کودک آنلاین

موضوع مقاله : بایدها و نبایدها

دسته بندی : بایدها و نبایدها

19
روابط  جنسی در دوران بارداری
روابط جنسی در دوران بارداری سؤالی که اغلب برای کسانی که دوران جدید بارداری را طی می‌کنند به وجود می‌آید این است که آیا در دوران بارداری می‌توان روابط جنسی داشت ؟ یا در دوران بارداری در چه مواردی نبایستی زن و شوهر با یکدیگر رابطه جنسی داشته باشند؟ یا روابط نزدیکی بین زن و مرد چگونه باشد که به جنین آسیبی وارد نشود ؟ روابط جنسی در دوران بارداری

روابط  جنسی در دوران بارداری
 سؤالی که اغلب برای کسانی که دوران جدید بارداری را طی می‌کنند به وجود می‌آید این است که آیا در دوران بارداری می‌توان روابط جنسی داشت ؟ یا در دوران بارداری در چه مواردی نبایستی زن  و شوهر با یکدیگر رابطه جنسی داشته باشند؟ یا روابط نزدیکی بین زن و مرد چگونه باشد که به جنین آسیبی وارد نشود ؟
ابتدا باید بگوییم که معمولاً دريك بارداری طبیعی رابطه جنسی  برای زن باردار سالم و بدون مشکل و همسرش ایرادی  ندارد. فعاليت جنسی مكرر معمولاً دريك بارداری سالم هیچ مشكلی ايجاد نمی‌کند و زوجين می‌توانند بر اساس حالات روحی زن  روابط  جنسی پیش از بارداری را ادامه دهند.

در موارد زیر زن و شوهر از انجام نزدیکی در دوران بارداری توسط پزشک منع می‌شوند:
-چنانچه فرد باردار در معرض زايمان زودرس قرار گیرد .
-چنانچه مادر باردار دچار كوتاهی يا باز شدن دهانه رحم می‌باشد.
- اگر زن حامله دچار نشت مايع آمنيوتيك گردد.
-اگر جفت سر راهی يا شخص باردار دچار خونريزی و لکه بینی در دوران بارداری گردد.
-انقباضات رحم
- سابقه زایمان‌های زیاد
- سابقه فشارخون افزایش‌یافته در اثر حاملگی
- دیابت بارداری
- يا اينكه سابقه سقط ناشی از زایمان زودرس را داشته باشد. احتمالاً پزشك معالج شما را از انجام نزديكي منع خواهد كرد.

آيا آميزش جنسی در دوران بارداری به جنين آسيب می‌رساند ؟
آميزش جنسي و انزال هیچ‌کدام در بارداری كم خطر هیچ مشکلی را برای جنین ایجاد نمی‌کند. جنين درون رحم قرارگرفته مايع آمنيوتيك و كيسه آمنيوتيك به خوبی از او نگهداری می‌کنند و همین طور دهانه رحم توسط يك پوشش مخاطي ضخيم مسدود شده و مانع از ورود عفونت و آلودگی به محیط رحم و جنین داخل آن می‌گردد. امکان دارد که  پس از انجام روابط جنسی تکان‌های جنین بیشتر شود که به دلیل افزایش سرعت جريان خون ناشی از افزایش ضربان قلب مادر می‌باشد  نه به خاطر اينكه جنين دچار درد شده و یا آسیبی به او رسیده است .
آيا میزان ميل جنسی در دوران بارداری تغيير می‌کند؟
عموماً در سه ماه ابتدایی بارداری به دلیل تهوع و ضعف و ویار میل جنسی شخص باردار کاهش پیدا می‌کند .و در سه ماه آخر بارداری نیز به دلیل افزایش وزن و بزرگ بودن شکم و حساسیت سینه‌های زن باردار ممکن است میل جنسی نیز کمتر شود .
اگر چنانچه فرد باردار دچار کاهش میل جنسی گردد بهتر است با همسر خود در این زمینه  صحبت كند و سعي كنند راهی بيابيد كه برای هر دوی شما رضایت‌بخش باشد.
بالعکس ممکن است بارداری برای برخی زنان باعث افزايش ميل جنسی گردد. اين قضیه به علت  افزايش میزان سطح  هورمون‌ها و بيشتر شدن میزان گردش خون در لگن است.
آيا بارداری باعث تغيير در میزان  ميل جنسی در مردان می‌شود؟
برخی از آقایان جذابیت‌های همسر  باردار خود را بیشتر  می‌بینند و در برخی دیگر به دلیل نگرانی برای سلامت مادر و جنين تمايلات جنسی خود را سرکوب می‌کنند و حتی آن را احساس نمی‌کنند. در هر صورت بهتر است زن و شوهر در این زمینه باهم صحبت کنند و به توافق برسند.
وضعیت مناسب برای آمیزش جنسی در بارداری
با پیشرفت سن بارداری و بزرگ شدن شکم و اتمام سه ماه اول بارداری بایستی زن و شوهر وضعیت‌های مناسبی را برای انجام آمیزش جنسی انتخاب کنند که به مادر آسیب نزند بعلاوه توصيه می‌شود  كه از حدود 16 هفتگي مادر به پشت نخوابد زیرا که وزن رحم بر عروق اصلي لگن ممكن است گردش خون اين ناحيه را مختل كند. بهتر است براي آميزش جنسي يا به پهلوي خود بخوابيد و يا رو قرار گيريد.

وضعیت‌های مطلوب برای نزدیکی در بارداری :
 - خوابیدن زن به پهلو
 - خوابیدن روی پهلو و رودرروی یکدیگر.
 - زن بالا و چهره به چهره مرد.
 - زن نشسته با زانوهای خم کرده در حالت تکیه به مرد که در پهلو و زیر او قرار دارد.
 به یاد داشته باشید که وضعیت سجده برای رابطه جنسی در باردار اصلاً مناسب نمی‌باشد.

 چند نکته آموزشی در مورد فعالیت جنسی در بارداری :
 - با شکم خالی نزدیکی نکنید.
 - سه ماه اول بارداری معمولاً سینه‌ها حساس‌تر هستند پس تحریک سینه‌ها را به حداقل برساند.
 - از وضعیت‌های مناسب آمیزش استفاده کنید.
 - از نزدیکی کردن درزمان خستگی بدنی خودداری کنید.
رابطه جنسی پس از زایمانرابطه جنسی پس از زایمان

رابطه جنسی پس از زایمان کودک آنلاین: در دوران پس از زایمان رابطۀ جنسی والدین شکل جدیدی به خود می گیرد. بارداری معمولاً غریزۀ جنسی زن را کاملاً در اختیار دارد اما پس از وضع حمل و عادت به نوزاد در زول دوره پس از زایمان و مراقبت های این دوره تجربۀ جنسی متفاوت است به طوری که برای مدتی رابطۀ جنسی به نظر کاملاً وظیفه ای اضافی می آید.


از سرگیری روابط جنسی بعد از زایماناز سرگیری روابط جنسی بعد از زایمان

از سرگیری روابط جنسی بعد از زایمان از نظر متخصصین در صورتی که مادر پس از زایمان دچار مشکل خاصی نباشد بهتر است حدودا دو هفته جهت پیشگیری از ابتلا به عفونت های واژنی و به ویژه دادن فرصت کافی برای حصول بهبودی بخیه ها و ورم احتمالی صبر کرد. اما علاوه بر نظر پزشک متخصص زن خود با توجه به شرایط جسمی و نیز روحی میتواند زمان برقراری رابطه جنسی را تشخیص دهد. از سرگیری روابط جنسی بعد از زایمان


رابطه جنسی در بارداریرابطه جنسی در بارداری

رابطه جنسی در بارداری آیا در بارداری میتوان آمیزش جنسی انجام داد و آیا خطری برای جنین به وجود نمی آورد؟ این سوالی است که بیشتر مادران باردار با آن مواجه میشوند.حامله شدن پدیده و فرصتی است برای زن و شوهر که رابطه ی عاطفی و علاقه مندی بیشتری به یکدیگر پیدا کنند. رابطه جنسی در بارداری

نظرات شما

فقط کاربران می توانند دیدگاه خود را ثبت کنند.
در صورتی که عضو هستید اینجا کلیک کنید
و در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا کلیک کنید.

دیگر مقالات

    مقاله?ویدیو?کاربر?
    لیست مقالات
    لیست ویدیو ها
    لیست کاربران