کودک آنلاین

موضوع مقاله : روانشناسی بارداری

دسته بندی : روانشناسی بارداری

2
نوسانات شدید حالت روحی در زنان باردار
نوسانات شدید حالت روحی در زنان باردار بیشتر خانم ها در دوران بارداری دچار نوسانات روحی میشوند. ممکن است یک دقیقه به لطیفه ای که دوستی تعریف میکند به شدت بخندند و بعد به راننده ای که چهارراه جلوی او می پیچد با عصبانیت ناسزا بگویند. نوسانات شدید حالت روحی در زنان باردار

نوسانات شدید حالت روحی در زنان باردار
بیشتر خانم ها در دوران بارداری دچار نوسانات روحی میشوند. ممکن است یک دقیقه به لطیفه ای که دوستی تعریف میکند به شدت بخندند و بعد به راننده ای که چهارراه جلوی او می پیچد با عصبانیت ناسزا بگویند.
اما گاهی اوقات این تغییرات حالت روحی بسیار شدید است و میتواند نشانه این باشد که شما تحت تاثیر افسردگی ، اضطراب یا عصبانیت هستید که باید توسط روان درمانگر مداوا شوید.
اگر روزها گریه کنید یا نتوانید به دلیل خستگی زیاد از رختخواب بلند شوید ، چه میشود؟ اگر هیچ کاری انجام ندهید ، ورزش و صحبت نکنید ، آیا احساس بهتری دارید؟
اگر روز به روز شخصیت شما تغییر کند و به جایی برسید که مردم به خاطر رفتارتان از شما روی برگردانند و این احساسات آزار دهنده برای مدتی طولانی ادامه یابد ، ممکن است با مشکلی جدی مواجه شوید.
درست مانند هر فرد دیگری ، خانم های باردار میتواند از نظر روحی بیمار شوند به خصوص در اواخر دوران بارداریشان ، هنگامی که ناراحتی سنگینی وزن و اضطراب زایمان دو چندان می شود . اگر گمان می کنید که هر یک از علائم توصیف شده را دارید ، بسیار مهم است قبل از اینکه نوزاد متولد شود ، کمک بگیرید.
اختلالات اضطراب :
افرادی که دچار اختلالات اضطراب هستند از موقعیت های جدید اجتناب می کنند. برای مثال اگر به پیشنهاد بیرون شام خوردن پاسخ منفی می دهید به خاطر ترس از اینکه نمی دانید به دیگران چه بگویید ، شاید با مشکل اختلال اضطراب مواجه هستید.
این میتواند همراه با علائم حمله های دردناکی مانند تپش قلب ، تعرق در شب ، لرزش یا به سختی نفس کشیدن باشد. یا ممکن است متوجه شوید به طرز وسواس گونه ای نگران چیزهایی هستید که احتمالا نمیتوانید کنترل کنید مانند حملات تروریست ها ، گرم شدن کره زمین یا آیا فرزندتان دچار بیماری کشنده ای میشود.
اگر هیچ اطمینان خاطری نگرانی شما را در مورد این احتمالات وحشتناک کم نمیکند ، ممکن است شما دچار اختلال اضطراب باشید.
اختلال خشم :
اگر بیش از حد معمول بر سر همسر و فرزندانتان فریاد می کشید یا در مورد زدن یا آسیب رساندن و مجروح کردن آنها خیال پردازی می کنید ممکن است دچار اختلال خشم باشید یا ممکن است با چیزهای کوچکی مثل اگر کودکی گلدانی را بیندازد از کوره در بروید و بعد از این برخوردها عصبانیت شما فروکش کند.
افسردگی :
افسردگی ، عدم لذت بردن از چیزهایی است که عادت کرده اید شما را خشنود کنند مانند آشپزی یا وقت گذراندن با دوستان . همیشه احساس خستگی می کنید و به سختی انرژِی انجام کاری را دارید.
بنابراین بیشتر می خوابید تا از مواجه شدن با دنیا اجتناب کنید. ممکن است آنقدر احساس استرس کنید که چیزهایی را فراموش کنید و ترجیح دهید تنها باشید زیرا در تعامل با دیگران مجبورید کارهای زیادی انجام دهید.
سعي كنيد به خودتان ياد آوري كنيد كه تغييرات عاطفي در اين زمان طبيعي است. تلاش آگاهانه براي مراقبت از خود مي‌تواند كمكتان كند تا در دوران پريشاني استوار و مقاوم باقي بمانيد.
برقراری ارتباط با دوستان و گفت وگو راجع به احساسات درونی با آنها، دید مادر را نسبت به آینده گسترش داده و با آگاهی از راه حل های متعدد نگرانی های او را نسبت به آینده کاهش خواهد داد.
خواب کافی، تغذیه مناسب، ورزش و تفریح از مواردی هستند که استرس را کاهش می دهند.
منبع : کتاب بارداری هفته به هفته
نوسانات شدید حالت روحی در زنان باردار
افسردگی در بارداریافسردگی در بارداری

افسردگی در بارداری در بارداری به علت سطح بالای تغییرات هورمونی در بدن فرد حامله امکان تغییر شیمیایی در مغز بالا می‌رود و همین باعث بروز افسردگی در زن باردار می‌شود.معمولاً از هر ده زن یک نفر دچار این عارضه می‌گردد. افسردگی در بارداری


افسردگی بعد از زایمان در مادران و پدرانافسردگی بعد از زایمان در مادران و پدران

افسردگی بعد از زایمان در مادران و پدران بسیاری از مادران بعد از تولد کودکشان تا اندازه ای دچار افسردگی می شوند. رایج ترین علائم این عارضه ، اضطراب ، ترس ، کاهش اشتها ، بیخوابی ، خستگی مفرط ، گریه ی بی دلیل ، بی توجهی نسبت به نظافت ، از کاهی کوه ساختن ، دوری جستن از روابط اجتماعی و غالبا رفتاری منفی نسبت به شوهر است. افسردگی بعد از زایمان در مادران و پدران


احساس خستگی در دوران حاملگیاحساس خستگی در دوران حاملگی

احساس خستگی در دوران حاملگی بیشترین چیزی که بسیاری از زنان از اوایل دوران حاملگی خود به یاد دارند احساس دائمی خستگی است. حاملگی فشار مضاعفی بر بدن وارد کرده و میتواند با خستگی بسیار همراه باشد. حتی زنان شب زنده دار نیز ممکن است از فرط خستگی بیشتر از ساعت 8 شب نتوانند بیدار باشند. احساس خستگی در دوران حاملگی

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران