کودک آنلاین

موضوع مقاله : روانشناسی بارداری

دسته بندی : روانشناسی بارداری

3
رابطه ی جنین داخل رحم با مادر خود
رابطه ی جنین داخل رحم با مادر خود جنین در رحم مادر از راه حس های مختلف لمس ، بو، مزه ، شنوایی و بینایی با مادر خود رابطه برقرار میکند و با آنچه در بدن مادر اتفاق می افتد تحریک میشود. رابطه ی جنین داخل رحم با مادر خود

رابطه ی جنین داخل رحم با مادر خود
جنین در رحم مادر از راه حس های مختلف لمس ، بو، مزه ، شنوایی و بینایی با مادر خود رابطه برقرار میکند و با آنچه در بدن مادر اتفاق می افتد تحریک میشود.
لمس :
اولین حسی که در جنین به وجود می آید ، حس لامسه است . جنین در داخل رحم به سر و صورت خود دست می زند . اگر مادر به شکم خود به آرامی دست بزند ، ممکن است جنین حرکتی به خود بدهد.
اگر حرکتی به خود داد ، احساس رضایت کنید و از او تشکر نمایید. جنین در 5 ماهگی ، انگشت خود را می مکد و با مکیدن پوست و انگشتان ، به خصوصیات آنها پی می برد ، مانند آنچه بعد از تولد انجام می دهد و اشیا را به دهان می برد تا به خصوصیات آنها پی ببرد.
بو و طعم و مزه :
جنین مایع آمنیوتیک را می خورد و چون مایع آمنیوتیک بو و طعم و مزه ی غذایی را که مادر خورده است می دهد ، با بو و طعم غذای مادر آشنا میگردد. اگر مادری غذای شیرین بخورد ، جنین مایع آمنیوتیک بیشتری می خورد.
مطالعات نشان داده است که دوست داشتن و نداشتن حتی برای جنین در رحم مادر نیز وجود دارد و مزه ی غذایی را که مادر خورده است تا 24 ساعت در مایع آمنیوتیک وجود دارد. بعد از تولد نیز تغییر غذای مادر ، ممکن است موجب نخوردن شیر مادر توسط نوزاد گردد.

شنوایی :
محیط خارج از رحم مادر پر از صداهای مختلف موسیقی ، تلویزیون و غیره است که از راه شکم مادر به جنین میرسد . صدای قلب و صدای روده ی مادر نیز از راه عروق به جنین میرسد . تحقیقات نشان داده است که در هفته ی 26 بارداری ، جنین بعد از شنیدن صدای مادر به خود حرکت می دهد ، بنابراین محققین پیشنهاد میکنند که مادر در اواخر دوران بارداری خود با کودک صحبت کند و برای او آواز بخواند و با جنین خود رابطه برقرار کند.
پدر و خواهر یا برادر کودک هم میتوانند از این راه با جنین داخل رحم رابطه برقرار نمایند.
بینایی :
حس بینایی آخرین حسی است که رشد میکند ، زیرا جنین در محیط تاریک قرار گرفته است. جنین از 27 هفتگی بارداری پلک های خود را باز میکند و در هفته ی 33 ممکن است که نور را تشخیص دهد.
اجازه دهید کودک بزرگتر شما با جنین داخل رحم شما صحبت کند . این نوع رابطه سبب میشود که پس از تولد بیشتر و راحت تر خواهر یا برادر خود را بپذیرد.
منبع : کتاب من و کودک من
رابطه ی جنین داخل رحم با مادر خود
تاثیر حالات و ویژگی های روانی مادر روی جنین تاثیر حالات و ویژگی های روانی مادر روی جنین

تاثیر حالات و ویژگی های روانی مادر روی جنین کودک وقتی که در شکم مادر است ، تحت تاثیر حالات فیزیکی مادر ، کاملا دگرگون می شود و حالات روانی مادر نیز تاثیری روی او خواهد گذاشت. اما این تاثیر بر خلاف تصور ، مستقیم نیست. به این معنا که اگر مادر زیاد غذا می خورد ، فرزند به خوردن زیاد غذا و یا کم عادت نخواهد کرد. تاثیر حالات و ویژگی های روانی مادر روی جنین


10 نقطۀ عطف در رشد و تکامل جنین10 نقطۀ عطف در رشد و تکامل جنین

رشد و تکامل جنین زنان باردار به‌طور طبیعی برای دانستن چگونگی رشد فرزندانشان کنجکاوند. در هر روز از دوران بارداری، می‌خواهند بدانند کدام‌یک از اعضای بدن رشد کرده، چه اندامهایی فعال است و بعداً در اواخر دوران بارداری، می‌خواهند بدانند آیا بچه در حدی کامل شده است که بتواند بیرون از رحم زنده بماند یا نه.


رشد جنین – قسمت اولرشد جنین – قسمت اول

رشد جنین – قسمت اول در طی عمل لقاح ، تخمک و اسپرم با یکدیگر ادغام می گردند تا یک سلول را با چهل و شش کروموزوم بسازند . این سلول اولیه در نتیجه رشد تقسیم و تمایز سلولی ، نوزاد و جفت را شکل خواهد داد. بعد از لقاح با تقسیم سلولی سریع یک کره تو خالی به نام بلاستوسیت ساخته میشود. رشد جنین – قسمت اول


بالا بودن قند خون مادر و جنین و اثرات آنبالا بودن قند خون مادر و جنین و اثرات آن

بالا بودن قند خون مادر و جنین و اثرات آن کودک آنلاین: بالا بودن قند خون مادر و جنین هر دو بر سلامتی جنین اثر بسیار مهمی دارد. در مادران حامله دیابتی، چون مقدار قند، آمینواسیدها و اسیدهای چرب خونشان بالاست، مقداری از این مواد به جنین آن‌ها می‌رسد و موجب تحریک لوزالمعدۀ جنین می‌شود و انسولین بیشتر ترشح می‌شود. بالا بودن قند خون مادر و جنین و اثرات آن

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران