودکان از حمام

ترس کودکان از حمام : مراحل حمام کردن خودتان را به کودکان نشان دهید و در مورد هر کدام با او صحبت کنید . کودک بایستی شما را حین شستشو و حمام کردن تماشا کند و به او دلیل استفاده از شامپو یا صابون را شرح دهید. ترس کودکان از حمام

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران