کودک آنلاین

موضوع مقاله : روانشناسی بارداری

دسته بندی : روانشناسی بارداری

0
غلبه بر ترس زایمان
غلبه بر ترس زایمان تولد بیش از یک فرایند زیستی طبیعی است. در اصل رویدادی دلپذیر و مقدس از خلقت است. غلبه بر ترس زایمان

غلبه بر ترس زایمان
تولد بیش از یک فرایند زیستی طبیعی است. در اصل رویدادی دلپذیر و مقدس از خلقت است.
آن همچنین برای بسیاری از خانم ها مناسکی دارد که در آن انتقال عمیقی صورت می گیرد و روحی جدید به زندگی وارد می کنند و کمی در درون خود احساس قدرت می کنند.
حتی اگر پیش از این فرزند داشته اید ، کاملا طبیعی است که در چنین لحظات به یاد ماندنی احساس تردید و نگرانی داشته باشید.
بیشتر زنان باردار از این می ترسند که هنگام زایمان نتوانند به اندازه کافی تلاش کنند و اگر جنین نچرخد و اگر مشکلی در لگن داشته باشند نتوانند زایمان طبیعی انجام دهند. خیلی از خانم ها به انجام سزارین تمایل دارند، چون فکر می کنند زایمان طبیعی خطرناک است.
متخصص زنان حین زایمان وضعیت جنین را لحظه به لحظه کاملا بررسی می کند و در صورتی که کوچک ترین مشکلی مشاهده کند، برای نجات جان مادر و جنین عمل سزارین را پیشنهاد می دهد. دلیل سختی زایمان طبیعی، ورزش نکردن کافی خانم ها و ضعیف بودن عضلات شان است
. این ترس به خصوص برای کسانی که تا به حال زایمان نداشته اند، طبیعی است اما در خانم هایی که برای دومین بار زایمان می کنند، این ترس فقط زمانی به وجود می آید که زایمان اول شان زایمان سختی بوده باشد. باید به متخصص زنان اطمینان کافی داشت.
به هر حال بیش از 10 درصد از خانم های باردار احساس ترس شدید از زایمان دارند که احساسات منفی آنها مانع زایمان می شود.
اگر شما جزء این دسته هستید ممکن است با اضطراب کاملا شدیدی مواجه شوید که علائمی نظیر تپش قلب ، سرگیجه و نفس تنگی را به همراه دارد. شما ممکن است کابوس با مشکلات تمرکز داشته باشید که تمام این ترس ها بی مورد است.
استرس کم برای شما مفید است زیرا باعث انتقال اندروفین به جریان خونتان میشود و شما را هنگامی که با چالش ها مواجه میشوید هشیار نگه می دارد.
به هر حال هنگامی که بسیار وحشت می کنید عضله های شما سفت می شوند در واکنش به جنگ و گریز هورمون های استرس وارد جریان خونتان می شود ضربان قلبتان زیاد می شود و جریان خون به سمت دستها و پاهایتان می رود.
اگر ترس از زایمان دارید که شما را در موقعیت هراس دائمی قرار می دهد در مورد ترس خود با پزشکتان صحبت کنید. وی ممکن است برداشت غلط شما را شفاف کند یا توصیه هایی برای پرداختن به نگرانی هایتان داشته باشد.

راهکارهای غلبه بر ترس :
بهترین راه از عهده زایمان برآمدن این است که یاد بگیرید از آن نترسید. ممکن است برخی زایمان ها دشوار و گاهی همراه با صدمه باشند.
اما راههای زیادی برای کنترل درد وجود دارد شما نیز مانند بسیاری از خانم های باردار آن را سپری می کنید و در انتهای روز کودک خود را بغل می گیرید. آنچه اکنون به آن نیاز دارید راهکارهایی برای از بین بردن ترس است.
علت ترس خود را پیدا کنید . مثلا اگر سابقه پزشکی سقط جنین یا مرده زایی ، زایمان دشوار بهتر است اطلاعاتی در مورد زایمان به دست آورید و اطمینان حاصل کنید که بارداریتان به خوبی پیش می رود.
نگرانی های خود در مورد زایمان ، سزارین و سلامت نوزاد را یادداشت کنید.
این افکار ترسناک را با پزشکتان مطرح کنید که وی میتواند توصیه هایی برای غلبه بر آنها به شما بدهد.
با یک روان درمانگر صحبت کنید. تحقیقات نشان می دهد خانم هایی که به دلیل ترس شدید از زایمان با یک روان درمانگر صحبت می کنند ممکن است نسبت به کسانی که به دنبال درمان ترس خود نبوده اند زایمان کوتاه تری داشته باشند و کمتر به سزارین نیاز پیدا کنند.
در نهایت این افکار منفی را مهار کنی. از تماشای برنامه های ترسناک تلویزیونی که در مورد زایمان است اجتناب کنید.
اگر دوستان شما بخواهند از دردهای زایمان خود بگویند از آنها بخواهید موضوع بحث را عوض کنند. مهارت های آرام سازی را فرا بگیرید و در طی چند هفته پیش از زایمان آنها را تمرین کنید.
منبع : کتاب بارداری هفته به هفته
غلبه بر ترس زایمان
ترس از زایمان طبیعیترس از زایمان طبیعی

ترس از زایمان طبیعی یکی از دلایل ترس از زایمان طبیعی دادن اطلاعات غلط از طریق افراد سنین بالا است که قبلا زایمان کرده اند . بعنوان مثال ممکن است مادران ما 20-30 سال قبل و در خانه یا بیمارستانهایی با شرایط بد و با استانداردهای پایین زایمان داشته اند .حضور همراه ممنوع بود.تعداد مامای کم و برخورد غلط آنها با شخص زائو همه اعث میشد که خاطره خوشی از زایمان خود نداشته


زایمان متداول و مشکلات زایمانزایمان متداول و مشکلات زایمان

زایمان متداول و مشکلات زایمان کودک آنلاین: هنگامی که در طی زایمان مشکلاتی رخ می دهد می تواند وحشت آور باشد. به هر حال اطلاع داشتن از مشکلات متداول زایمان و چگونه پزشکان به آن می پردازند قبل از اینکه به اتاق زایمان بروید می تواند از ترس شما کم کند. زایمان متداول و مشکلات زایمان


تمرین زایمان در هفته سی و یکم تمرین زایمان در هفته سی و یکم

تمرین زایمان در هفته سی و یکم کودک آنلاین: چه باور داشته باشید چه نه، تنها 8 هفته به زایمانتان باقی مانده است و زمان مناسبی است که روش های آرام سازی و تنفس را شروع کنید که در طی زایمان به آن نیاز دارید. تمرین زایمان در هفته سی و یکم


کنترل درد زایمان – بخش اولکنترل درد زایمان – بخش اول

کنترل درد زایمان در طول مرحلۀ اول درد، درد به دلیل انقباضات رحم و باز شدن دهانۀ رحم به وجود می‌آید. درد ابتدا ممکن است احساسی شبیه به گرفتگی‌های عضلانی شدید در دوران قاعدگی باشد.

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.
01 اسفند 1395 - 13:4:44

موسی توماج ایریافراد بسیاری از مسافرت با هواپیما می ترسند در صورتیکه به راحتی سوار ماشین می شوند و هیچ ترسی از آن ندارند. وقتی ازآنها می پرسیم که چرا از سوار شدن می ترسند؟ معمولا می گویند که ممکن است هواپیما سقوط کند و آنها بمیرند. اما شاید جالب باشد بدانیم که آمار مرگ ناشی از تصادف خودرو بیشتر از سقوط هواپیما است. مردم خیلی بیشتری در اثر تصادف اتومبیل می میرند. پس خطر مسافرت با اتومبیل خیلی بیشتر از احتمال مرگ در اثر سقوط هواپیما است اما آدم های بیشتری از مسافرت با هواپیما می ترسند. بسیاری از ترس های ما چنین وضعی دارند و نامعقول هستند. بعض افراد از این ترس های واهی ترس شدیدی دارند. این نوع ترس ها توانایی افراد را برای موفقیت از بین می برد.

بیشتر چیزهایی که در زندگی از آنها می ترسیدم هرگز اتفاق نیفتادند. مارک تواین
موسی توماج ایری
http://zendegiroyaie.com

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران