کودک آنلاین

موضوع مقاله : روانشناسی بارداری

دسته بندی : روانشناسی بارداری

1
شیوه های ایجاد آرامش در دوران بارداری
شیوه های ایجاد آرامش در دوران بارداری اگر عصبی یا خسته اید این شیوه های ساده را به کار ببندید تا منزلتان را آرام کند. شیوه های ایجاد آرامش در دوران بارداری

شیوه های ایجاد آرامش در دوران بارداری
اگر عصبی یا خسته اید این شیوه های ساده را به کار ببندید تا منزلتان را آرام کند.
یوگا
علاوه بر آرامش بخشیدن ، یوگا مزیت انعطاف پذیری در دوران بارداری را به همراه دارد. امروزه این روش برای خانم ها بسیار متداول شده است و کلاس های متعددی برای آموزش این هنر در اختیار شماست.
کتاب هایی جهت آموزش یوگا نیز در دسترس است . اگر نمیخواهید پیش از خواب عرق کنید به جای ورزش های سنگین به آرامی ماهیچه ها را با روش یوگا کش دهید بدین شکل میتوانید به راحتی بخواب روید.

ماساژ
شاید استفاده از خدمات یک ماساژور حرفه ای برایتان امکان پذیر نباشد اما خودتان میتوانید با رعایت چند نکته و احتیاط کامل از ماساژ لذت ببرید.
تنفس عمیق
نفس عمیق میتواند فشردگی و انقباض ماهیچه ها را آرام کرده ، ضربان قلب را کاهش دهد و به بخواب رفتن شما کمک کند. روی فرش یا تخت دراز بکشید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید.
اگر ناراحت هستید روی یک پهلو بچرخید و بین پاها بالشی قرار دهید. با دهان بسته به آرامی از بینی نفس بکشید. بالا آمدن شکم خود را احساس کنید. قبل از خارج کردن باز دم نفس را نگه دارید و تا چهار شماره بشمارید.
آرامش ماهیچه ها
ممکن است آموختن این کار چند هفته تمرین نیاز داشته باشد اما به محض آموختن این کار خواب بسیار راحتی را تجربه خواهید کرد.
میتوانید در حالت درازکش ماهیچه های سفت را شل کنید. اگر این کار برایتان دشوار است ابتدا عضله خود را کاملا منقبض کنید و سپس آن را شل سازید.
تجسم
دراز بکشید و یا روی یک مبل راحت بنشینید. خود را در یک ساحل شنی در حالی که روی شن های گرم دراز کشیده اید و یا در دشتی پر از گل های وحشی در حالی که قدم می زنید تصور کنید.
هنگام تجسم تمام جزئیات را در نظر بگیرید : صدا ، بو ، طعم و اطرافیان. اگر نمیتوانید محل خاصی را تصور کنید ، عکسی از یک مجله را خوب نگاه کنید و سپس آن را تجسم کنید. شاید این کار نیازمند مدتی تمرین باشد.
آرامش با داروهای گیاهی
داروهای گیاهی امروزه به اشکال گوناگون در بازار موجودند. گیاهان تازه ، خشک ، قرص یا پودر . اگرچه اغلب داروهای گیاهی جایگزین ملایم تری برای برخی داروها می باشند اما میتوانید در عین حال قدرتمند بوده و به جنین آسیب رسانند بنابراین اگر از داروهای گیاهی استفاده می کنید در دوران بارداری با پزشک خود در این زمینه مشورت نمایید.
بابونه
نوشیدن چای بابونه میتواند باعث آرامش اعصاب گردد گرچه در این زمینه هنوز مدارک علمی معتبری وجود ندارد. اگر از درد معده ، سوء هاضمه ، گاستریت یا تورم معده رنج می برید بابونه میتواند احساس بهتری برایتان به ارمغان آورد. به گفته FDA این گیاه برای زنان باردار و شیرده بی خطر است.
سنبل
این گیاه توسط تمام عطاران دنیا توصیه می شود. این گل رایحه آرامبخش دارد و در بخواب رفتن کمک میکند . میتوانید چند قطره از آن را روی بالش خود بریزید یا همراه با اسانس لیمو در آب وان خود مخلوط کنید.
منبع : کتاب راهنمای جامع برای 9 ماه انتظار
شیوه های ایجاد آرامش در دوران بارداری
نقش شوهردر ایجاد آرامش همسر در دوران بارداری  نقش شوهردر ایجاد آرامش همسر در دوران بارداری

نقش شوهردر ایجاد آرامش همسر در دوران بارداری زنان در دوران بارداری بدلیل تغییرات هورمونی ممکن است دچار تغییرات خلق و خوی گردند و همین امر ممکن است باعث ایجاد افسردگی استرس و بدخلقی در زنان باردار شود . شوهر یکی از افرادی است که میتواند دوران پر استرس بارداری را برای همسر خود به دورانی پر از نشاط و آرامش تبدیل کند .


ورزش و آرام سازی در دوران بارداری – قسمت دومورزش و آرام سازی در دوران بارداری – قسمت دوم

ورزش و آرام سازی در دوران بارداری – قسمت دوم عضلات دیواره شکم از ستون فقرات حمایت می کند و بدین ترتیب نقش مهمی در سلامت پشت دارد. ماهیچه های شکم همراه با ماهیچه های کفل ، زاویه مناسب لگن و ستون فقرات را در کنترل دارند. ورزش و آرام سازی در دوران بارداری – قسمت دوم


احساسات شیرین در دوران بارداریاحساسات شیرین در دوران بارداری

احساسات شیرین در دوران بارداری با وجود این که برای روز موعودی که فرزندتان به دنیا خواهد آمد ، روزشماری می کنید ، اما آنچه پیش رو دارید ، زمانی طولانی و بی پایان به نظر می رسد . در این زمان ، وقت کافی خواهید داشت تا با تغییراتی که بارداری بر بدن شما ایجاد می کند ، آشنا شوید. احساسات شیرین در دوران بارداری


فواید ورزش در دوران بارداریفواید ورزش در دوران بارداری

فواید ورزش در دوران بارداری کودک آنلاین: تمرینات یا فعالیت ورزشی منظم می‌تواند به پیشگیری از بروز مشکلات بارداری مانند: واریس وریدها، گرفتگی عضلات پا، خستگی شدید و یبوست کمک می‌کند. این حرکات به حفظ عضلات شکم، رحم و واژن کمک می‌کند و می‌تواند به پیشگیری از ناتوانی در کنترل ادرار و کمردرد که گاه در بارداری مشاهده می‌شود کمک کند. فواید ورزش در دوران بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران