کودک آنلاین

موضوع مقاله : مسایل بهداشتی

دسته بندی : مسایل بهداشتی

0
برخورد با مسواک زدن کودکان
مسواک زدن کودکان : مراقبت روزانۀ دندان، برای سلامتی کودک‌تان حیاتی است. درخواست کردن از کودک‌تان برای مسواک زدن روزانه بخش مهمی از این مراقبت است. راه‌هایی وجود دارد که مسواک زدن را کم استرس‌تر و حتی خوشایند می‌سازد.

برخورد با مسواک زدن کودکان
من باید برای ترغیب کردن کودکم برای مسواک زدن با او مبارزه کنم. این مسئله هر صبح و شب یک آشفتگی جدی است.
•    دربارۀ آن بیندیشید
مراقبت روزانۀ دندان، برای سلامتی کودک‌تان حیاتی است. درخواست کردن از کودک‌تان برای مسواک زدن روزانه بخش مهمی از این مراقبت است. راه‌هایی وجود دارد که مسواک زدن را کم استرس‌تر و حتی خوشایند می‌سازد.
•    چه‌کارهایی باید انجام دهید
- مسواک ردن را به‌بخشی از برنامۀ روزانۀ خود تبدیل کنید.
آن را به‌عنوان بخشی از برنامۀ صبحگاهی خود مثلاً بلافاصله بعد از لباس پوشیدن کودک‌تان و هر شب نیز در یک زمان مثلاً بلافاصله بعد از پوشیدن لباس خوابش انجام دهید. اگر یک روز را هم از دست ندهید، به‌زودی عادتی طبیعی خواهد شد.
- مراقبت خوب از دندان را الگوسازی کنید.
کودکان خواهر و برادر بزرگتر خود، والدین و سایر افراد را برای یافتن سرنخ‌هایی برای نحوۀ رفتار خود، تماشا می‌کنند. اجازه دهید کودک‌تان مسواک زدن سایر افراد از جمله خودتان را مشاهده کند. با همدیگر مسواک زده و از علاقۀ کوچولویتان برای تقلید از رفتارهایتان نهایت استفاده را ببرید.
- مسواک مناسب انتخاب کنید
از مسواک‌هایی که برای کودکان طراحی شده است استفاده کنید. اگرچه استفاده از یک مسواک بزرگتر ممکن‌است کاراتر به‌نظر برسد، اما معادل به‌زور چپاندن برس مو در دهان خود است. به‌جای آن، مسواک‌های ویژه‌ای را که مخصوص دهان کوچکتر کودکان طراحی شده است، انتخاب کنید. یک مسواک با موهای نرم انتخاب کنید تا مسواک زدن را خوشایندتر نموده و از آسیب زدن به‌لثۀ کودکتان جلوگیری کند.- انواع مختلف مسواک و خمیر دندان را آزمایش کنید.
مسواک‌های رنگی، موزیکال و یا مسواک‌های شاد را جستجو کنید. مسواک برقی و یا باطری دار مخصوصِ کودکان را امتحان کنید. آنها کار تمیز کردن دندان‌ها را به‌خوبی انجام داده و کوچولویتان نیز میتواند صدای وزوز و جیرینگ جیرینگ آن لذت ببرد. اگر چند مسواک دارد، اجازه دهید کوچولویتان هر بار که میخواهد مسواک بزند، خود مسواک مورد نظرش را انتخاب کند.
- از مقدار کمی خمیر دندان استفاده کنید.
خمیر دندان زیاد می‌تواند برای کودک‌تان ناخوشایند و برای سلامتی او مضر باشد، در حالیکه مقدار کمی خمیردندان نیز کار خود را به‌خوبی انجام میدهد.
- خلاق باشید
وانمود کنید مسواک، قطار و دندانها ریل قطار هستند. صدای پرهیجان قطار را ایجاد نموده و کودک‌تان را تشویق کنید قطار را براند. از طرف مسواک و دندانها صدا درآورده و آنها را وادار به‌حرف زدن با همدیگر کنید. یک آواز برای مسواک زدن ایجاد کرده و یا از طیفی از آهنگهای دلخواه استفاده کنید. هیچ دلیلی وجود ندارد که این مراسم روزانه نتواند به‌یک سرگرمی تبدیل شود.
•    چه‌کارهایی نباید انجام دهید
- اجازه ندهید برای اجتناب از نبرد، کودکتان از مخمصۀ مسواک زدن فرار کند. در صورت مسواک نزدن، نه تنها باکتریها به‌سرعت رشد می‌کنند، بلکه عادتهای مهم مادام‌العمری شکل خواهند گرفت.
- با مشکلات آتی او را تهدید نکنید. گفتن این مسئله به‌یک کودک نوپا که او مجبور خواهد شد در چک‌آپ بعدی دندان پوسیده‌اش را پر کرده و یا تهدید یک کودک پیش دبستانی به‌این که در چهل سالگی باید دندان مصنوعی بگذارد تاثیر زیادی ندارد. کودکان نمی‌توانند به‌زمان دوردست بیندیشند.
منبع: انضباط بدون گریه
مسواک زدن کودکان
مسواک زدن و مراقبت از دندانهای شیری کودکانمسواک زدن و مراقبت از دندانهای شیری کودکان

مسواک زدن و مراقبت از دندانهای شیری کودکان دندان های شیری مانند یک راهنما و تمرین برای دندانهای دائمی بزرگسالی ایفا میباشند . چنانچه آنها زودتر از موعد مقر ر پوسیده و خراب شوند ممکن است مشکلاتی برای دندانهای اصلی کودک نیز بوجود آید . بیشتر از ۴۰ درصد از کودکان پیش دبستانی دچار پوسیدگی دندان میشوند. پوسیدگی دندان بیماری شایعی است که ممکن است کودکان را در سنین پیش از مدرسه راهی دندانپزشک بنماید . اولین گام در راه مبارزه با پوسیدگی دندانها تمرین کردن و آموزش دادن عادتهای خوب مسواک زدن میباشد .


آموزش مسواک زدن به کودکانآموزش مسواک زدن به کودکان

آموزش مسواک زدن به کودکان پاک و تمیز کردن دندان شیرخواران : با پیدا شدن اولین دندان شیرخوار تمیز کردن دندان او باید شروع شود. شیرخوار را روی زانوی خود بنشانید.دستمالی را مرطوب کنید و اطراف انگشت خود بپیچید و مقدار کمی خمیر دندان روی آن قرار دهید و به دندان ها و لثه ی کودک بمالید سپس کف و آب دهان او را خارج کنید و یا اگر کودک می فهمد به او بگویید آب دهان خود را به بیرون بریزد. آموزش مسواک زدن به کودکان


مسواک زدن کودکانمسواک زدن کودکان

آموزش مسواک زدن به کودکان کودک آنلاین: هنگامی‌که کودک به سن ۲ یا ۳ سالگی می‌رسد زمان آن فرارسیدهاست تا نحوه مسواک زدن و مراقبت از دندان‌ها را به او بیاموزید. هرچند آموزش‌های اولیه تکنیکهای بهداشت دهان و عادت‌های آن در دوران نوپایی آغاز می‌شود اما این آموزش‌ها و مراحل آن تأثیر بسیار خوبی در دوران نوجوانی و جوانی کودک دارد. آموزش مسواک زدن به کودکان

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران