کودک آنلاین

موضوع مقاله : روانشناسی بارداری

دسته بندی : روانشناسی بارداری

1
نگرانی درباره سلامت جنین
نگرانی درباره سلامت جنین همان گونه که با واقعیت بارداری دست و پنجه نرم می کنید ممکن است متوجه شوید فکرتان مشغول هر چیز کوچکی است که شاید انجام داده اید و میتواند برای جنینتان مضر باشد: نگرانی درباره سلامت جنین

نگرانی درباره سلامت جنین
همان گونه که با واقعیت بارداری دست و پنجه نرم می کنید ممکن است متوجه شوید فکرتان مشغول هر چیز کوچکی است که شاید انجام داده اید و میتواند برای جنینتان مضر باشد:
نوشیدن چند لیوان نوشابه گازدار ، عکسی که دندان پزشک با اشعه ایکس گرفته است ، گازهایی که هفته پیش هنگام رنگ زدن سالن پذیرایی استنشاق کرده اید هنگام اسکی زمین خوردید یا در روزنامه به طور تصادفی به مقاله ای برخورد می کنید که در مورد نقص های مادرزادی است و از ترس در مورد سلامت جنین خود دهانتان خشک میشود.
نگران این نگرانی ها نباشید :
تعداد چشمگیری از نوزادان سالم متولد میشوند. شگفت این که بهترین روش برای اینکه آرامش ذهنی خود را حفظ کنید این است که به خودتان اطمینان دهید برخی نگرانی ها خوب هستند.
آرام باشید و بگذارید ذهنتان حتی در تاریک ترین گوشه ها بگردد. هر چه شما را می ترساند را یادداشت کنید. در واقع اضطراب شما حقیقتا نشانه خوبی است زیرا می تواند نشانگر علاقمندی شما به جنین در حال رشدتان باشد.
مرحله بعدی پیدا کردن راه هایی برای جلوگیری از نگرانی ها از شدت یافتن پنهانی و فوق العاده بزرگ شدن است.
ترس های خود را امتحان کنید :
به جای اینکه سعی کنید ترس های خود را تحت فشار قرار دهید آنها را با دیدی روشن جستجو کنید. ترس های خود را بررسی کنید و بدترین حالت را مدنظر قرار دهید.
به این شیوه ممکن است بفهمید که در حال حاضر می دانید که چگونه از پس موقعیت ترس آور برآیید. برای مثال اگر آزمایش ژنتیک نشان داد که جنین شما سندروم داون یا فیبروز کیستی دارد چه کار خواهید کرد و چرا ؟ چه احساسی خواهید داشت؟

با پزشک خود صحبت کنید :
در مورد هر یک از نگرانی هایی که در فهرست خود یادداشت کرده اید بپرسید. شانس شما این است که پزشک میتواند به شما اطمینان خاطر دهد. توسعه برنامه ریزی در مورد هر اقدام میتواند اضطرابتان را تعدیل کند.
اگر به جای پنهان کردن ترس هایتان آنها را بپذیرید ؛ میتواند منبعی عالی باشد که به شما کمک می کند برای آینده برنامه ریزی کنید همانطور که عادت می کنید از ذهن و قلب خود آگاه شوید.
به دنبال سرگرمی باشید :
اگر باز هم وقت زیادی صرف اضطراب خود می کنید کارهای بیشتری برای سرگرم کردن خود انجام دهید و از افکار وحشت آور دست بردارید.
ترس های خود را با همسر ، دوستان یا روان درمانگر مطرح کنید. محققان دریافته اند که افرادی که حمایت احساسی می شوند بهتر از پس استرس خود بر می آیند.
زمانی را هم برای خودتان در نظر بگیرید. تحقیق نشان می دهد خانم های بارداری که از فعالیت های اوقات فراغت خود لذت می برند به داشتن زایمان زودهنگام و کم وزنی نوزاد هنگام تولد کمتر دچار می شوند.
وقتی را برای پیاده روی ، دیدن فیلم ، گردش رفتن یا تمام بعداز ظهر راحت دراز کشیدن و کتاب خواندن پیدا کنید.
در آخر اینکه این روش آرامش بخش را به کار ببرید :
با چشمانی بسته دراز بکشید یا روی یک صندلی تکیه بدهید. مدت 10 دقیقه کلمه ای ساده مانند (( آرامش )) یا (( لذت)) را با نفس های عمیق تکرار کنید تا ضربان قلب خود را کاهش دهید و فشار عضله ها کمتر شوند.
منبع : کتاب بارداری هفته به هفته
نگرانی درباره سلامت جنین
آزمایش‌هایی برای ارزیابی وضعیت سلامت جنینآزمایش‌هایی برای ارزیابی وضعیت سلامت جنین

سلامت جنین زشک ممکن‌است در مواقع خاصی، پیشنهاد آزمایش‌هایی را برای جنین شما بدهد. این آزمایش‌ها که مراقبت جنینی پیش از زایمان نیز گفته می‌شود، وضعیت سلامت بچه را کنترل می‌کند.


شرایط و حالات جنین در شکم مادرشرایط و حالات جنین در شکم مادر

شرایط و حالات جنین در شکم مادر حال سخنی درباره ی جنین در شکم مادر خواهیم داشت. همان طور که می دانید به نظر میرسد بهشتی که درباره ی آن سخن گفته شده ، و رانده شدن انسان از بهشت در حقیقت تولد کودک انسانی بوده است. شرایط و حالات جنین در شکم مادر


کاهش پلاکت خون جنینکاهش پلاکت خون جنین

کاهش پلاکت خون جنین کودک آنلاین: پلاکت ها سلول های خونی هستند (همراه با سلول های قرمز و سفید) که در ایجاد لخته شدن خون نقش مهمی دارند. جنینی که به اندازۀ کافی پلاکت ندارد در طول بارداری و زایمان در معرض خطر خونریزی در پوست یا هر جای دیگر قرار خواهد داشت.


توضیح مشکلاتی در رابطه با رشد جنینتوضیح مشکلاتی در رابطه با رشد جنین

رشد جنین یکی از دلایل عمده برای مراقبت در دوران بارداری،اطمینان از رشد مناسب فرزند شماست. یک پزشک به طور کلی میزان رشد را با اندازه‌گیری ارتفاع قله‌ای رحم تعیین می‌کند. رشد جنین

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران