کودک آنلاین

موضوع مقاله : مسایل بهداشتی

دسته بندی : مسایل بهداشتی

8
از پوشک گرفتن کودکان در شب
از پوشک گرفتن کودکان در شب راه های مختلف برای تربیت کردن کودک برای دستشویی رفتن وجود دارد. معمولا کودکان سه تا سه و نیم ساله خودشان به دستشویی می روند و دیگر نیازی به پوشک ندارند. از پوشک گرفتن کودکان در شب

از پوشک گرفتن کودکان در شب
راه های مختلف برای تربیت کردن کودک برای دستشویی رفتن وجود دارد. معمولا کودکان سه تا سه و نیم ساله خودشان به دستشویی می روند و دیگر نیازی به پوشک ندارند.
ولی این که بچه ها شب ها نیز بیدار شوند و به دستشویی بروند ، گاهی اوقات شش ماه دیگر طول می کشد و معمولا بچه های چهار یا پنج ساله شب ها بیدار میشوند و به دستشویی می روند.
در کودکان کنترل ادرار در شب ها دیرتر از کنترل ادرار در روزهاست چون شب ها بچه ها مجبورند مدت زیادی خودشان را کنترل کنند و وقتی خواب هستند ، شاید نتوانند از خواب بیدار شوند و به دستشویی بروند.
هر وقت مثانه ی کودک از لحاظ فیزیکی به اندازه ی کامل تکامل پیدا کرد ، او میتواند شب ها نیز ادرار خودش را کنترل کند. در این صورت یا خودش به والدینش می گوید که دیگر دوست ندارد شب ها پوشک شود و یا این که خود پدر و مادر متوجه این مسأله می شوند و وقتی می بینند چند شب پشت سر هم خودش را خیس نکرد ، او را از پوشک می گیرند.
گاهی اوقات بچه ها شب ها خودشان را خیس می کنند و نمیتوانند پوشک خودشان را عوض کنند. به آنها بگویید که اگر خودشان را خیس کردند پوشکشان را عوض کنند و شلوار بپوشند . اگر کودک خواست پوشک دیگری بپوشد ، به او کمک کنید.
بعضی از والدین نیز برای این نگذارند شب ها کودکشان خودش را خیس کند ، به خصوص اگر در طول روز او مایعات زیادی خورده باشد ، او را بیدار می کنند و به دستشویی می برند.
بعضی از والدین هم به فرزندشان می گویند که او بزرگ شده و نباید شب ها خودش را خیس کند. ولی بهتر است این کار را هم نکنید. وقتی مثانه ی کودک به اندازه ی کافی رشد کند ، او دیگر خودش را خیس نخواهد کرد.
نباید او را تحت فشار بگذارید تا مثل بزرگترها رفتار کند. همچنین نباید او از این کار احساس شرمندگی و یا گناه کند. گاهی اوقات نیز کودک چند ماهی شب ادراری ندارد ، ولی یکدفعه ادرار می کند.
اگر این اتفاق برای کودکتان افتاد ، فکر نکنید که این کارش عمدی و برای ناراحت کردن شما بوده است. شاید خواب او خیلی سنگین بوده که نتوانسته بیدار شود و به دستشویی برود و بالاخره اتفاقی است که افتاده.
گاهی اوقات نیز وقتی کودک نگران است و دچار استرس میشود ، شب ادراری می کند. مثلا وقتی شما به منزل جدیدی می روید یا وقتی قرار است دوباره بچه دار شوید یا وقتی او تازه به مدرسه میرود.
اگر فرزندتان هنوز هر شب جایش را خیس می کند و یا گاهی این اتفاق می افتد ، نباید عصبانی و مأیوس شوید ، شاید فکر کنید که دیگر بس است و او را به اندازه ی کافی پوشک کرده اید و دیگر نباید هر شب پتو و ملحفه های او را بشویید.
البته احساسات شما را خوب درک می کنیم ، ولی باید بدانید زمانی که فرزندتان از لحاظ جسمی آمادگی این کار را پیدا کند ، دیگر شب ها ادرار نخواهد کرد ، بنابراین سخت نگیرید و سعی کنید آرامش خودتان را حفظ کنید.
منبع : کتاب راهنمای کامل تربیت کودک از تولد تا 5 سالگی
از پوشک گرفتن کودکان در شب
از پوشک گرفتن کودکاناز پوشک گرفتن کودکان

از پوشک گرفتن کودکان برخی از والدین ایرانی به سبب نگرانی از مسئله ی نجسی و پاکی و پوشک و کهنه در آموزش توالت رفتن به بچه ها عجله و وسواس به خرج میدهند. مسئله مهم در آموزش توالت رفتن ، انتخاب زمان مناسب و نحوه ی صحیح برخورد با والدین با این مورد است. از پوشک گرفتن کودکان


چگونه کودک خود را از پوشک بگیرید !چگونه کودک خود را از پوشک بگیرید !

چگونه کودک خود را از پوشک بگیرید ! معمولاً بچه‌ها تا هجده ماهگی به حدی از رشد میرسندکه توانایی کنترل مثانه خود را پیدا می‌کنند.اما تقریباً یک سال دیگر وقت لازم هست تا او بفهمد که چه زمانی احساس دفع دارد. بیشتر کودکان بین دو تا سه سالگی آمادگی پذیرش کنترل ادرار و مدفوع را در روز و شب به دست می‌آورند ولی تعداد کمی نیز شاید در20 ماهگی به این آمادگی برسند. بنابراین آموزش را زودتر شروع نکنید و زمانی که احتمال موفقیت شما و کودکتان زیاداست آموزش را آغاز کنید.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران