کودک آنلاین

موضوع مقاله : همسران و بارداری

دسته بندی : همسران و بارداری

2
شما دارید پدر می‌شوید !
شما دارید پدر می‌شوید ! هیچ لحظه‌ای شبیه آن لحظه‌ای نیست که شما می‌فهمید دارید پدر می‌شوید .حس می‌کنید که فرد کاملاً بالغی شده‌اید و گام بلندی برداشتید و شما از فرزند کس دیگری بودن به فرد بالغی تبدیل می‌شوید که آماده است پدر شود.اگر تا این لحظه بر این باور بودید که شادکامی شما از راه کار یا ورزش تأمین می‌شود بدانید که پدر شدن نقطه آغازی است که به کلی نحوه تفکرتان را تغییر می‌دهد. شما دارید پدر می‌شوید !

شما دارید پدر می‌شوید !
هیچ لحظه‌ای شبیه آن لحظه‌ای نیست که شما می‌فهمید دارید پدر می‌شوید .حس می‌کنید که فرد کاملاً بالغی شده‌اید و گام بلندی برداشتید و شما از فرزند کس دیگری بودن به فرد بالغی تبدیل می‌شوید  که آماده است  پدر شود.اگر تا این لحظه بر این باور بودید که شادکامی شما از راه کار یا ورزش تأمین می‌شود بدانید که  پدر شدن نقطه آغازی است که به کلی نحوه تفکرتان را تغییر می‌دهد.
اگر شما و همسرتان می‌خواستید بچه‌دار شوید و حالا همسرتان باردار است دوران بارداری همسرتان با شادی و سرور سپری خواهد شد اما اگر حاملگی ناخواسته صورت گرفته باشد انتظار پدر شدن ممکن است غافلگیرکننده و یا حتی نگران‌کننده به نظر برسد.
ممکن است نگرانی شما از این باشد که زندگی‌تان به طور برگشت‌ناپذیری تغییر می‌کند و بعضی از کارهای مورد علاقه‌تان را دیگر نمی‌توانید انجام دهید بعضی از مردان احساس می‌کنند فقط نه ماه فرصت دارند تا آن طور که می‌خواهند زندگی کنند نگران‌اند که با آمدن فرزند دیگر با همسر خود رابطه‌ی صمیمی قبل را نداشته باشند و یا از نظر مالی بار مسئولیتشان بیشتر شود اما حالا شما باید روی جنبه‌های مثبت این مسئله تمرکز کنید.
شما دارید پدر می‌شوید و طبیعت نه ماه ما فرصت می‌دهد تا خودمان را برای رسیدن کودک آماده کنیم پس نگران نباشید و خودتان را با تغییراتی که در پیش دارید وفق دهید.
برای بعضی پدرها برقراری پیوند عاطفی با نوزاد قبل از تولد بسیار مشکل است اما باکمی فکر و وقت گذاشتن می‌توانید برای این مشکل راه‌حل‌هایی پیدا کنید.

امروزه بسیاری از پزشکان و ماماها همسران را تشویق می‌کنند که در طول دوران بارداری در کنار هم حضورداشته باشند و اکنون بسیاری از پدران برای اولین باری که حرکت‌های کودکشان را در تصویر سونوگرافی می‌بینند از آن به عنوان فوق‌العاده ترین لحظه زندگی‌شان یاد می‌کنند.
یکی از مشکلات دوران بارداری این است که پدر هیچ دانشی درباره‌ی بارداری نداشته باشد هرچه آگاهی‌تان بیشتر باشد اعتماد به نفستان بالاتر می‌رود و برای فرارسیدن روز موعود لحظه‌شماری می‌کنید.
سعی کنید همسرتان را در ملاقات های پزشکی پیش از زایمان همراهی کنید و درک کنید که در هر مرحله از بارداری چه اتفاق‌هایی می‌افتد کتاب‌هایی را در این زمینه بخوانید و سؤال‌هایتان را با متخصصان در میان بگذارید.
معمولاً زن و مرد هردو در پیشبرد مسائل مالی خانواده سهیم‌اند اما بارداری همسرتان این روال را تغییر می‌دهد.
اگر همسر باردار شما شاغل است باید بدانید کی مرخصی زایمانش شروع می‌شود و کی دوباره به سرکارش برمی‌گردد البته در مورد سؤال دوم تا کودک نیاید نمی‌توان پاسخ دقیقی داد بنابراین همسرتان را تحت فشار قرار ندهید که در این مورد تصمیم قطعی بگیرد.
نکاتی که در این دوران حائز اهمیت است و شما باید بدانید:
1-نگرانی‌هایتان را با همسرتان در میان بگذارید متوجه می‌شوید  که همسرتان نیز دقیقاً همان دغدغه‌های شما را دارد.
2-نگرانی‌های شما نشانه‌ی رشد نقش پدرانه‌ای است که شما بعهده گرفته‌اید.
3-سعی کنید در ملاقات ها و معاینات پزشکی همسرتان را همراهی کنید.
4-در کلاس‌های پیش از زایمان همراه همسرتان شرکت کنید تا در این کلاس‌ها مسائل مربوط به زایمان و تولد نوزادتان را یاد بگیرید و با پدران دیگری که  نگرانی‌های مشابه نگرانی‌های شما رادارند آشنا شوید.
5-مهم‌ترین مسئله این است که شما و همسرتان تا جایی که متوانید از هم حمایت کنید.و زمان‌هایی را با یکدیگر صرف کنید.
6-در برابر تغییرات روحی همسرتان صبور باشید شما دارید پدر می‌شوید و فراموش نکنید که صبور بودن تمرین خوبی برای دوران پدر شدن است.

منبع : کتاب پدر شدن

شما دارید پدر می‌شوید !

مشارکت پدر در تولد کودکمشارکت پدر در تولد کودک

مشارکت پدر در تولد کودک پس از مدت های مدید ، اکنون مشارکت پدر در تولد کودکش محقق شده است. در 24 سال اخیر ، من شاهد تغییرات عمده ای در امر شرکت پدران در تولد کودک بوده ام .هنگامی که دو کودک اول ما متولد شدند من صبورانه در اتاق انتظار ، انتظار می کشیدم و این در حالی بود که افرادی دیگر در تولد کودکان من دخالت داشتند. مشارکت پدر در تولد کودک


حمایت همسر در دوران بارداریحمایت همسر در دوران بارداری

حمایت همسر در دوران بارداری در زمان بارداری شما حمایتگر اصلی همسرتان هستید. مسئولیت کودکی که درون همسرتان رشد می کند با هر دوی شماست. شما هنوز همسر ، عشق و بهترین رفیق یکدیگرید اما حالا اتفاق جدیدی در راه است و به زودی مامان و بابا هم می شوید. پس مهمترین مسئله این است که تا جایی که میتوانید از هم حمایت کنید. حمایت همسر در دوران بارداری


وظایف همسر در دوران بارداریوظایف همسر در دوران بارداری

وظایف همسر در دوران بارداری در این مطلب چند پیشنهاد عملی مطرح میشود درباره ی اینکه چگونه میتوان به شبکه های ارتباطی هورمونی مادر – کودک کمک کرد و در رحم مادر محیطی آرام تر برای هر دوی آنها فراهم آورد. وظایف همسر در دوران بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران