کودک آنلاین

موضوع مقاله : بایدها و نبایدها

دسته بندی : بایدها و نبایدها

0
توصیه های معنوی و تغذیه ای در سه ماهه اول بارداری
توصیه های معنوی و تغذیه ای در سه ماهه اول بارداری به مادران باردار توصیه می شود برای داشتن فرزندانی با سیرت و صورت نیکو، حتی الامکان به دستورات زیر عمل توصیه هایی معنوی که مخصوص هر ماه بیان شده است.

توصیه های معنوی و تغذیه ای در سه ماهه اول  بارداری

به مادران باردار توصیه می شود برای داشتن فرزندانی با سیرت و صورت نیکو، حتی  الامکان به دستورات زیر عمل نمایند:
 توصیه هایی که مخصوص هر ماه بیان شده است:

ماه اول بارداری
روزهای پنج شنبه و جمعه سوره »یس« و »الصافات« بخواند و به شکم بدمد. صبح ها کمی سیب شیرین بخورد. روزهای
جمعه قبل از صبحانه انار میل کند  نمازهای یومیّه را در اول وقت به جا آورد و قبل از نماز حتماً اذان و اقامه بگوید و در وقت گفتن اذان و اقامه، دست را روی شکم بگذارد. هر روز بر 3 عدد خرما سوره قدر بخواند و آن را ناشتا بخورد.ماه دوم بارداری
روزهای پنج شنبه و جمعه سوره »الملک« را تلاوت  کند. روز پنج شنبه 210 مرتبه و روز جمعه صد مرتبه صلوات با » و عجل فرجهم« بگوید. دست را روی شکم بگذارد و صلوات کبیر بخواند :» اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
و اهلک عدوهم و العن اعدائهم من الجن و االنس من االولین و اآلخرین«. هر هفته گوشت با قدری شیر و سیب شیرین تناول کند. هر روز بر3 عدد عناب سوره توحید بخواند و آن را ناشتا بخورد.

ماه سوم بارداری
روزهای پنج شنبه و جمعه سوره »آل عمران« را قرائت کند. 210 مرتبه صلوات با » و عجل فرجهم« بخواند. قبل از نماز دست را روی شکم گذارده و صلوات کبیره را بخواند. هر هفته مقداری گندم، گوشت و شیر میل کرده و صبح ها کمی عسل بخورد و32 آیه الکرسی بر یک سیب بخواند و آن را ناشتا بخورد.

منبع : کتاب ریحانه بهشتی
توصیه های معنوی و تغذیه ای در سه ماهه دوم بارداریتوصیه های معنوی و تغذیه ای در سه ماهه دوم بارداری

توصیه های معنوی و تغذیه ای در سه ماهه دوم بارداری از ماه چهارم حاملگی معمولا مادران باردار، حرکت جنین خود را احساس میکنند. اولین احساس مادر از حرکت جنین به صورت عبور گاز از درون روده ها بیان می شود. در اواخر حاملگی، با بزرگ شدن جنین، حرکات شدیدتر و حتی ممکن است دردناک شود.


آرامش روحی و معنوی در دوران بارداری آرامش روحی و معنوی در دوران بارداری

آرامش روحی و معنوی در دوران بارداری مادر در دوران بارداری دچار نوسانات روحی و خُلقی می شود، بطوریکه حساس و تحریک پذیر شده و دچار خُلق و خوی دوگانه ای می گردد که همسرش را نیز متعجب می سازد.آرامش روحی و معنوی مادر در طی دوران بارداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. زیرا جنین تحت تأثیر محیط اطرافش می باشد و بی شک، نزدیکترین محیط به او مادر است.


دوازده روش رشد معنویات کودک – قسمت اولدوازده روش رشد معنویات کودک – قسمت اول

رشد معنویات کودک ما دریافته ایم که کودکان بی داشتن بنیان و پایه ای برای باورهای معنوی خود را ناشایسته یا تنها می پندارند ، و در خطر افسردگی و احساس بی ارزشی هستند. برای همین ، آگاهی از معنویات کودک را مسئولیت پذیرتر شده و انتخاب های عاقلانه تر خواهد داشت. کودک مذهبی معتقد است که زندگی معنی دارد. رشد معنویات کودک

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

  مقاله?ویدیو?کاربر?
  لیست مقالات
  لیست ویدیو ها
  لیست کاربران