کودک آنلاین

موضوع مقاله : همسران و بارداری

دسته بندی : همسران و بارداری

3
نقش شوهردر ایجاد آرامش همسر در دوران بارداری
نقش شوهردر ایجاد آرامش همسر در دوران بارداری زنان در دوران بارداری بدلیل تغییرات هورمونی ممکن است دچار تغییرات خلق و خوی گردند و همین امر ممکن است باعث ایجاد افسردگی استرس و بدخلقی در زنان باردار شود . شوهر یکی از افرادی است که میتواند دوران پر استرس بارداری را برای همسر خود به دورانی پر از نشاط و آرامش تبدیل کند .


نقش شوهردر ایجاد آرامش همسر در دوران بارداری  
کودک آنلاین :زنان در دوران بارداری بدلیل تغییرات هورمونی ممکن است دچار تغییرات خلق و خوی گردند و همین امر ممکن است باعث ایجاد افسردگی استرس و بدخلقی در زنان باردار شود . شوهر یکی از افرادی است که میتواند دوران پر استرس بارداری را برای همسر خود به دورانی پر از نشاط و آرامش تبدیل کند . سری کارهایی که یک شوهر میتواند در دورن بارداری همسر خود برای آرامش بخشیدن به او انجام دهد بشرح زیر است :

۱. ماساژ دادن همسر باردار : ماساژ دادن خانم باردار بمقدار زیادی از نگرانی و استرس او  می کاهد  و به شوهر نیز  فرصت خوبی برای حرف زدن با همسرش  میدهد. البته این کار نباید به مدت و میزان زیادی انجام گیرد زیرا ممکن است باعث ایجاد انقباضات شکمی و زایمان زودرس گردد .
 
2 کمک به نظافت منزل ممکن است فکر کنید نظافت منزل چه ربطی به کم شدن تنشها در زنان باردار دارد بله شما میتوانید با تمیز کردن مکانهایی مانند دستشویی و حمام که برای خانم باردار کمی مشکل میباشد باعث شوید ذهن اورا از چیزهایی مانند تمیز کردن منزل راحت کنید . حتی اینکار با مرتب کردن کمد لباسها یا آماده کردن اتاق نوزاد  نیز میتواند اتفاق بیفتد .
 
۳. تا جایی که میتوانید و برایتان مقدور است به همسر خود توجه کنید . اگر همسرتان سرکار میرود با یک اس ام اس یا تلفن بین روز حال اورا جویا شوید و مطمئن باشید این برای ارامش روحی او بسیار موثر خواهد بود . در رفتن به جلسات معاینه یا کلاسهای زایمان همسر خود را همراهی کنید .
 
۴. باهم به گردش و بیرون بروید : زمانی را برای پیاده روی فیلم دیدن و شام خوردن در بیرون از منزل برنامه ریزی کنید و اجازه دهید در این زمانها صحبتی از مسایل و مشکلات بارداری به میان نیاید خوش باشید و از لحظات دونفره تان لذت ببرید.

 
۵. درباره زایمان علایم زایمان طبیعی و مراحل زایمان طبیعی و همینطور سزارین تحقیقاتی کنید و در باره نحوه تولد کودک خود با یکدیگر صحبت کنید . درباره بیمارستان زایمان نیز خودتان برای پرس و جو کردن پیش قدم شوید و اجازه دهید همسرتان متوجه حساسیت شما در این زمینه شود .
 
۶. باهمدیگر کتاب بخوانید : شما میتوانید کتابهایی درباره کودکیاری یا بارداری و زایمان را باهم مطالعه کنید . دانستن مسایل و مشکلات بارداری و توجه شما به آنها میتواند موجب دلگرمی همسر باردار شما باشد پس نسبت به مشکلات او بیتفاوت نباشید و به حرفا و ناراحتی های او بخوبی گوش دهید .

۷. اجازه دهید همسر باردارتان به اندازه کافی استراحت کند . برخی خانمها در طول شب و مخصوصا در ماههای پایانی بارداری خواب درستی ندارند و بایستی در طول روز این مساله را جبران کنند .  پس برای آنها مجالی را فراهم کنید تا بتوانند بخوبی استراحت کنند .
 ۸. به جنین درون شکم مادر توجه کنید . ممکن است بارها این جمله را شنیده باشید ." یک لحظه دستت را اینجا بگذار" یا مثلا همسرتان می گوید که بچه ناگهان حرکت نمی کند. دست خود را بهنگام  تماشای تلویزیون یا زمانیکه دراز کشیده روی شکم همسر خود  بگذارید.
 
9. سعی کنید اجباری در برقرار کردن روابط اضافی با دیگران و یا دعوت مهمان یا مهمانی رفتن برای همسر خود ایجاد نکنید .

مطمئن باشید ایجاد محیط آرام و بدون تنش و استرس اضافی برای مادر باردار میتواند در آینده تاثیر مستقیمی ر فرزند شما داشته باشد زیرا هورمونهای استرس در خون ترشح شده و از طریق بند ناف به جنین منتقل میگردند .

نقش همسران در دوران باردارینقش همسران در دوران بارداری

نقش همسران در دوران بارداری بارداری مرحله ایست که تمام زوایای زندگی مشترک راحت الشعاع قرار می‌دهد . دوره‌ای حساس با فراز و نشیب‌های خاص خود. در این میان نقش آقایان و همراهی آن‌ها با همسر خود بسیار حائز اهمیت است. نقش همسران در دوران بارداری


حمایت همسر در دوران بارداریحمایت همسر در دوران بارداری

حمایت همسر در دوران بارداری در زمان بارداری شما حمایتگر اصلی همسرتان هستید. مسئولیت کودکی که درون همسرتان رشد می کند با هر دوی شماست. شما هنوز همسر ، عشق و بهترین رفیق یکدیگرید اما حالا اتفاق جدیدی در راه است و به زودی مامان و بابا هم می شوید. پس مهمترین مسئله این است که تا جایی که میتوانید از هم حمایت کنید. حمایت همسر در دوران بارداری


وظایف همسر در دوران بارداریوظایف همسر در دوران بارداری

وظایف همسر در دوران بارداری در این مطلب چند پیشنهاد عملی مطرح میشود درباره ی اینکه چگونه میتوان به شبکه های ارتباطی هورمونی مادر – کودک کمک کرد و در رحم مادر محیطی آرام تر برای هر دوی آنها فراهم آورد. وظایف همسر در دوران بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران